Pinterest, Punchfork'u satın aldı
Genel

Pinterest, Punchfork'u satın aldı

Evde yemek yapmayı teşvik eden ve yemek yapmayı daha keyifli bir hale getirmeyi hedefleyen yemek tarifi keşif aracı Punchfork, Pinterest tarafından satın alındı. Pinterest böylece ilk satın almasını gerçekleştirdi.

Ocak 2011'den beri hizmet vermekte olan Punchfork aslında Pinterest'in ev yemeklerine uyarlanmış görsel bir versiyonu, internetteki farklı yemek tariflerini görselleriyle birlikte kullanıcıları için bir araya getiriyor.

Punchfork, satın alma haberini kendi web sitesi üzerinden duyurdu. Duyuruyu yazan isim Jeff Miller, Punchfork'un kurucusu ve CEO'su.

Pinterest'in Punchfork için ödediği satın alma bedeli ile ilgili bir açıklamaya yer verilmedi. Satın almadan sonra Pinterest ekibine katılacak olan Jeff Miller büyük ihtimalle Pinterest'in dikeyde büyümesi (mesela sadece yeme-içme kategorisi gibi) için çalışabilir. Punchfork ile ilk satın almasını yapan Pinterest aslında ufak ama değerli bir yetenek satın alması yapmış oldu.

Punchfork'un kurucusu Jeff Miller'ın açıklamalarına göre Punchfork kullanıcılarına belirli bir süre daha destek verecek. Sonrasında ise web sitesi, API ve iPhone uygulamasını emekliye ayıracaklarını açıklayan Miller, tamamen Pinterest saflarına katılacak.

Pinterest için anlamlı bir satın alma olduğu kesin. Bu andan itibaren Pinterest'in, "keşif" özelliklerinde ya da kategorilere yönelik büyümesinde ciddi geliştirmeler görebiliriz. Bununla birlikte Pinterest'in çok büyük bir kitle tarafından kullanılmadığı, gereğinden fazla abartıldığı ile ilgili yorumları duyuyoruz. Siz Pinterest kullanıyor musunuz? Yapılan bu tarz satın almalar ya da olası bir pivot Pinterest'in daha iyi yerlere gelmesini sizce sağlayabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar (15)
 1. Php Dizi Açıklama Php Dizi Açıklama

  Bence pinterest için güzel bir yatırım Olmuş

 2. Eticaret Hocası Eticaret Hocası

  Pinterest değinildiği gibi ülkemizde çok fazla kullanılmıyor. Ama pinterestin özelleşmiş hali gibi duran puncfork.com kesinlikle daha işlevsel geldi gözüme.

  Pinterest esasında mantar pano kullanmanın webdeki hali, yabancı filmlerde ofislerin çoğunda ve evlerde de çok ço gördüğümüz mantar pano maalesef ülkemizde nadiren kullanıldığı içindir ki webde pinteresr çok iyi kullanılmıyor diye düşünüyorum.

  Ama sitelerdeki güzel yemek tariflerini, gazete kuponlarını kesip buzdolabına yapıştırdığımız gibi bir sitede yapıştırıp derlemek güzel bir fikir.

 3. Ben hic kullanmiyorum ama kiz arkadasim gunde 1 saatini orada geciriyordur heralde.Ayrica abartilmayacak gibi de degil, facebook ve twitterdan sonra en cok trafige sahip 3. sosyal ag

 4. Nurettin Nurettin

  pinterest kendi yaptığı işin dikeylerinide satın alarak çok mantıklı bir iş yapmış. kendiside buna benzer özel kategoriler oluşturarak içerik olarak zenginleşebilir.

 5. Mehmet Mehmet

  pinterest o kadar abartılacak bir sosyal ağ değil mesela ben kullanma ihtiyacı duymuyorum.

  1. Burdan senin kullanmadigin sosyal aglarin insanliga hitap etmeyecegini mi cikaralim? Senin kullanma ihtiyacin seni ilgilendirir. Pinterest daha da büyüyecek , büyük bir pazarlama araci olacak !

 6. punchfork.com tasarımınu yerli bir tarif sitesi yemektarifleri .com tasarımıyla aynı mı bana mı öyle geldi? İlginç.

 7. Yusuf Turan Yusuf Turan

  Nokta Medya aklıma geldi nedense :)

  1. aynen ben de ilk gördüğümde aklıma noktanın yemek tarifi sitesi geldi :D

  2. Yusuf Turan Yusuf Turan

   Sadece yemektarifleri değil ki blogcu mu desem, fotokritik mi desem.. Hepsi aynı :)

  3. Tüketimbey Tüketimbey

   Hakikaten aynıymış :)

 8. Özel Ders Sitesi Özel Ders Sitesi

  Ağırlıklı bayanlar tarafından kullanılıyor. Ülkemizde de her geçen gün kullanıcı sayısı artıyor.

 9. Fatih Taşdelen Fatih Taşdelen

  Pinterest, Türkiye'de Scret Board'lar ile şuanlık fotoğraf saklama servisi olarak kalacaktır.

  Onun dışında benzeri siteleri satın alması çok iyi gelir modeli zaten ortada kimse satın almasa da olur. Kendi ayakları üzerinde duruyor, duracaktır.

 10. Hüseyin Kalıcı Hüseyin Kalıcı

  yatırım bence cok yerınde ve mantıklı olmus

 11. Toptan Dilek Feneri Toptan Dilek Feneri

  çok ısabetlı olmus