AdaletOfisi.com: Online ödeme ile hukuksal danışmanlık [10 davetiye]
Arama
Genel

AdaletOfisi.com: Online ödeme ile hukuksal danışmanlık [10 davetiye]

Bir sektörün ekonomik açıdan gelişmesi için o sektörün kendine has bir hukuku olması gerekir. Türkiye’de internetle ilişkili hukuki düzenlemeler henüz tam olarak yerleşmediği için de kitlesel büyüme dalgasını yakalamış değiliz. Dolayısıyla hukuksal alanda bir sorun çözmek kafa karıştırıcı bir hal alabiliyor.

Karşılaştığınız bir soruna internette araştırma yaparak veya tanıdıklarınıza danışarak çözüm bulmaya çalışabilirsiniz. Profesyonel ve uygun hizmet istiyorsanız sizi Adaletofisi.com ile tanıştırayım.

Mart 2012’ de altyapı çalışmalarına başlanan Adalet Ofisi, 9 aylık çalışmanın ardından geçtiğimiz hafta hizmete girmiş.  Sadece bilişim hukuku alanında değil, hemen her hukuksal sorunuza 8 dakikalık bir görüşme ile hızlı şekilde cevap vermeye çalışıyor. Bu küçük danışmanlık/tanışma hizmetinin bedeli 19.90 TL. Dilekçe konusunda danışmak istediğinizde ise 29.90 TL ödüyorsunuz.

Ödemeyi kredi kartı, mobil ödeme veya Paypal üzerinden tahsil eden girişim, hizmet verdiği kişilere görüşmenin ses kaydını da sunuyor. Bunun için kullanıcının kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak sitedeki hizmet panelini kullanması gerekiyor.

9 hukukçu ile hizmet veren Adalet Ofisi, herhangi bir yanlış yönlendirmeye karşı hizmet verdiği kişileri Anadolu Sigorta üzerinden 500.000 TL’ye kadar güvence altına alıyor. Hafta içi 09:00 ile 18:00 arasında yapılan girişlere hızlı şekilde yanıt veriliyor. Farklı saatlerde gelen talepler için mesai saatleri içinde dönüş yapılıyor.

Elbette bu hizmetle ilgili aklınıza bazı sorular gelebilir. Benim sorularıma aldığım cevapları paylaşarak belki bunların bir kısmını cevaplamış olurum;

 • Sözlü danışmanlık ücreti, asgari ücret tarifesine göre baro tarafından belirleniyor.
 • Sitede bir isim yer almaması ve av.tr uzantılı alan adının bu işte modelinde kullanılması yasak.
 • Bu nedenle çağrı merkezindeki hukukçular (avukat denilmesi bile yasakmış) sadece outbound çalışıyor. Kullanıcının e-posta haricinde ulaşması mümkün değil.

Hukuksal konularda okuyucularımızın ne kadar sorun yaşadığını bilmesek de AdaletOfisi.com’u tanımanız gerektiğini düşündük. Şu an bu hizmete ihtiyaç duyan kullanıcılar için de 10 adet ücretsiz kullanım kuponu aldık.

8nh0ivn3xd
ut7dkyjid1
bmgpxc1v7u
sj7qgguig6
9hgcgjexqg
8azk0gvyf4
5te5em4oh9
br6rnzeu8z
3ur8rhn6zk
6f6dde9stg

Yorumları GösterYorumlar Gizle (23)
 1. Kaan dedi ki:

  Yalnız logoda şeytanın ayrıntısı kalmamış. Sırf logo için yanaşan şirketler sıraya girer..

 2. can dedi ki:

  İşi çok güzel kılıfında uydurmuşlar, ünvan kullanmadan, baronun belirlediği tarifei haksız rekabeti ve reklam yasapını bypass ediyorlar akıllarınca. Çok uzun sürmez bu girişm ve baro tarafından şikayetle kapanır.

