Webrazzi Ödülleri 2012’de oylama süreci başladı!
Arama
Etkinlikler

Webrazzi Ödülleri 2012’de oylama süreci başladı!

webrazzi-odulleri-12

webrazzi-odulleri-12Webrazzi Ödülleri 2012 için 20 Aralık 2012’de aday belirleme sürecinde sizlerden önerilerinizi almaya başlamıştık. Dün itibariyle ise aday belirleme süreci sona erdi. 1 hafta içerisinde 30.000’in üzerinde giriş ile yaklaşık 10.000 farklı aday için başvuru aldık ve artık oylama başladı!

Hemen şimdi sistem üzerinde oy vermeye başlayabilirsiniz.

11 Ocak 2013 günü, saat 18.00’da sona erecek olan oylama sürecinde Facebook, Twitter veya LinkedIn hesaplarınızla sisteme giriş yaparak her bir kategoride hergün bir oy verebilirsiniz. Ayrıca bunu her üç farklı sosyal ağ servisini kullanarak giriş yaptığınızda tekrarlayabilirsiniz.

Yani, Facebook hesabınızla bugün oy kullanıp, LinkedIn ve Twitter hesabınızla da yine tüm kategorilerde bugün oy kullanabilirsiniz. Yarın ise tekrar tüm hesaplarınızdan giriş yaparak yeniden oy kullanabilir ve desteklediğiniz adaylara daha güçlü destek olabilirsiniz.

Şunu da söylemiş olalım, aday önerileri arasında Türkiye’nin En İyi Girişimi kategorisinde Webrazzi’ye, En İyi İş Arama Sitesi kategorisinde Webrazzi Kariyer’e ve Yılın CEO’su kategorisindeyse Arda Kutsal’a sıklıkla rastladık, elbette kendimizi oylamanın dışında tuttuk ama teşekkür etmek istedik. 🙂

Sözü daha fazla uzatmadan sizi hemen Webrazzi Ödülleri 2012‘nin oylama sayfalarına alalım.

Tüm adaylara şimdiden bol şanslar!

webrazzi-2012-oyver-banner

Yorumları GösterYorumlar Gizle (21)
 1. fatih aker dedi ki:

  bu yarışmayı daha önce iki kere kurucusu olduğum ve exit yaptığım alkışlarlayaşıyorum ile en iyi video sitesi kategorisinde kazanmıştım. (2009 – 2010) o bakımdan benim için önemli ve anlamlı bir ödüldür. bu sene de 59saniye ile aday gösterildiğimizi görünce sevindim. daha önümüzde uzun bir yol var. henüz 3 aylık bir siteyiz ve sistemi oturtuyoruz. asıl istediğimiz konsepti tam olarak oturtabilmemiz için daha önümüzde en az 1 sene var. bu sebeple favori görmüyorum 59saniyeyi. ama yine de çok teşekkür ederim herkese aday olarak sundukları için. benim tek sıkıntım rakiplerin arasında youtube’un da olması. bana kalırsa yabancı siteler ayrı bir kategoride yarışsalar daha doğru olurdu. çünkü ben bile kendi siteme oy verirken elim youtube’a gitti. kim kazanacak bilemiyorum, hepsi de çok iyi siteler. özellikle eski göz ağrım alkışlarlayaşıyorum ve uzmantv çok sevdiğim siteler. fakat kim hak ediyor derseniz; eğer youtube da oylanacaksa hak eden açık arayla youtube.

  1. Mezzomorto dedi ki:

   “Mesut”, alkışlarlayaşıyorum’dan tamamen çıktığını söylemen iyi oldu, o saçma videolara artık anlam veremez olmuştuk.

 2. Berkcan dedi ki:

  Oyun sitelerinin kategorilere dahil edilmeme nedeni nedir?

 3. ibrahim dedi ki:

  En iyi oyun sitesi’nin neden çıkarıldığını bende merak ediyorum. Bir açıklama yapmalısınız.

 4. tanju dedi ki:

  dikey satış siteleri arasında 2 günlük zizigo var türkiyedeki ilk online ayakkabı satış sitesi olan ayakkabı dünyası yok enterasan…

  1. Ali Altuğ Koca dedi ki:

   Ayakkabı dünyası belirttiğiniz kategoride oyla aday gösterilmiştir. Ancak en çok önerilen son listeye girememiştir. Ayakkabu dünyası gibi çok sayıda değerli siteye de bu kategoride yer veremedik ancak çok fazla yapabileceğimiz birşey yok.

