Türk girişimcilerin oyunu I’m Jack App Store’da 150 bin indirmeyi geçti

Türk girişimcilerin oyunu I’m Jack App Store’da 150 bin indirmeyi geçti

Mobildeki yükseliş Türk geliştiricilerin dünya platformunda yarışabilmelerine olanak sağlıyor olması açısından büyük önem taşıyor. Üstelik uygulamanızın ses getirmesi için ABD’de bulunmanız da gerekmiyor. App Store’da kısa sürede oldukça ciddi bir başarı yakalayan I’m Jack bu duruma güzel örneklerden biri.

2011 yılında kurulan UGR Teknoloji tarafından hazırlanan I’m Jack platform tarzı bir oyun. 2012 Kasım başında App Store’da yayınlanan oyun aradan geçen kısa zaman içersinde ise 150 binin üzerinde indirme rakamına ulaşmış durumda.

Şu anda 1.5 sürümü yayında olan I’m Jack ücretsiz bir oyun ve uygulama içi satışlardan gelir elde ediyor. Oyun içerisinde 4 bölüm ve 150’ye yakın görev yer alıyor. Grafikleri, müzikleri ve oynanabilirliği açısından oldukça başarılı görünüyor.

Oyunun güzel yanlarından biri de iPhone ve iPad’lerde çift elle rahatlıkla oynayacak şekilde tasarlanmış olması. Karakterin gerçekleştirebileceği farklı aksiyon sayısı çok fazla değil, bu da hangi aksiyonu hangi elinizle gerçekleştirebileceğinizi karıştırmanızı engelliyor. Örneğin kayma hareketi sol, zıplama ise sağ el ile sağlanıyor.

Gelecek uluslararası çapta başarı yakalayacak benzer daha pek çok Türk yapımı oyun görmek ümidiyle sizleri aşağıda yer alan ve iGamesView’in hazırladığı oyun içi videosu ile baş başa bırakıyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.