Istavrit Games'in yeni oyunu Never Feed, kolay oynanabilirliğiyle dikkat çekiyor

Istavrit Games'in yeni oyunu Never Feed, kolay oynanabilirliğiyle dikkat çekiyor

Birkaç dokunuşla oynanabilen yani kullanılabilirliği kolay olan mobil oyunların popüler olduğu bir dönemdeyiz. Geliştiriciler, bu popülerliği göz önünde bulundurarak oyun geliştirmeye devam ediyor. Birkaç küçük dokunuşla oynanan Never Feed, bu trende uyum sağlamış bir mobil oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Daha önce Blox Roll adlı mobil oyunu yayınlayan Istavrit Games tarafından geliştirilen Never Feed, Aralık ayında uygulama mağazalarındaki yerini aldı. Istavrit Games'in, 15 yıldan beri yazılım sektöründe çalışan Semih Saraç ve eşi tarafından kurulduğunu parantez içinde belirtelim.

Never Feed, hayvanat bahçesindeki sevimli bir hayvanla geçen bir hikayeyle kurgulanmış. Kullanıcılar, oyun karakterinin yukarıdan düşen yiyecekleri yedirmemesi gerekiyor. Yukarıdan düşen yiyeceklerin, oyun karakterine ulaşmaması ve ekrana dokunularak geri ittirilmesi gerekiyor.

Oynanabilirliği kolay

Oyunda kullanıcılara üç hak tanınırken, karakterin yiyecek yemesi halinde ise karakter bir canavara dönüşüyor. Never Feed, oynanabilirlik olarak kolay olarak görünebilir, ancak oyunda ilerlendikçe zorluluk derecesinin oldukça arttığını sözlerimize ekleyelim. Öte yandan oyunda beş farklı ekstra mod bulunuyor.

never-feed never-feed-2 never-feed-3

Windows 8 sürümü 2013'te geliyor

Semih Saraç'tan aldığımız bilgilere göre Never Feed'in 1.1 sürümü, Ocak 2013'te App Store'da yer alması için gönderilecek. Bu sürümle oyuna, GameCenter desteği, 20 yeni atış ve optimizasyon olmak üzere birçok özellik gelecek. Never Feed'in Windows 8 sürümünün 2013 yılının ikinci çeyreğinde yayınlanacağı Saraç'ın paylaştığı bilgiler arasında.

Istavrit Games'in ise gelecek döneme sıkı hazırlandığını söyleyebiliriz. 'Agile Development' felsefesi yani yenilikçi ve hızlı hareket edebilen firmaların ayakta kalacağını düşünerek hareket ettiklerini söyleyen Semih Saraç, oyun ve eğlence Sektörü başta olmak üzere keyifli uygulamalar üretmeye devam edeceklerini dile getiriyor.

Istavrit Games, Uyanış 1915 için geri sayıyor

Semih Saraç, 2013 yılında ekip ve ürün sayılarını arttırmayı hedeflediklerini söyleyerek, "Çanakkale konulu Uyanış 1915 oyunu çok yakında yayınlanacak. Yeni bir 'Oyun Türü' olan oyunumuz için çalışmalara başladık" şeklinde konuşuyor.

Never Feed'in kolay oynanabilirliği, özellikle mobil oyun kategorisindeki eğilimleri göz önüne alacak olursak oyunu bir adım öne çıkardığını söyleyebiliriz. Özellikle toplu ulaşım araçlarına kafasını akıllı telefonlardan kaldırmayıp oyun oynayan kitlenin Never Feed'i seveceğini düşünüyoruz. :)

Şu anda iPad ve iPhone'lar için 1.79 TL'lik fiyatla yayınlanan Never Feed'i buradan indirebilirsiniz. Istavrit Games'in diğer oyunlarını ise buradan inceleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.