  1. baris dedi ki:

   kesinlikle kapatılması gereken bir site, baro bugunlerde bu şekilde çalışma yapan firma ve siteleri kapatmak ile ilgili büyük adım ve davalar açıyor. Haklarında hayırlısı diyelim 🙂

 3. Barış Ünver dedi ki:

  Avukatlik kanunu madde 48, reklam yasagi yonetmeligi ve asgari ucret tarifesini hatirlatirim. Daha once benzer sistemlerin hepsi kapatildi. Yeni yasa teklifinde de bir degisiklik yok maalesef.

  1. Adalet Ofisi dedi ki:

   ”AVUKATLIK KANUNU” madde 48 için ters düşen bir durumumuz bulunmamakta Barış Bey. Her hangi bir avukat ismi kesinlikle afişe edilmemektedir. Ve avukat-müvekkil ilişkisi de kurulmamaktadır. Kullanıcılar ile yaptığımız görüşme de danışmanlık aldığı hususların takibi için her hangi bir avukata gitmeleri gerektiğini de hatırlatıyoruz.
   Hukuki danışmanlık hizmeti veriyoruz sadece.
   Asgari ücret tarifesine uymak zorunda olduğumuz için görüşmeleri 8 dakika ile sınırladık. Bu 8 dakikanın 7 dakikası kullanıcı ile hukuk danışmanı arasında geçen görüşme süresidir.
   Teşekkür ederiz.

   1. Tufan dedi ki:

    Danışmanlık alınan kişinin konusunda uzman bir hukukçu olduğunu nasıl garanti ediyorsunuz?
    7 dakika içerisinde konuyu anlayıp, sorunun çözümü için nasıl tavsiye verebiliyorsunuz acaba? Çok kısa değil mi bu süre?

   2. Mert Yıldızoğlu dedi ki:

    Ama Avukatlık Kanunu Madde 35’e ters düşen bir durum var. “Kanun işlerinde ve hukuki meselelerde mütalaa vermek, …”

   3. Sami Sarı dedi ki:

    Güzel bir proje. Dilerim hukuki problemleri atlatıp başarılı olursunuz.

 4. kutlu karatay dedi ki:

  Fikir ve kullanım olarak iş modeli harika gözüküyor. Eleştiri yapmak yeni bir girişim için erken ancak merak ettiğimden “üyelik sözleşmelerine” bakayım dedim açılmadı. Umarım güncellerler.

 5. Alper dedi ki:

  http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/440.html (özellikle 55. madde) buradaki avukatlık kanunu kimse denetlemiyor mu? Denetliyorsa adwords reklamından kimsenin haberi yok mu? en basitinden;

  Boşanma,avukat,istanbul
  http://www.deryakusaslan.av.tr/
  Danışma,boşanma,icra,ceza,iş Bakırköy-0555 993 58 46

  bu girişimde kapanmaz, kimsenin bu kanunu işlettiği yok gibi.

 6. Kadir dedi ki:

  Benim muhaseberehberi.com ve sskemeklilik.com üzerinden bedavaya verdiğim hizmetin hukuksal bölümünü paralı yapmışlar. Umarım başarılı olurlar ama baro buna sessiz kalmaz.

 7. Özgün dedi ki:

  Hukukçular işin içinde olunca inovasyonun yerini yasaklar, site kapatmalar ve yasal kılıfa uydurmalar almış hemen.

  Hukuka erişim çok zor. Türkiye’de ekstra zor. Bunu kolaylaşıracak, 21. yüzyıla yakışır şekilde hukuku kolay ulaşılır hızlı ve etkin bir servis haline getirebilecek her girişim değerlidir. Bu tür girişimler ortaya çıkıyorsa çözüm sundukları bir sorun tanımı var demektir. Yasaklar sorunu ortadan kaldırmaz.

