Galata İş Melekler'inden Ustaeli.com'a yatırım geldi

Galata İş Melekler'inden Ustaeli.com'a yatırım geldi

2012 yılında yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Galata İş Melekleri, yılın son günlerine girdiğimiz şu günlerde yeni bir yatırım haberi daha duyurdu.

Aldığımız bilgilere göre Galata İş Melekleri yeni yatırımını Ustaeli.com'a yaptı. Profesyonel ve müşteri odaklı ustalık hizmetleri veren bir platform olan Ustaeli.com'un aldığı yatırım miktarının ise 200 bin TL olduğunu görüyoruz. Yatırımın gerçekleştiği hisse miktarıyla ilgili bilgi şu anda paylaşılmış durumda değil.

Tarık Sinan tarafından kurulan Ustaeli.com, anahtar teslim tadilat ve dekorasyon, iç ve dış cephe boya badana hizmeti, zemin kaplama uygulamaları, kartonpiyer, fayans ve seramik işleri olmak üzere 20'den fazla kategoride kullanıcılara hizmet sunuyor.

Ustaya ayıracak vakti olmayan ya da usta ile uğraşmak istemeyen ev ve iş yeri sahiplerine odaklanan Ustaeli.com'un aldığı bu yatırım, doğru insan kaynakları organizasyonunun oluşturulması, çalışanların gelişim ve eğitim planlarının yapılması ve lojistik süreçlerinin iyileştirilmesi amacıyla kullanacağı paylaşılan bilgiler arasında.

Emre Kurttepeli: "Servis sektörü gelişmeye açık"

Yapılan yatırım hakkında konuşan Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli, servis sektörünün gelişmeye açık olduğunu ifade etti. Emre Kurttepeli, "Ülkemizde bakım-onarım sektörü birçok ufak tedarikçiden oluşmasından dolayı tüketici gözünden hizmet kalitesinin ölçülemediği ve standart, güvenilir hizmete erişimin neredeyse imkansız olduğu bir görüntü çiziyor. Ustaeli, bu eksikliği gidermek, bakım-onarım hizmetlerine online erişim ve standardizasyon getirmek amacıyla kurulmuş başarılı bir girişim. Galata İş Melekleri olarak, Ustaeli’nin bu yaklaşımıyla tüketiciye anlamlı bir katma değer sunduğuna ve servis anlayışını bir adım öteye götüreceğine inandığımızdan yatırım yaptık" açıklamasında bulundu.

Galata İş Melekleri 2012 yılı içinde Ağustos ayında Inploid'e yatırım yapmıştı. Söz konusu dönemde yapılan yatırım, Inploid'in Yüzde 30 hisse karşılığında 300 bin TL ile gerçekleşmişti.

Ustaeli.com'un aldığı yatırımla beraber gelecekteki projelerini merakla bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.