Nishmoda.com: Tasarımcıları düşünen özel aksesuar sitesi
E-Ticaret

Nishmoda.com: Tasarımcıları düşünen özel aksesuar sitesi

E-ticaret girişimleri yavaş yavaş fiziksel pazarın renkliliğini yakalamaya başlıyor. Nishmoda.com farklı yörelerden tasarımcıların kendine özgü ürünlerle mağaza açmasına izin vererek farklı bir açılım getiriyor.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden yeni mezun Melodi Türkili tarafından kurulan ve Viveka protfolyosuna katılan Nishmoda 6 ay önce kurulan genç bir e-ticaret platformu. Türkiye'den ve dünyadan tasarımcıları tek çatı altında buluşturmaya çalışıyor. Bunu yaparken tasarımcıların ihtiyaçlarını (indirim zorunluluğu olmadan, stok vermeden satış vb.) dikkate alıyor.

nishmoda.com tasarimci butik

25 tasarımcı, 500'den fazla ürün

Kendinize ve evinize çeşitli aksesuarlar bulabileceğiniz Nishmoda, sınırlı sayıda veya sadece 1 tane üretilen özel tasarım ürünlerle dikkat çekiyor. Nişantaşı, Ayvalık, Mardin, Fas, İspanya, İrlanda ve daha başka yerlerden 25’ten fazla tasarımcı Nishmoda'da eserlerini paylaşıyor. Şimdiye kadar 500’den fazla ürün listeleyen girişimin 4000’den fazla üyesi bulunuyor.

Ankara'dan çıkan girişimler arasına katılan Nishmoda, tasarımcılara butiklerinin ne kadar ziyaret edildiğini, ürünlerinin ne kadar beğenildiğini ve paylaşıldığını, hangi ürünlerin ne kadar sattığını vb. verileri de sunuyor.

Tasarımcıların birden fazla e-ticaret girişimine ürün göndermeyeceği kabulüyle hareket edersek Nishmoda'nın tasarımcıların ihtiyaçlarına karşılık vermesi gayet mantıklı görünüyor. Sitede şu an 22 butik var. Sunulan hizmetlerin ne kadar etkili olduğunu bu sayının değişimiyle anlamış olacağız.

Yorumlar (7)
 1. Ahmet Kalyoncu Ahmet Kalyoncu

  Tasarım çok hoş, ürünlere de bayıldım. Butik sayısı gün geçtikçe artarsa eğer adı gibi niş bir pazarı doldurabilir gibi gözüküyor..

 2. Yılbaşı alışverişi öncesi hala karar verememişler için bence harika bir alternatif. Çok orjinal ürünler var, 22 farklı butiği tek tek gezmeden hepsini bir arada görebilmek iyi bir avantaj. Hepsi bir yana, böyle bir projenin genç bir ekipten ve ülkemizde ne yazık ki pek yaygın olmayan kadın girişimciliğinin bir ürünü olmasından ötürü ayrı bir takdir gerektiriyor. Başarılar diliyorum!

 3. Çok başarılı olmasını umut ettiğim bir girişim. Tasarımı da süper!

 4. yine tanıdıklardan yorumlar gelmiş

  1. kesinlikle :)

 5. Bengisu Bengisu

  Viveka'nın kendi sitesinde Nishmoda'nın tanıtıldığı kısımda kurucu olarak Melik Koray Üster'in de ismi geçiyor. Galiba bir girişim daha kurucusu tarafından yarı yolda bırakıldı.

 6. Bengisu Bengisu

  Viveka'nın kendi sitesinde Nishmoda'yı tanıttıkları kısımda kurucu olarak Melik Koray Üster'in de ismi geçiyor.