Webrazzi Ödülleri 2012'de oylama süreci başladı!
Etkinlikler

Webrazzi Ödülleri 2012'de oylama süreci başladı!

Webrazzi Ödülleri 2012 için 20 Aralık 2012'de aday belirleme sürecinde sizlerden önerilerinizi almaya başlamıştık. Dün itibariyle ise aday belirleme süreci sona erdi. 1 hafta içerisinde 30.000'in üzerinde giriş ile yaklaşık 10.000 farklı aday için başvuru aldık ve artık oylama başladı!

Hemen şimdi sistem üzerinde oy vermeye başlayabilirsiniz.

11 Ocak 2013 günü, saat 18.00'da sona erecek olan oylama sürecinde Facebook, Twitter veya LinkedIn hesaplarınızla sisteme giriş yaparak her bir kategoride hergün bir oy verebilirsiniz. Ayrıca bunu her üç farklı sosyal ağ servisini kullanarak giriş yaptığınızda tekrarlayabilirsiniz.

Yani, Facebook hesabınızla bugün oy kullanıp, LinkedIn ve Twitter hesabınızla da yine tüm kategorilerde bugün oy kullanabilirsiniz. Yarın ise tekrar tüm hesaplarınızdan giriş yaparak yeniden oy kullanabilir ve desteklediğiniz adaylara daha güçlü destek olabilirsiniz.

Şunu da söylemiş olalım, aday önerileri arasında Türkiye'nin En İyi Girişimi kategorisinde Webrazzi'ye, En İyi İş Arama Sitesi kategorisinde Webrazzi Kariyer'e ve Yılın CEO'su kategorisindeyse Arda Kutsal'a sıklıkla rastladık, elbette kendimizi oylamanın dışında tuttuk ama teşekkür etmek istedik. :)

Sözü daha fazla uzatmadan sizi hemen Webrazzi Ödülleri 2012'nin oylama sayfalarına alalım.

Tüm adaylara şimdiden bol şanslar!

webrazzi-2012-oyver-banner

Yorumlar (18)
 1. Fatih Aker Fatih Aker

  bu yarışmayı daha önce iki kere kurucusu olduğum ve exit yaptığım alkışlarlayaşıyorum ile en iyi video sitesi kategorisinde kazanmıştım. (2009 - 2010) o bakımdan benim için önemli ve anlamlı bir ödüldür. bu sene de 59saniye ile aday gösterildiğimizi görünce sevindim. daha önümüzde uzun bir yol var. henüz 3 aylık bir siteyiz ve sistemi oturtuyoruz. asıl istediğimiz konsepti tam olarak oturtabilmemiz için daha önümüzde en az 1 sene var. bu sebeple favori görmüyorum 59saniyeyi. ama yine de çok teşekkür ederim herkese aday olarak sundukları için. benim tek sıkıntım rakiplerin arasında youtube'un da olması. bana kalırsa yabancı siteler ayrı bir kategoride yarışsalar daha doğru olurdu. çünkü ben bile kendi siteme oy verirken elim youtube'a gitti. kim kazanacak bilemiyorum, hepsi de çok iyi siteler. özellikle eski göz ağrım alkışlarlayaşıyorum ve uzmantv çok sevdiğim siteler. fakat kim hak ediyor derseniz; eğer youtube da oylanacaksa hak eden açık arayla youtube.

  1. Mezzomorto Mezzomorto

   "Mesut", alkışlarlayaşıyorum'dan tamamen çıktığını söylemen iyi oldu, o saçma videolara artık anlam veremez olmuştuk.

 2. Berkcan Berkcan

  Oyun sitelerinin kategorilere dahil edilmeme nedeni nedir?

 3. En iyi oyun sitesi'nin neden çıkarıldığını bende merak ediyorum. Bir açıklama yapmalısınız.

 4. dikey satış siteleri arasında 2 günlük zizigo var türkiyedeki ilk online ayakkabı satış sitesi olan ayakkabı dünyası yok enterasan...

  1. Ayakkabı dünyası belirttiğiniz kategoride oyla aday gösterilmiştir. Ancak en çok önerilen son listeye girememiştir. Ayakkabu dünyası gibi çok sayıda değerli siteye de bu kategoride yer veremedik ancak çok fazla yapabileceğimiz birşey yok.

