Gmail, ABD ve Kanada aramaları 2013'te de ücretsiz

Gmail, ABD ve Kanada aramaları 2013'te de ücretsiz

Gmail üzerinden tüm telefonlara doğrudan ve çok düşük ücretlerle uluslararası arama yapılmasına izin veren Gmail'in sesli arama servisi Gmail Voice, 2013 yılında da Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da içhatlar aramalarının ücretsiz olarak yapılmasına izin verecek.

Gmail'in resmi blogu üzerinden yayınladığı yazısında Google Talk'un Ürün Müdürü Mayur Kamat tarafından duyurulan bu haber, sesli aramalar konusunda Gmail'in yaptığı büyük bir atak aslında. Bildiğiniz gibi 2010 yılında ortaya çıkan servis büyük ilgi görmüş ve sadece ilk 24 saatinde 1 milyon arama yapılmıştı.

Çok uygun fiyatlarla uluslararası arama yapılmasına izin vermeye devam edecek Google Talk, internet ve mikrofon kullanarak telefon görüşmeleri yapabileceğiniz sistemi ABD ve Kanada'da ücretsiz hale getirmeye devam etmesi, sesli görüşme konusundaki rakiplerini zorlayabilir.

Gmail'den telefonlara sesli arama yapma hizmetini ABD ve Kanada için ücretsiz sunması Google için ciddi bir hamle olma özelliği taşıyor. Özellikle Google'ın kurumsal müşterilere yöneldiği ve son olarak Gmail Apps'in ücretli olmasına gelen tepkilerle gündeme gelmesiyle  eleştirilere maruz kalmıştı. Fakat Gmail'in bu hamlesi gösteriyor ki Google hizmetleri ile sadece para kazanmayı amaçlamıyor, bazı hizmetlerini ücretsiz vermeye de devam ediyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.