 5. Şenol dedi ki:

  En iyi gazetesi sitesinde yönlendirme olduğunu düşünüyorum. Muhalif hiç bir gazete bulunmuyor.

  1. Ali Altuğ Koca dedi ki:

   Adaylarımızı önerilerden aldığımız oylara göre belirledik. Taraflılık gibi konular değerlendirmemiz arasında yer almıyor.

 6. Hasan Arsın dedi ki:

  Merhaba,

  Oy verme sayfasında, kategoriler içindeki adayların sıralamaları o anki oylara göre mi düzenleniyor?

  1. Ali Altuğ Koca dedi ki:

   Hayır, her yüklendiğinde karışık olarak farklı bir sırayla geliyor. Buradaki sıralamanın oy sayılarıyla bir ilgisi bulunmuyor.

 7. Osman taylan dedi ki:

  Simdi, girisim dedigimizde start up akla geliyor zira turkce cevirisi bu… Peki ne zamandan beri milyar dolarlik sirketler olan Paypal, Turkcell, Payu, BKM, ING, Mastercard gibi sirketler girismlerle yarisir oldu. Hic adilane olmayan bir fikir olmus. Insanin aklina baska agendalar geliyor

 8. Kutlu dedi ki:

  Bir kisi neden birden fazla ankete katiliyor? Bir bireyin 2.hakki olmamali.
  Daha fazla oy kazandirmak istedigim siteye muhtelif yollarla daha fazla oy kazandirabilirim gibi geldi?

 9. Kemallettin dedi ki:

  En iyi yerli mobil uygulama seçenekleri çok ilginç geldi. Hiç eli yüzü düzgün bi uygulama yok nerdeyse, web tabanlı calısan markaların mobile uyarlanmış uygulamarı ne zaman ödül alıcak kadar iyi kabul edildi. Bu işbankasının, banka işlemlerini web sitesinde yapabiliyo olmasından dolayı, en iyi web girişimi dalına aday göstermeniz arasında pek bi fark yok. bahsi gecen uygulamalarda pozitron tarafından yapılmış olması pek komik olmuş. Kendi aranızda ödülleşin eğlenin

 10. Ahmet Sınav dedi ki:

  Oylamada haksızlık olduğunu düşünüyorum. Aday olması gereken siteler aday olmamış. Hiç bilinmedik siteler çıkmış asıl çıkması gereken siteler listede yok. Hep aynı yabancı siteler mevcut. Türk yatırımcıları daha fazla ön plana çıkartmaya çalışılması yerine bütün yapancı sermayeler girmiş listeye malesef. Çok yazık !

 11. Nejdet Sulak dedi ki:

  Hakan Yaşar ne girişimi yapmışda yılın girişimine aday olmuş? Aradım bir bilgiye raslayamadım. Berkcan gibi ben de oyun kategorisinin neden uçtuğunu merak ediyorum. Bir de melek yatırımcı niye diğerlerine göre daha az?

  Bu sorular oylama konusunda kafamda soru işareti oluşturdu.

  Teşekkürler

 12. azmi ertan dedi ki:

  yarışmaya yerel haber sitelerini de ekleyebilirdiniz. Adana’nın bir numarası ADANA HABER NET’in yarışmaya renk getireceğini düşünüyoruz.
  Bu durumu gözden geçirmenizi bekliyoruz. Saygılar sunarım.

 13. Ali dedi ki:

  “En iyi alışveriş sitesi” kategorisi için eleştirelim ve sorularım olacak. Cevaplarsanız çok mutlu olurum.

  – sahibinden.com ilan sitesimi alışveriş sitesimidir?
  – yemeksepeti.com online yemek sipariş sitesimi alışveriş sitesimidir?
  – Morhipo,limango,markafoni,trendyol,şehirfırsatı özel alışveriş fırsat sitelerimidir, grup alışveriş sitelerimidir yoksa alışveriş sitesimi?

  bu kategoriye bence yanlış siteleri aday göstermişsiniz. bu şekildeki kategorilendirmeyle doğru sonucun çıkacağını düşünmüyorum.

  Çalışmalarınız için teşekkür eder başarılar dilerim.

 14. Siteler, kullanıcı önerilerinden yola çıkarak hazırlanmış fakat bazı siteler doğru kategorilerde konumlamamış gibi görünüyor. Genel olarak başarılı bir çalışma olmuş. Gerek görsellik, gerek oylama mantığı ile güzel olmuş. Tebrik ederiz.

Bir Yorum Yazın