Kombin yapma üzerine odaklanan Netmoda.com giyim ürünlerini bir araya getiriyor

Kombin yapma üzerine odaklanan Netmoda.com giyim ürünlerini bir araya getiriyor

Giyim ve aksesuar kategorisinde yer alan 'aggregator' nam-ı diğer 'toplayıcı' siteler arasındaki rekabet, fark yaratma yarışını da beraberinde getiriyor. Bu yazıda paylaşacağımız Netmoda.com, fark yaratan özellikleriyle dikkat çekiyor.

NetModa.com, giyim ve aksesuar kategorisinde yer alan farklı e-ticaret sitelerindeki ürünleri bir araya getiriyor. Ancak bir farkla; kullanıcılar farklı sitelerdeki ürünleri NetModa.com üzerinden kombin yapabiliyor.

Haziran ayında Ahmet Buğra Ferah, Tolga Önal ve Fatih Yılmaz tarafından kurulan proje, Kasım ayında açıldı. Söz konusu toplayıcı bir site olunca anlaşmalı olan site ve ürün sayısı önem kazanıyor. Netmoda.com, toplama işini şu anda yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplamda 30 binden fazla ürün ve 40'tan fazla e-ticaret sitesiyle anlaşarak yapmış durumda. E-ticaret sitelerine örnek vermek gerekirse, Mango, Morhipo, Lidyana ve Gittigidiyor gibi markaları sayabiliriz.

Sürükle-bırak ile kombin yapılabiliyor

NetModa.com'u bir adım öne çıkarabilecek olan 'kombin yap' özelliğine değinmek istiyoruz. Kombin yapma özelliği yazının başında belirttiğimiz gibi farklı e-ticaret sitelerinden toplanan ürünleri bir araya getiriyor. Sürükle-bırak ile kullanılabilen bu özellikle ile 25 farklı kategorideki ürün kombin yapılabiliyor. Tek sayfa üzerinde birden fazla kombin yapmanın da mümkün olduğunu parantez içinde paylaşalım.

Kombin yap özelliğinde sadece sürükle-bırak özelliği bulunmuyor. Sağ kısımda bulunan kırpma, kesme, döndürme ve kopyalama seçenekleri, kullanıcıların kombin yapmalarını kolaylaştıracak cinsten.

Arama motoruyla kombin yapılabiliyor

Öte yandan sitedeki arama motorunun iddialı olduğunu da sözlerimize ekleyelim. Renk, kategori ve marka olarak yazılan kelimelere başarılı sonuçlar görüntüleyen arama motoru, kombin yap özelliğinde de kullanılabiliyor. Bu bölümde bulunan filtreleme özelliği ile markalara, ürünlere, stillere, renklere ve ücrete göre kategorilendirmek mümkün. Sitenin kurucularından Fatih Yılmaz'dan aldığımız bilgilere göre filtreleme bölümü günlük 1500-2500 ürün artışla şu anda 30 binden fazla ürüne ulaşmış durumda.

Netmoda.com'un gelir modeliyse hemen hemen tüm toplayıcı sitede olduğu gibi affiliate modele dayanıyor. Ancak her şirketin komisyon oranı değiştiği için Netmoda.com'un çalıştığı komisyon oranlarını paylaşamıyoruz.

Günlük tekil ziyaretçi sayısı 7 bin

Gelelim rakamlara. Netmoda.com yaklaşık bir ay önce açılan bir site için hiç de kötü olmayan ziyaretçi rakamlarını yakalamış durumda. Aldığımız bilgilere göre şu anda sitenin 7 bin günlük tekil ziyaretçisi bulunuyor. Bu rakam geçen hafta ise yaklaşık 4 bin civarındaymış.

Uluslararası pazarları hedeflediklerini ifade eden Fatih Yılmaz, "Teknolojinin getirilerine uygun olarak en iyi kullanıcı deneyimini ve memnuniyetini sağlamak istiyoruz. Bunun için de onlara trendleri keşfetme, tanımlama ve paylaşma olanağı veriyoruz. Sitemizi sürekli olarak sonraki aşamalara taşımak ve uluslararası standarda taşımak istiyoruz" diyor.

Toplayıcı siteler arasındaki rekabet artarken farklı özellikler fark yaratıyor. Netmoda.com'daki kombin yap özelliği de rakiplerine fark yaratabilecek cinsten. Bu rekabet ortamı şüphesiz fark yaratan birçok yeni toplayıcı sitenin yaratılmasını sağlayacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.