  1. Mert Yıldızoğlu dedi ki:

   Ne inovasyonuymuş ki bu? Bu reklam yasağı ve kayıtlı çalışma zorunluluğu avukatları değil, “vatandaşı” korumak için konmuş bir kanun. “Müşteri” değil, “vatandaş”

   Aynı yasak doktorlar için de var. Sokaktaki doktor ve avukat tabelalarına dikkat edin, beyaz zemin üzeri siyah basit yazı dışında tabela istisnalar haricinde yoktur.

 8. İbrahim ÖZKAN dedi ki:

  Bu site çok yakında Türkiye üzerinden erişimlere maalesef kapatılır. Avukat adı, iletişim bilgileri kullanmadan site açmak çözüm değil…

  Şu bir gerçek bence bu tarz oluşumlara ihtiyaç var, insanlar bazen belirli konularda hukukçulardan bilgi almak istiyorlar, maalesef ülkemizde bir avukata gidip bir şeyler sormak o kadar kolay değil, genelde gittiğinizde ücret listesiyle karşılaşabiliyorsunuz.

  Şuan çeşitli forumlar var belirli konularda sorular sorup, bazı hukukçular hiçbir karşılığı olmadan cevap verebiliyorlar. Ama bu her zaman işe yaramıyor. O yüzden belirli şartlar dahilinde bence avukatlar bu tarz oluşumlar içerisinde olabilmeli. İki tarafı (Müvekkil / Avukat) da üzmeyecek / yormayacak ortak bir noktada buluşulabilir.

 9. Hakan dedi ki:

  Verdiğiniz davetiye kodunun birini kullanarak sistemi denedim.

  Öncelikle bir bayan aradı ve sorunumu dinledi, araştırıp beni arayacağını söyledi. 1 saat sonra tekrar aradı ve cevap verdi. Ancak şöyle söylemeliyim ki, aldığım cevap hiç tatmin edici olmadı. İnternette kolayca bulabileceğim kadar bir miktar genel bilgi verildi. Bir avukata danışıyormuş gibi bir his yaşamadım, amatördü. Kişiye avukat olup olmadığını sordum, kelimeyi telaffuz edemeyeceğini, danışman olduğunu söyledi. Yani avukatım ama söyleyemiyoruma getirdi.

  Ancak ne bir kanun maddesi söyledi, ne net bir çözüm sundu.

  Örneğin bu görüşmeden ben en azından sözlü olarak bir sonuç alamadım ve ücretini ödeseydim paramı geri isterdim…

  Bence fikir çok güzel. Yenilikler hukuk sistemine değil, hukuk sistemi yeniliklere göre şekillenecektir. Bir gün bu iş ciddi manada yapılacaktır. Telefonla veya internet üzerinden danışmanlık hizmeti verilecektir, hatta müvekkil ilişkisi kurulacaktır, dilekçe yazılabilecek, dava takibi yapılabilecektir… Bunlar mutlaka olacaktır. Ama yakın zamanda veya uzak zamanda bunun zamanını bilemiyorum. Her zaman olduğu gibi, hukukçulardan da yeni teknolojilere ayak uyduran ve bunları kullanan, işinin bir parçası yapanlar kazanacaktır.

  Bu deneyimi yaşattığı için Webrazziye teşekkürler.

  1. Adalet Ofisi dedi ki:

   Merhaba, bilgi aldığınız konu ile ilgili kanun maddelerini merak ediyorsanız mail atabiliriz. Fakat yönetim panelimizdeki isminiz Hakan olarak geçmiyor. [email protected]isi.com adresine mail atarsanız hemen yardımcı olabiliriz.

 10. Fırat Şentürk dedi ki:

  logo tamamen masonik simgeler üzerine tasarlanmış.
  tekgöz ,üçgen , piramit.

