Pinterest, Punchfork'u satın aldı

Evde yemek yapmayı teşvik eden ve yemek yapmayı daha keyifli bir hale getirmeyi hedefleyen yemek tarifi keşif aracı Punchfork, Pinterest tarafından satın alındı. Pinterest böylece ilk satın almasını gerçekleştirdi.

Ocak 2011'den beri hizmet vermekte olan Punchfork aslında Pinterest'in ev yemeklerine uyarlanmış görsel bir versiyonu, internetteki farklı yemek tariflerini görselleriyle birlikte kullanıcıları için bir araya getiriyor.

Punchfork, satın alma haberini kendi web sitesi üzerinden duyurdu. Duyuruyu yazan isim Jeff Miller, Punchfork'un kurucusu ve CEO'su.

Pinterest'in Punchfork için ödediği satın alma bedeli ile ilgili bir açıklamaya yer verilmedi. Satın almadan sonra Pinterest ekibine katılacak olan Jeff Miller büyük ihtimalle Pinterest'in dikeyde büyümesi (mesela sadece yeme-içme kategorisi gibi) için çalışabilir. Punchfork ile ilk satın almasını yapan Pinterest aslında ufak ama değerli bir yetenek satın alması yapmış oldu.

Punchfork'un kurucusu Jeff Miller'ın açıklamalarına göre Punchfork kullanıcılarına belirli bir süre daha destek verecek. Sonrasında ise web sitesi, API ve iPhone uygulamasını emekliye ayıracaklarını açıklayan Miller, tamamen Pinterest saflarına katılacak.

Pinterest için anlamlı bir satın alma olduğu kesin. Bu andan itibaren Pinterest'in, "keşif" özelliklerinde ya da kategorilere yönelik büyümesinde ciddi geliştirmeler görebiliriz. Bununla birlikte Pinterest'in çok büyük bir kitle tarafından kullanılmadığı, gereğinden fazla abartıldığı ile ilgili yorumları duyuyoruz. Siz Pinterest kullanıyor musunuz? Yapılan bu tarz satın almalar ya da olası bir pivot Pinterest'in daha iyi yerlere gelmesini sizce sağlayabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.