Firefish: Tavsiyelerinizi bekleyen iPhone uygulaması

Firefish: Tavsiyelerinizi bekleyen iPhone uygulaması

Bir şey satın alacaksak arama motorlarında arıyoruz, arkadaşlarımızı dinliyoruz ve ona göre hareket ediyoruz. Ancak tüm bu tavsiyeler parça parça ve hepsine tek kaynaktan ulaşmak kolay değil. Firefish bu eksikliğin üzerine gidiyor.

Bir tavsiye paylaşım servisi olan Firefish, iPhone uygulaması olarak karşımıza çıkan bir girişim. 4 yıldır kişiselleştirme ve tavsiye servisleri üzerinde çalışan Fatih Buğan liderliğinde geliştiriliyor. Oyunlaştırma tarafında Niels van der Linden, simülasyon tarafında Emre Türkay, istatistikçi Emre Ünal ve yazılım tarafında Nesim Tunç ve Volkan Vardar projeye destek veriyor.

firefish uygulama fatig bugan

Herhangi bir şey (ürün, hizmet, uygulama vb.) için fikirlerinizi daha doğrusu tavsiyenizi paylaşabildiğiniz Firefish uygulamasında kullanıcı paylaşımları beğenilerle desteklenebiliyor ve diğer kullanıcıların katkısına açık. Tavsiyelere yazı ve fotoğraf eklenebiliyor ve bir kullanıcının tavsiyelerine profilinden ulaşılabiliyor.

Firefish internette dağınık şekilde paylaşılan tavsiyeleri tek noktada toplamak istiyor ama bunun için diğer ağlardaki içerikleri süzme işine girmiyor. Henüz başlangıç aşamasında olan girişim tamamen kendi kullanıcı kitlesinin gücüyle büyümek istiyor. Buna karşılık uygulamadaki yorumları diğer sosyal ağlarla paylaşmak mümkün.

Açık kaynak olacak

Android uygulamasının yakın zamanda hazır olacağı Firefish için web tarafında da hareketlilik başlanmış. Fatih Buğan yine yakın bir zamanda projenin tüm kaynak kodlarını yazılım geliştiricilere açmayı planladıklarını paylaştı. Böylece dileyenler Firefish üzerinden kendi uygulamalarını geliştirebilecek.

Firefish'in kullanıcı tarafından geliştirilen içerik temelli hizmetlere iyi bir örnek olduğunu söyleyebiliriz. Mobil tarafta işe başlamış olması da doğru bir tercih. Tavsiyeleri kendine çekmesi için henüz ciddi bir albenisi yok ve içerdeki kullanıcılar serbest şekilde paylaşım yapabiliyor. Belki biraz yönlendirmeyle işler daha kolay büyüyebilir.

Uygulamayı App Store'dan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.