Facebook tasarımını yine değiştiriyor

Bu habere şaşırmadığınıza eminim. Facebook, tasarımında yeniden değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Bir süredir test edildiğinden haberdar olduğumuz tek kolon halindeki tasarım yayına girmeye başladı.

İlk olarak Yeni Zelanda'da yayın girmeye başlayan tasarım, test sürecine dahil olan dünyadaki diğer Facebook kullanıcıları için de şu anda açık.

Tüm kullanıcılar yavaş yavaş ve otomatik olarak bu tasarıma geçmeye başlayacak. Yeni tasarım ile birlikte görsel olarak büyük yer kaplayan sekmeler, yerini yazılı sekmelere bırakıyor. Bundan sonra zaman tüneli içerisinde arkadaş listeleri ve son yapılanlar sabit bir şekilde görüntülenecek. Hakkımda ve Arkadaşlarım sayfaları da değişikliğe uğruyor. Yeni tasarımla birlikte artık isimler de görsellerin içerisinde yer alıyor. Mesela profilinize girdiğiniz kişinin ismi artık kapak fotoğrafının içinde, arkadaş listesindeki arkadaşların isimleri de yine onların profil resimlerinin içinde yer alıyor.

Facebook yeni tasarım

Facebook, yeni tasarımıyla birlikte çok daha derli toplu bir görünüm elde etmiş olacak. Bu haberle birlikte, son zamanlarda oldukça popüler olan yenilenmiş bir tasarımını paylaşmak istiyoruz. Fred Nerby adlı tasarımcı tarafından yapılmış olan prototip tasarım. Eğer görmediyseniz, mutlaka aşağıdaki videoya göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Sizce Facebook, haberimize konuk olduğu gibi ufak tefek tasarım değişiklikleri ile yoluna devam mı edecek, yoksa bu prototip tasarımdaki gibi radikal bir değişimi Facebook'ta görecek miyiz? Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.