Oyun haber sitesi LeaderGamer.com.tr, 4. yılına yeni arayüzüyle girdi

Oyun haber sitesi LeaderGamer.com.tr, 4. yılına yeni arayüzüyle girdi

Oyun sektörü Türkiye'de hızla yükselişini devam ettiriyor. Durum böyle olunca oyunseverler incelemeler, özel haberler, videolar ve ekran görüntülerini gibi birçok içeriğe ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaç daha fazla dergilerle sağlanırken, online mecralar alternatif olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

LeaderGamer.com.tr ise online seçeneklerden biri. 2009 yılı Haziran ayında Gökhan Girgin ve Yüksel Deniz tarafından kurulan LeaderGamer.com.tr, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii, PC, Nintendo 3DS, PS Vita ile ilgili son incelemeleri, özel haberleri, videoları, ekran görüntüleri gibi içerikleri bir araya getiriyor. Bunun yanı sıra  teknoloji ve sinema haberleri de sitede yer alıyor. Bu yüzden site kurucu LeaderGamer.com.tr'yi oyun sitesinden daha çok eğlence sitesi olarak adlandırıyor.

Yeni bir arayüzle kullanıcı görücüye çıktı

İşin aslına bakacak olursak sitenin kuruluşundan bu yana ilginç bir öyküsü bulunuyor. LeaderGamer.com.tr'nin, 2010 yılına kadar sessiz sedasız yayına devam ettiğini söyleyen site kurucuları yayın hayatlarını şu şekilde özetliyor: "2011 yılı başlarında ise bir çok oyun lansmanının başlaması ile sitemiz kulaktan kulağa dedikleri tabirle duyulmaya başlandı. Hemen ardından bir kaç dergi ve siteler bizimle ilgili röportajlar yapıp, Leadergamer.com.tr'yi tanıtım yazıları ile bizlere destek oldular. En son gelişme ise yaklaşık 3 senedir kullandığımız arayüzü değiştirdik şuan sitemiz de kullanıcıya yönelik bir arayüz ile takipçilerimize oyun dünyasından son gelişme haberleri sunuyoruz." leadergamer-com-tr-ekran-goruntusu

Dergi ve mobil uygulama çalışmaları başlayacak

Kuruculardan aldığımız bilgilere göre LeaderGamer.com.tr'nin, günlük 10 bin civarında tekil ziyaretçisi bulunuyor. Site ekibinin gelecekteki hedeflerine baktığımızdaysa, dergi ve mobil uygulama gibi farklı mecralarda da yayın yapmayı hedeflediklerini görüyoruz. Oyun sektörü her zaman büyümesini hızlandıran ve çeşitlendiren bir alan. Her ne kadar sosyal oyunlar giderek popülerliğini artırasa da konsol ve taşınabilir konsolları kemikleşmiş bir kullanıcısı bulunuyor. Bu yüzden bu mecralar için yapılan içerik çalışmalarının değerli olduğunu düşüyoruz.

LeaderGamer.com.tr ise oyun sektörü haberlerinin yanı sıra sinema ve teknoloji haberlerine de yer vererek yayınlarına çeşitlik katmış durumda. 'Eğlence' kategorisine yönelik içerik paylaşılan sitenin, gelecekte farklı mecralarda da yer alarak okuyucu kitlesini artıracağını paylaşalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.