Apple kampüsünden iPhone 6 ve iOS 7 izleri çıktı
Teknoloji

Apple kampüsünden iPhone 6 ve iOS 7 izleri çıktı

Yeni akıllı cihazlarını ve işletim sistemini bir süre önce piyasaya süren Apple, iPhone 6 ve iOS 7 için sessiz sedasız çalışmalara başladı. The Next Web'in haberine göre geliştiricilerin log kayıtları, Apple'ın yeni akıllı telefon ve işletim sistemi üzerinde çalıştığını kanıtlıyor.

Söz konusu log kayıtlarında özellikle 'iPhone 6.1' ve 'iOS 7' kelimelerinin dikkat çektiğini paylaşalım. Görünen o ki Apple, daha önceki modellerinde olduğu gibi iPhone 6'da yeni bir işletim sistemi kullanarak pazara sunacak. Yeni akıllı telefon ve işletim sisteminin 2013 yılı içerisinde pazara sunulacağı haberde yer alan bilgiler arasında.

Verilen bu bilgiler iddia olduğunu unutmamak gerekiyor. Her ne kadar iddia olsa da öne sürülen haberin kaynaklarının inandırıcı olduğunu paylaşalım. Söylentileri sızdıran geliştiricilerin paylaştığı bilgilere göre log kayıtlarının Apple'ın Cupertino kampüsündeki IP adreslerinden geldiğini gösteriyor.

Parantez içinde bir bilgi paylaşmak gerekirse geçen sene Eylül ayında piyasaya sürülen iPhone 5'ler log kayıtlarında 'iPhone5,1' ve 'iPhone 5,2' olarak adlandırılıyordu.

IP adresileri Apple'ın Cupertino kampüsünü işaret ediyor

Tabii iPhone 6 ve iOS 7 bilgisinin iddia olduğunu unutmamak gerekiyor. Ancak IP adreslerinin arkasında Apple'ın Cupertino kampüsünün çıkmasının kayda değer olduğunu düşünüyoruz.

Eğer Apple, iddialardaki gibi iPhone 6 ve iOS 7 işletim sistemini 2013 yılı ortalarında pazara sunması durumunda ürün stratejilerini biraz değiştirmiş olacak. Bilindiği üzere Apple, iki yılda bir tamamen değişmiş akıllı telefon modellerini pazara sunuyordu. Aradaki yıllardaysa makyajlı diyebileceğimiz modelleri tüketicilerle buluşuyordu. İddialardaki gibi iPhone 6'nın çıkması, baştan aşağıda değişmiş bir akıllı telefonun piyasaya sürülmesi anlamına geliyor. Bu iddialar gerçekleşecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar (7)
 1. Fatih Fatih

  önce iPhone5 deki şarj problemini çözsünler.. boşuna aldık 1 gün dayanmıyor.. kendi kendine bitiyor

 2. O kadar personel kadrosu tabi ki yeni iphone ve ios üzerinde çalışacak, eski iphone üzerinde çalışacak halleri yok ki. Önceki ürün mass productiona gittiği günden itibaren işleri bitmiş ve bir sonraki ürüne odaklanmış olmaktan daha doğal ne olabilir ?

  İddia edecek bir durum değil doğal süreç bu.

 3. Suleyman Selim Suleyman Selim

  İki Steve Dünyayı değiştirdi. Bundan sonra çok köklü buluşlar olmadığı sürece Apple tepede olacaktır benim için.

 4. Pardon ama "log kayıtları" nedir? Log dediğiniz zaten kayıttır. "ATM makinası", "GAP projesi" nasıl yanlışsa, "log kayıtları" da aynı derecede yanlış.

 5. Enver Gökmen Enver Gökmen

  Apple'ın artık yenilikçi kalamayacağını tüm dünya yakında görecek.

 6. Halil Kadioglu Halil Kadioglu

  Hadi yine başa dönüyoruz :D Bi bitmedin IPHONE

 7. Fatoş Akar Fatoş Akar

  Kesinlikle benimde vazgeçemediklerim den IPHONE dir. IPHONE 5S ilk çıktığı gün aldım ve sarjının çok kısa sürede bitmesi ,gelen aramalarımda ilk olarak meşgule atıp ikinci kez arandığımda çalıyordu telefonum.Ekran da sık sık donma,telefon çalarken ekranın donmasından dolayı açamam,kendiliğinden kapanıp açılması,telefonum açıkken beni arayanların ulaşamaması kapalı olduğunu söyleyenler.Ve bu sürece kadar benim Apple den randevu alma çabam fakat bir türlü alamamam.Sinir bozucu bir durum tabii kide.Turkcell bayisine verdim.Bakalım 21 gün sonra sonuç ne çıkacak.İade alırlarsa iyi olur.Yoksa IPHONE tutkumdan hemen vazgeçeceğim.