Fragmanlar dizi ve filmseverlere yönelik bir mobil uygulama

Fragmanlar dizi ve filmseverlere yönelik bir mobil uygulama

Dizi veya filmseverlerin arama motorlarına sıkça yazdığı kelimelerin arasında 'fragman' 'ın bulunduğunu söyleyebiliriz. Her hafta onlarca film ve dizinin yayınlandığını düşünecek olursak, kullanıcıların kafa karıştıran arama sonuçlarıyla karşı karşıya kaldığını ifade edebiliriz.

Fragmanlar uygulaması adından da anlaşılabileceği gibi dizi ve film fragmanlarını bir araya getiren bir mobil uygulama. Mart ayında uygulama mağazalarındaki yerini alan uygulama, Sinezy Medya Reklam'ın kurucu ortağı Erkan Ertekin tarafından geliştirilmiş.

Her girişimin bir öyküsü olduğu gibi Fragmanlar uygulamasının da bir öyküsü bulunuyor. Dizi ve film izlemeyi seven biri olan Erkan Ertekin, kolaylıkla dizi ve filmlerin bilgilerine ulaşabileceği bir platform arayışına girmiş. Erkan Ertekin, izlemek istediği filmlerin fragmanlarına zamanında ve kaliteli ulaşamadığını görünce, bu kategorideki boşluğu doldurma kararı almış. Böylece 'Fragmanlar' uygulamasını geliştirmek için Tahir Duran ve Selim Bakdemir ile harekete geçmiş.

Bin 500'den fazla fragman bulunuyor

Uygulama fragman yayınlayan klasik bir platform olarak görünse de kullanıcıların gelecek dizi veya filmler hakkında bilgilendiriyor, televizyonda hangi programlar olduğunu gösteriyor.

Aldığımız bilgilere göre uygulamada şu anda bin 563 fragman ve 2 bin 293 yorum bulunuyor. Söz konusu her hafta yayınlanan onlarca fragmanlar olunca doğal olarak uygulamaya her geçen gün yeni fragmanların eklendiğini belirtelim.

Aylık 1.5 milyon sayfa görüntüleme yakalamış durumda

Rakamlardan bahsedecek olursak, aldığımız bilgilere göre Fragmanlar günlük ortalama baz alınarak 40-60 bin arasında görüntülenme elde ediyor. Bu rakamın aylık bazda yaklaşık 1.5 milyon sayfa görüntülenmesine denk geldiği aldığımız bilgiler arasında.

Gelelim uygulamanın gelir modeline. Fragmanlar ücretsiz olarak uygulama mağazalarında bulunuyor. aMVG sistemini uygulamaya entegre ettiklerini söyleyen Erkan Ertekin, sözlerine şu şekilde devam ediyor: "Medyanet şirketi Mobia ile çalışarak yolumuza devam etmekteyiz. Uygulamanın kendi tanıtım ve reklam faaliyetlerinden dolayı bir süre reklam alma taraftarı değildik. Ancak son bir aydır uygulama içi reklam faaliyetlerini yoğunlaştırarak banner, pre-roll,prestitial vb. gibi reklam modellerini entegre edebileceğimiz düzeye geldik."

Android sürümü gelecek

Fragmanlar şu anda sadece iOS işletim sistemleri için yayında bulunuyor. Ancak girişim ekibinden aldığımız bilgilere göre çok yakında uygulamanın Android sürümü Google Play'deki yerini alacak.

Söz konusu dizi ve film olunca kemikleşmiş bir kitlenin olduğunu söylemek mümkün. Web tabanlı birçok fragman yayınlayan site bulunuyor. Ancak birçoğunun işin mobil tarafında başarılı olduğunu söylemek güç. Fragmanlar ise işin mobil tarafında yer alarak kemikleşmiş olan film ve diziseverlere hizmet sunuyor. Uygulamanın ücretsiz olmasıysa Fragmanlar'ı bir adım daha öne çıkarıyor.

Fragmanlar uygulamasını ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.