 11. irfan dedi ki:

  Şu internet serbest piyasayı dengelemek için çok kullanışlı bir araç. Girişimi destekliyorum. Sağlık gibi hassas bir konu için devletin denetim vs. yapmak istemesi normal, fakat hukuk sağlık kadar temel bir konu değil. Fikir almak için bu şekilde servisler iyi olacaktır.

  Ayrıca, kanun maddelerinden dem vurulmuş. Unutmayalım ki hayatın akışını kanunlar denetler ama kanunları da hayatın akışı şekillendirir.

 12. Deniz dedi ki:

  Tamamen hukuk dışı, Avukatlık Kanunu ve TBB mevzuatına açıkça aykırı olan bu site tüm meslektaşlarımıza karşı haksız rekabet etmektedir. Biz avukatlar aracı ile iş alma yasağı, reklam yasağı gibi çok sıkı kurallara tabi iken, böyle bir yöntemle mevzuatın etrafından dolanılarak para kazanılmaya çalışılmasını ne avukatlar ne de Baro’lar içlerine sindireceklerdir.

 13. Eser dedi ki:

  Avukatlık Kanunu:
  Reklam Yasağı
  Madde 55. “Avukatların iş elde etmek için, reklam sayılabilecek her türlü teşebbüs ve harekette
  bulunmaları ve özellikle tabelalarında ve basılı kağıtlarında avukat unvanı ile akademik
  unvanlarından başka sıfat kullanmaları yasaktır”

  Avukata Çıkar Karşılığında İş Getirme
  Madde 48. “Avukat veya iş sahibi tarafından vaat olunan veya verilen bir ücret yahut da herhangi
  bir çıkar karşılığında avukata iş getirmeye aracılık edenler ve aracı kullanan avukatlar altı aydan bir
  yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  Bu eylemi yapanlar memur iseler, verilecek hapis cezası bir yıldan aşağı olamaz.”

  http://www.istanbulbarosu.org.tr/detail.asp?CatID=1&SubCatID=1&ID=7513

  “Bir şirket tarafından “Mobil Hukuk” adı altında telekomünikasyon ağı kurularak bu ağ ile GSM firması üzerinden şirketi arayan kişilerin avukatların telefonlarına yönlendirildiği, böylece avukatların sözlü hukuki danışmanlık hizmeti vermelerinin sağlandığı, arayanın telefon hattına yansıtılan ücretin avukatla şirket arasında paylaştırıldığı Baromuza bildirilmekle; 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nun yalnız avukatların yapabileceği işlerin sayıldığı 35. maddeye, avukata çıkar karşılığında iş getirmeyi yasaklayan 48. maddeye aykırılığı olan sistemin avukat yönünden ayrıca Türkiye Barolar Birliği Meslek İlke ve Kurallarının 2. maddesinde yer alan avukatın mesleki çalışmasında bağımsızlığını koruyacağı, bu bağımsızlığı zedeleyecek iş kabulünden kaçınacağı, yine 8. maddesinde yer alan avukatın kendine iş sağlama niteliğindeki her davranıştan çekineceği düzenlemelerine aykırılığı sözkonusu olup bu yönde faaliyette bulunan avukatlarla ilgili istenmeyen durumlara meydan verilmemesi için meslektaşlarımızın uyarılmasına ihtiyaç duyulmuştur.”

  Sitenizin faal hale gelmesi, Avukatlık kanununa ve meslek ilkelerimize uygun düşmeyeceğinden dolayı hakkınızda işlem yapılabileceğini hatırlatmak isterim. Mobil Hukukun başına gelenler sizin de başınıza gelecektir, gelmelidir!

  1. ali dedi ki:

   Arkadaşlar şimdi böyle bir site ile karşılaştım http://www.hakkinizialin.com/ bu site sizce ne kadar hukuki?

 14. Volkan Akkuş dedi ki:

  Merhaba, acaba bu sitenin başına ne geldi ?

  Bence yaşam öyküsünü yazarak tecrübelerini aktarmalılar.

Bir Yorum Yazın