Monster Türkiye kapanıyor!

"Kariyer Canavarı" sloganı ile yayın yapan Monster, bugün tüm kullanıcılarına attığı bir e-posta ile Türkiye'deki operasyonlarını 28 Aralık 2012 itibari ile sonlandıracağını duyurdu.

Monster Kariyer

Amerika'da 1994 yılında kurulan iş ilanları ve kariyer sitesi, 2008 yılında Türkiye pazarına giriş yapmış ve o dönem adından oldukça söz ettirmişti.

Türkiye'de monster.com.tr adresi üzerinden yayın yapan Monster Türkiye'nin kariyer sitesi iş profesyonellerine hizmet eden iş ilanlarını yayınlıyor, kariyer fırsatlarını potansiyel çalışanlarla buluşturuyordu.

Geçtiğimiz yıl Webrazzi Ödülleri'nde En İyi İş Arama Sitesi kategorisinde aday olan ve "Kariyer Canavarı" sloganı ile yayın yapan Monster, bugün tüm kullanıcılarına attığı bir e-posta ile Türkiye'deki operasyonlarını 28 Aralık 2012 itibari ile sonlandıracağını duyurdu.

Buna göre, 28 Aralık 2012 tarihinden itibaren Monster Türkiye web sitesi -muhtemelen global sayfaya yönlendirilerek- kapatılacak ve tamamen hizmet dışı kalacak. Monster Türkiye kariyer sitesinde kayıtlı olan tüm özgeçmiş ve bilgileriniz ise gizlilik politikası gereğince Monster'ın veritabanından tamamen silinecek.

İşte Monster.com.tr'nin kullanıcılarına gönderdiği e-posta'nın tamamı:

Sayın Site Kullanıcısı,

Monster Türkiye Web Sitesi 28 Aralık 2012 tarihinde kapatılacak ve tamamıyla hizmet dışı kalacaktır. Gizlilik politikamız gereği tüm kişisel ve özgeçmiş bilgileriniz eş zamanlı olarak Monster veritabanından silinecek ve ulaşılamıyor olacaktır. Bu zamana kadar sitemize göstermiş olduğunuz güven ve ilgi için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Monster Recruitment İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Ltd Şti. Son dönemlerde özellikle e-ticaret sektöründen aldığımız kapanış haberlerine bir yenisinin insan kaynakları alanından gelmiş olmasına üzüldük. Henüz taze bir haber olduğu için sebepler ve şirketin performansı konusunda net bilgimiz yok. Önümüzdeki günlerde yeni bilgiler alırsak ya da Monster Türkiye kadrosundan bilgi veren kişiler olursa mutlaka paylaşacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.