Ashyl.com: Online takı satışında kişisel izler
E-Ticaret

Ashyl.com: Online takı satışında kişisel izler

Türkiye'de e-ticaret sektörü her ne kadar sancılı bir dönemden geçse de yeni tip girişimlerin kıpırdanmasını sağlıyor. Al-sat tipi girişimlerin ötesine geçiyoruz. Bu tarz e-ticaret girişimlerinden biri olan Ashyl.com kişiye özel takı sitesi olarak pazarda yer bulmaya çalışıyor.

Ashyl, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık mezunu Ergin Mustafaoğlu ve Marmara Üniveristesi Güzel Sanatlar Enstitüsü'nden mezunu eşi Kerime Sevilen Mustafaoğlu tarafından hayata geçirilmiş. 2010 yılından beri sadece kişiye özel takıların tasarımını ve üretimini yapan ikili fiziksel mağaya açmadan, sadece çevrimiçi ortamda satış yapmayı tercih ediyor.

ashyl.com kisiye ozel taki sitesi tasarla

Ziyaretçiler dilerlerse mevcut tasarımları kendilerine göre kişiselleştirebiliyor. Genellikle yazıların özelleştirildiği serviste Latin alfabesinin yanında Arap, Elf ve Hiyeroglif alfabelerini tercih edebiliyorsunuz. Bunun yanında logonuzu, imzanızı veya parmak izinizi yüzüğünüze işletebiliyorsunuz.

ashyl

"Takı tasarımındaki en önemli faktör tasarımların üretilebilir olmasıdır. Çünkü tasarım alanınız çok dar yaklaşık 1cm X 1cm'lik (1cm karelik) bir alanda hayal gücünüzü ortaya koymanız gerekiyor." diyen Ergin Mustafaoğlu, söz konusu iş emek ve deneyim istediği için çok fazla rakiple karşılaşacaklarını düşünmediğini söylüyor. Sitedeki tüm ürünleri 3D olarak tasarlayıp ve çizdikleri için özgün ürünler sunmanın yanında stok maliyetlerinden kurtulduklarını da ekliyor.

Türkçe ve İngilizce olarak küresel bir hizmet sunan girişimcilerimiz maalesef ki satın alma öncesinde istedikleri tasarımların görülebileceği bir altyapı sunmuyor ama karşınıza çıkacak tasarım makine işi olacağı için beklediğinizden çok da farklı olmayacağını tahmin ediyorum.

Yüzük fiyatlarının pek ucuz olmadığı malum olsa da Ashyl, tüm Türkiye'ye ücretsiz kargo hizmeti sunmayı ihmal etmemiş. Diğer tüm ülkelere de 19.90 dolar karşılığında gönderim yapıyor. Girişimcilerimizin ürünlerine ve sunduğu hizmete güvendiğini düşünürsek Ashyl'in tek yapması gereken kendini yeterince tanıtmaktan ibaret.

Yorumlar (3)
  1. Güzel düşünülmüş fakat site üzerinde daha çok çalışmalılar gerek tasarım gerekse hızı yönünden kullanıcıların tercih etmesi zor bir site,başarılar diliyorum..

    1. Izzet Izzet

      Özellikle hız konusunda katılıyorum.Bana göre çok yavaş.

  2. Ergin Mustafaoğlu Ergin Mustafaoğlu

    Merhaba arkadaşlar, sitemizin yavaşlığı konusunda bazı çalışmalar yapıldı şimdi biraz daha iyi ama yine de gerekli iyileştirmeleri yapmaya devam edeceğiz, bir de bazı ürünlerde özellikle taşlı olanlarda çok fazla görsel var örneğin tek ürünün 1000 e yakın görseli(kombinasyonu) var bu da biraz yavaşlatıyor. Yine de olumlu olumsuz eleştirileriniz bizi geliştirecektir. Teşekkür ederim.