Zuckerberg’ten 500 milyon dolar değerinde hayır
Arama
Sosyal Medya

Zuckerberg’ten 500 milyon dolar değerinde hayır

zuckerberg-500-milyon-dolar-hayir-logoGenç girişimcilerin örnek aldığı isimlerin başında gelen Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, katıldığı sosyal sorumluluk projeleriyle de örnek alınabilecek davranışlar sergiliyor.

Zuckerberg, kendi Facebook sayfasından Silikon Vadisi Toplum Vakfı‘na bağışta bulunacağını açıkladı. 18 milyon adet Facebook hissesiyle yapılacak yardım hemen hemen 500 milyon dolara denk geliyor. Zuckerberg’ün açıklamalarına göre bu bağış, vakfın sağlık ve eğitim harcamaları için kullanılacak.

Biraz eski tarihe bakacak olursak, Zuckerberg’ün yaptığı bu bağış ilk değil. 2010 yılında bağışta bulunacağını belirten bir sözleşme imzalamıştı. Facebook kurucusu bu sözden sonra ilk yatırımını birkaç ay sonra 100 milyon dolarlık ilk bağışını Newark şehrindeki devlet okullarına yapmıştı.

zuckerberg-500-milyon-dolar-hayir-görseljpg

Mark Zuckerberg dünya milyarderler sıralamasına adını yazdırdı yazdırmasına, ama sosyal sorumluluk projelerine bağışlar yaparak katkıda bulunmaya devam ediyor. Yaklaşık 500 milyon dolara yaptığı son bağış, genç CEO’nun bu konuya olan yaklaşımını gayet net bir şekilde gösteriyor. Zuckerberg’ün bu konuda da örnek alınması gereken bir davranış içine girdiğini de belirtelim.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Furkan dedi ki:

  Uzun sure haberde, zuckerberg’in neye ‘hayir’ dedigini anlamaya calistim. Tamam para vermis ama ne ye hayir demis? Jeton gec dustu, hayir islemis adam….

 2. Yusuf dedi ki:

  Reklam için yapmış belli, söylemesi gerekmezdi.

  1. Saim Orhan dedi ki:

   Sende hayır yap da sen de reklam ol.

  2. kerem dedi ki:

   reklam için bile yapsa 500 milyon dolar bağış yapmış. bence güzel olmuş.

 3. Ergin dedi ki:

  Benim anlamadığım niye nakit değilde facebook hissesi verdiği. Sonuçta bunu kullanmak için vakif hisseleri satmalı?

 4. Vedat dedi ki:

  Adam 500 milyon dolar vermiş. Reklam veya değil isterse zil çalıp ilan etsin. Takdire değer bir adım. Var mı biz de böyle adam

 5. Mizah Türk dedi ki:

  Abi adamda bu facebook hisselerini ver ver bitiremedi. vilkensonlara ver, boyacıya ver, aşçıya ver, bağışa ver, o korsan müzikci adama ver, işe ilk başladıkları finansman destekçisi adama ver.

  Hala bitmedi bu hisseler. %100 kaç hisse kaldı Mark’ın elinde merak ediyorum.

Bir Yorum Yazın