Mobil oyun şirketi MoMinis, 6 milyon dolarlık yatırım aldı
Mobil

Mobil oyun şirketi MoMinis, 6 milyon dolarlık yatırım aldı

Android işletim sistemli cihazlar için oyunlar yayınlayan Tel Aviv merkezli oyun firması MoMinis, bu yıl ikinci defa yatırım aldı.

İlk tur yatırımı, 2012 yılının başlarında 4.5 milyon dolarlık bir bedel alan MoMinis, yıl sonunda aldığı 6,5 milyon dolarlık bu ikinci tur yatırımla sadece 1 yılda 10 milyon doların üzerinde yatırım almış oldu.

Son olarak PlayScape ismini taşıyan çapraz bir mega oyun platformu ortaya çıkartan MoMinis, bu platformun altında bulunan pek çok oyundaki deneyim puanlarının yine aynı platform altında bulunan başka oyunlarda da kullanılmasına izin veriyor. Mobil oyun geliştiricileri de bu platformda oyunlarını tanıtabiliyor.

MoMinis, Google Play'de bulunan çok sayıdaki oyunuyla en büyük yayıncılardan. Şirketin CEO'su Itzik Frid'in belirttiği rakamlara göre, New York merkezli bir oyun geliştiricisi daha önceki yayıncısı ile 10.000'den az indirme sayısı alırken, MoMinis ile birlikte 1 milyondan fazla indirme sayısına ulaşmayı başardı.

Gemini Israel Ventures'tan gelen yatırm fonuyla birlikte şirket büyümeye yönelecek. MoMinis böylece gelen yatırımla ekibi büyütmesinin yanı sıra, yayıncılık yaptığı tek platform olan Android'den, iPhone, Windows Phone ve Facebook platformlarına da sıçrayacak.

Yorumlar (1)
  1. Bu haberleri okudukça , türkiyede olamayacak şeyler topluluğundan tüylerim ürperiyor..Demekki orjinal üretim yapamıyoruz , hep karaborsa hep taklit ! Ama inanıyorum bizimde başarılı tasarımcılarımız , başarılı yazılımcılarımız var ..Günün biri geldiğinde onlar bizden esinlenmiş olucak..Herkese saygılar sevgiler..

    (Webrazzi muhteşem..Türkiye'de böyle bir platform daha yok..Ben bir mimarım ve bu siteyi günde 50 defa minimum ziyeret ediyorum..Gerisini siz düşünün artık!)