 5. En iyi gazetesi sitesinde yönlendirme olduğunu düşünüyorum. Muhalif hiç bir gazete bulunmuyor.

  1. Adaylarımızı önerilerden aldığımız oylara göre belirledik. Taraflılık gibi konular değerlendirmemiz arasında yer almıyor.

 6. Hasan Arsın Hasan Arsın

  Merhaba,

  Oy verme sayfasında, kategoriler içindeki adayların sıralamaları o anki oylara göre mi düzenleniyor?

  1. Hayır, her yüklendiğinde karışık olarak farklı bir sırayla geliyor. Buradaki sıralamanın oy sayılarıyla bir ilgisi bulunmuyor.

 7. Simdi, girisim dedigimizde start up akla geliyor zira turkce cevirisi bu... Peki ne zamandan beri milyar dolarlik sirketler olan Paypal, Turkcell, Payu, BKM, ING, Mastercard gibi sirketler girismlerle yarisir oldu. Hic adilane olmayan bir fikir olmus. Insanin aklina baska agendalar geliyor

 8. Bir kisi neden birden fazla ankete katiliyor? Bir bireyin 2.hakki olmamali.

  Daha fazla oy kazandirmak istedigim siteye muhtelif yollarla daha fazla oy kazandirabilirim gibi geldi?

 9. Kemallettin Kemallettin

  En iyi yerli mobil uygulama seçenekleri çok ilginç geldi. Hiç eli yüzü düzgün bi uygulama yok nerdeyse, web tabanlı calısan markaların mobile uyarlanmış uygulamarı ne zaman ödül alıcak kadar iyi kabul edildi. Bu işbankasının, banka işlemlerini web sitesinde yapabiliyo olmasından dolayı, en iyi web girişimi dalına aday göstermeniz arasında pek bi fark yok. bahsi gecen uygulamalarda pozitron tarafından yapılmış olması pek komik olmuş. Kendi aranızda ödülleşin eğlenin

 10. Ahmet Sınav Ahmet Sınav

  Oylamada haksızlık olduğunu düşünüyorum. Aday olması gereken siteler aday olmamış. Hiç bilinmedik siteler çıkmış asıl çıkması gereken siteler listede yok. Hep aynı yabancı siteler mevcut. Türk yatırımcıları daha fazla ön plana çıkartmaya çalışılması yerine bütün yapancı sermayeler girmiş listeye malesef. Çok yazık !

 11. Nejdet Sulak Nejdet Sulak

  Hakan Yaşar ne girişimi yapmışda yılın girişimine aday olmuş? Aradım bir bilgiye raslayamadım. Berkcan gibi ben de oyun kategorisinin neden uçtuğunu merak ediyorum. Bir de melek yatırımcı niye diğerlerine göre daha az?

  Bu sorular oylama konusunda kafamda soru işareti oluşturdu.

  Teşekkürler

 12. Azmi Ertan Azmi Ertan

  yarışmaya yerel haber sitelerini de ekleyebilirdiniz. Adana'nın bir numarası ADANA HABER NET'in yarışmaya renk getireceğini düşünüyoruz.

  Bu durumu gözden geçirmenizi bekliyoruz. Saygılar sunarım.

 13. "En iyi alışveriş sitesi" kategorisi için eleştirelim ve sorularım olacak. Cevaplarsanız çok mutlu olurum.

  - sahibinden.com ilan sitesimi alışveriş sitesimidir?

  - yemeksepeti.com online yemek sipariş sitesimi alışveriş sitesimidir?

  - Morhipo,limango,markafoni,trendyol,şehirfırsatı özel alışveriş fırsat sitelerimidir, grup alışveriş sitelerimidir yoksa alışveriş sitesimi?

  bu kategoriye bence yanlış siteleri aday göstermişsiniz. bu şekildeki kategorilendirmeyle doğru sonucun çıkacağını düşünmüyorum.

  Çalışmalarınız için teşekkür eder başarılar dilerim.

 14. Özel Ders Sitesi Özel Ders Sitesi

  Siteler, kullanıcı önerilerinden yola çıkarak hazırlanmış fakat bazı siteler doğru kategorilerde konumlamamış gibi görünüyor. Genel olarak başarılı bir çalışma olmuş. Gerek görsellik, gerek oylama mantığı ile güzel olmuş. Tebrik ederiz.