Oyun haber sitesi LeaderGamer.com.tr, 4. yılına yeni arayüzüyle girdi
Arama
Oyun

Oyun haber sitesi LeaderGamer.com.tr, 4. yılına yeni arayüzüyle girdi

leadergamer-com-tr-logoOyun sektörü Türkiye’de hızla yükselişini devam ettiriyor. Durum böyle olunca oyunseverler incelemeler, özel haberler, videolar ve ekran görüntülerini gibi birçok içeriğe ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaç daha fazla dergilerle sağlanırken, online mecralar alternatif olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

LeaderGamer.com.tr ise online seçeneklerden biri. 2009 yılı Haziran ayında Gökhan Girgin ve Yüksel Deniz tarafından kurulan LeaderGamer.com.tr, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii, PC, Nintendo 3DS, PS Vita ile ilgili son incelemeleri, özel haberleri, videoları, ekran görüntüleri gibi içerikleri bir araya getiriyor. Bunun yanı sıra  teknoloji ve sinema haberleri de sitede yer alıyor. Bu yüzden site kurucu LeaderGamer.com.tr’yi oyun sitesinden daha çok eğlence sitesi olarak adlandırıyor.

Yeni bir arayüzle kullanıcı görücüye çıktı

İşin aslına bakacak olursak sitenin kuruluşundan bu yana ilginç bir öyküsü bulunuyor. LeaderGamer.com.tr’nin, 2010 yılına kadar sessiz sedasız yayına devam ettiğini söyleyen site kurucuları yayın hayatlarını şu şekilde özetliyor: “2011 yılı başlarında ise bir çok oyun lansmanının başlaması ile sitemiz kulaktan kulağa dedikleri tabirle duyulmaya başlandı. Hemen ardından bir kaç dergi ve siteler bizimle ilgili röportajlar yapıp, Leadergamer.com.tr’yi tanıtım yazıları ile bizlere destek oldular. En son gelişme ise yaklaşık 3 senedir kullandığımız arayüzü değiştirdik şuan sitemiz de kullanıcıya yönelik bir arayüz ile takipçilerimize oyun dünyasından son gelişme haberleri sunuyoruz.leadergamer-com-tr-ekran-goruntusu

Dergi ve mobil uygulama çalışmaları başlayacak

Kuruculardan aldığımız bilgilere göre LeaderGamer.com.tr’nin, günlük 10 bin civarında tekil ziyaretçisi bulunuyor. Site ekibinin gelecekteki hedeflerine baktığımızdaysa, dergi ve mobil uygulama gibi farklı mecralarda da yayın yapmayı hedeflediklerini görüyoruz. Oyun sektörü her zaman büyümesini hızlandıran ve çeşitlendiren bir alan. Her ne kadar sosyal oyunlar giderek popülerliğini artırasa da konsol ve taşınabilir konsolları kemikleşmiş bir kullanıcısı bulunuyor. Bu yüzden bu mecralar için yapılan içerik çalışmalarının değerli olduğunu düşüyoruz.

LeaderGamer.com.tr ise oyun sektörü haberlerinin yanı sıra sinema ve teknoloji haberlerine de yer vererek yayınlarına çeşitlik katmış durumda. ‘Eğlence‘ kategorisine yönelik içerik paylaşılan sitenin, gelecekte farklı mecralarda da yer alarak okuyucu kitlesini artıracağını paylaşalım.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (13)
 1. Abdullah Cankur dedi ki:

  LeaderGamer.com.tr en yeni oyunları ve oyun incelemeleri severek takip ettiğim ender sitelerden biridir.Yeni arayüzüde çok hoş ve güzel olmuş tebrikler…

 2. İbrahim ÖZKAN dedi ki:

  Webrazzi haber sıkıntısı mı çekiyor? Yoksa reklam olarak niteleyeceğimiz bir yazı mı? leadergamer.com.tr sitesi ara yüzünü yenilemiş! hadi herkesin bildiği bir site olsa (mynet, hurriyet vb.) anlarım…

  Neyse bir sonraki yazınız için Mobil bilgi platformu kisayolum.com hakkında bir şeyler belki yazılabilir…

  1. Mert dedi ki:

   Çok haklı bir yorum olmuş.

  2. ali dedi ki:

   her önüne gelen siteyi tanıtsalardı nolurdu webrazzinin hali?

 3. Serkan Sepil dedi ki:

  Bu kadar amatör bir tasarımı kim çizmiş merak ettim.

  1. Barış dedi ki:

   Serkan, çok biliyorsan buyur kendin yapta adamlara gönder koysunlar 😀

 4. Fikir güzel. İçerik iyi. Ama o tasarım o-l-m-a-m-ı-ş.

  1. Nurettin Bacanak dedi ki:

   Sizin saçlarınız da olmamış sevgili Şerafettin.

 5. hh dedi ki:

  2009dan çok önce kurulmuş olan http://www.pclabs.com.tr de tasarımını yeniledi, onları da haber yapar mısınız ?

  1. Yusuf dedi ki:

   Tasarımını yenilemiş ama, slider bozuk, yarım yamalak bi üst kısım var, alt kısım desen içler acısı :S

 6. Cango dedi ki:

  İçeriğinin önemli kısmını başka sitelerden birebir çalarak yayınlayan beşinci sınıf bir siteyi haber diye yayınlamak da Webrazzi’ye yakışır zaten.

  1. Remzi dedi ki:

   Bu oyunu oynayan var mı?

Bir Yorum Yazın