Monster Türkiye kapanıyor!
Arama
Kariyer

Monster Türkiye kapanıyor!

Monster Kariyer

Amerika’da 1994 yılında kurulan iş ilanları ve kariyer sitesi, 2008 yılında Türkiye pazarına giriş yapmış ve o dönem adından oldukça söz ettirmişti.

Türkiye’de monster.com.tr adresi üzerinden yayın yapan Monster Türkiye’nin kariyer sitesi iş profesyonellerine hizmet eden iş ilanlarını yayınlıyor, kariyer fırsatlarını potansiyel çalışanlarla buluşturuyordu.

Geçtiğimiz yıl Webrazzi Ödülleri‘nde En İyi İş Arama Sitesi kategorisinde aday olan ve “Kariyer Canavarı” sloganı ile yayın yapan Monster, bugün tüm kullanıcılarına attığı bir e-posta ile Türkiye’deki operasyonlarını 28 Aralık 2012 itibari ile sonlandıracağını duyurdu.

Buna göre, 28 Aralık 2012 tarihinden itibaren Monster Türkiye web sitesi –muhtemelen global sayfaya yönlendirilerek– kapatılacak ve tamamen hizmet dışı kalacak. Monster Türkiye kariyer sitesinde kayıtlı olan tüm özgeçmiş ve bilgileriniz ise gizlilik politikası gereğince Monster’ın veritabanından tamamen silinecek.

İşte Monster.com.tr’nin kullanıcılarına gönderdiği e-posta’nın tamamı:

Sayın Site Kullanıcısı,

Monster Türkiye Web Sitesi 28 Aralık 2012 tarihinde kapatılacak ve tamamıyla hizmet dışı kalacaktır. Gizlilik politikamız gereği tüm kişisel ve özgeçmiş bilgileriniz eş zamanlı olarak Monster veritabanından silinecek ve ulaşılamıyor olacaktır. Bu zamana kadar sitemize göstermiş olduğunuz güven ve ilgi için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Monster Recruitment İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Ltd Şti.

Son dönemlerde özellikle e-ticaret sektöründen aldığımız kapanış haberlerine bir yenisinin insan kaynakları alanından gelmiş olmasına üzüldük. Henüz taze bir haber olduğu için sebepler ve şirketin performansı konusunda net bilgimiz yok. Önümüzdeki günlerde yeni bilgiler alırsak ya da Monster Türkiye kadrosundan bilgi veren kişiler olursa mutlaka paylaşacağız.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (26)
 1. CEvat dedi ki:

  Uzun zamanda beri firma tarafını kullanmamıştım. Bu aralar bir firma da çalıştığım için tüm kariyer sitelerinin firma taraflarını da inceleme imkanım oldu.
  Firma tarafında ilan yayına ve eleman tarafında da bilgi, beceri ve tecrübe bölümüne el atmadıkça kapanacaklarını düşünüyorum.

 2. izzet dedi ki:

  Evet mail bana da geldi.Kariyer ve diğer sitelerin arasında tutunamadı mı artık nedendir bilinmez.Sanırım Monster sitesi Türkiye ayağına harcadığı işi ve enerjiyi başka yöne kaydırmak istiyor.

 3. EvrEn dedi ki:

  Kariyer.net karşısında şansları zor.
  En büyük veritabanı onda, siteleri ne kadar kullanıcı dostu olmasa da rakipsiz.

 4. Oğuz dedi ki:

  Önce rocket, şimdi monster… Bakalım sırada kim var? Burası Türkiye, yok öyle!

 5. There is News dedi ki:

  özellikle iş arayanlar için gerçekten çok üzücü bir durum.

 6. ismail dedi ki:

  linkedin mahvetti hepsini…

 7. Osman dedi ki:

  Tasit.com’da kapanıyor diye bir duyum aldım.

  1. Birol Kabakoglu dedi ki:

   Sevgili Osman,

   duyumu nerden aldın bilemiyorum ancak duyumların gerçekle uzaktan yakından bir ilgisi yok. Tasit.com senin duyumun aksine hızla bir şekilde büyümeye devam ediyor.

   1. Osman dedi ki:

    Ne bileyim Alexa’da 500’den 1300’e düşünce batıyorsunuz diye düşündüm.

  2. Abdullah Ak dedi ki:

   Ne alaka şimdi tasit.com. Kuyruk acınız yüzünden her şeyin altına tasit.com yazmayı bırakın artık. Sıktı artık kuyruk acınız olan sitelerle ilgili atıp tutmanız alakasız yerlerde.

  3. Ahmet dedi ki:

   Acaba nereden duydunuz bunu ve hangi organız ile dinlediniz…

  4. Murat dedi ki:

   Çıkış yapan tüm websiteleri için böyle duyumlar her zaman olur, sağlam bir kaynak olmadan bence bu tür sohbetler yanıltıcı.

  5. Volkan Şentürk dedi ki:

   Tahminimce duyduğunuz değil uydurduğunuz bir şeyi bizimle paylaştınız. 2013 yılında tasit.com’ u webrazzi den takip etmeye devam edin. Sizin için yeni süprizlerimiz var.

  6. Murat dedi ki:

   Troll fena ortaya çıktı galiba sayın troll Osman

  7. Mehmet dedi ki:

   Osman ne oldu duyumdu şimdi tahmin oldu. Bu tür anlamsız yoruma izin verenlerde suç. Sevgili Webrazzi ekibi sanırım artık sizde bunun çamur atma olduğunu anladınız duyumdu tahmin oldu. Bence bu tür durumlara izin vermemek gerekir. Ben Tasit.com yöneticisi olsam Osman’ın kim olduğunu ortaya çıkarırdım.

 8. Ahmet dedi ki:

  Amerikan tarzı “canavar” alman tarzı “roket” gibi kelimeler hep itici gelmiştir bana. Türk halkına da öyle geldiğini düşünüyorum. O kadar uluslararası yapılarına rağmen sevimsiz, soğuk tasarımları ve reklamları ile bana hep
  -nasıl oluyor da bunlar para kazanabiliyor
  diyordum. Şimdi içim rahatladı ki: türkiyede türk halkının karakterine uygun isim, ruh, renk ve tarz yakalanmadan bu iş olmuyor, bu memlekette anlaşılmış oluyor.

 9. Ant Ekşiler dedi ki:

  LinkedIn popüler olduğundan beri çevremdeki çoğu kişi kariyer.net ‘i de kullanmıyor. Kişisel fikrim, ileride Kariyer.net ‘i sadece mavi yakalı eleman aramak için kullanacaklar.

  1. Can A. dedi ki:

   çok yerinde bir tespit +1

 10. ayhan baris dedi ki:

  “veritabanından silinecek ve ulaşılamıyor olacaktır.”

  “ulaşılamıyor olacaktır.” yerine “ulaşılamayacaktır.” yazmak çok mu zor?

  “yok olacak” insanlarını sevmiyorum, gitsinler.

  1. hh dedi ki:

   future continuous tense gibi konuşma zaten bi insan kaynakçılardan çıktı tüm iş alemine yayıldı.
   size briiiif veriyor olacağız (ağzının ortasına ..)

   monster güzel site değildi zaten, konusu açılmış bu piyasa nasıl bir yazı bunun hakkında yazılsa güzel olur.
   bir de şu ilan yayınlanma tarihlerinin her gün değiştirilip yeni ilan gibi gösterilmesi birsin artık ya, ciddi olsun bu işler, ilan girerken desinler 20gün cv toplanacak, şu kadar süre sonra görüşmeler bitip alım tamamlanacak, insanları oyalamasınlar, iş arayanlar da alakasız ilanlara bile başvurmasın.

 11. Hakan Yalçın dedi ki:

  Arkadaşlar ,
  Bunlar sadece duyduklarınız , birde duymadığınız irili ufaklı , adını duyduğumuz veya duymadığımız bir çok sitenin durumu iyi değil kapanan veya işlevini kaybeden , bilançosu eksi gösteren çok firma var . Ben bizzat yaklaşık olarak 20 ye yakın private shopping e mal veriyordum . Son bir senede 10 tanesi yok oldu bunların arasında güvenimi sarsanlarda oldu tabi ve bundan dolayı benim gibi tedarikciyi kaybedenler . Dedikodular ve gelecek ile ilgili durumu pek iyi gözükmneyenleride saymıyorum .

  Piyasada çekleri dönenler bile var … Hayırlısı diyelim … Burası zor bir lig diye çok kez söylenmişti …

 12. Hakan Yalçın dedi ki:

  Arkadaşlar konuya yorum yazmıştım ama birde şunu belirtmek isterim ; şimdi güzel bir yazı hazırlıyorum konumun başlığı ” Küçük Girişimciyi Kör Eden Büyük Başarılı Girişimler – ” yazım bittiğinde sitemde yayınlayacağım.

  Bir girişimci olarka , Polyana iç güdünüzün büyüme katsayısını neler etkiliyor bu konuya bir çok açıdan yaklaşacağım.

 13. Ahmet dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,
  Daha önce bu kadar ilgili bir makale olmadığı için açmadığım bir konuda yorumunuzu merak ediyorum.
  Türkiye deki o en başta gelen kariyer siteleri niçin fake ilanlar yayınlıyor. Bu kişisel olarak ispatladığım bir şeydir. Büyük bir şirketin bir pozisyonuna başvurmuştum. Bir hafta cevap gelmedi. Arayıp şirkete sorduğumda …..net sitesinde böyle bir ilanlarının olmadığını söyledi. Eski ilanlar hala yeniymiş gibi orada durup insanların ümit bağlamasına, başvurup beklemesine sebep oluyor. Ve bu konuda samimi olmadığıma inanan arkadaşların bu kariyer sitelerini (en bilinenini) lütfen ilanlarını takip etsinler. İlanların nasıl fake olduğunu göreceklerdir. Özellikle bir ilan gördüklerinde gidip ilan veren şirketin IK sayfalarından kontrol etsinler. Eleştirmekten çok bir mağduriyet oluşturduğu için sizinle paylaşmak istedim. İyi günler.

  1. Can A. dedi ki:

   size katılıyorum , en bilinen kariyer sitesinde ilan içeriğine dikkat edin , ilan ilk yayınlanma tarihi diye bir bilgi var. Aslında ilan zamanında yayınlanmış ve hatta pozisyon için eleman bulunmuş olsa bile, aynı ilanlar güncelleniyor ve son 48 saat içindeki yeni ilanlar arasında görünüyor. Başvuranlar için de firma veritabını genişletiyor, kariyer sitesi de binlerce ilan var gibi reklam yapıyor., yersen tabi..

 14. Murat dedi ki:

  Troll fena ortaya çıktı, sayın troll Osman.

Bir Yorum Yazın