Avrupa'nın önde gelen oyun şirketlerinden King.com CEO'su ile konuştuk [LeWeb Paris]
Oyun

Avrupa'nın önde gelen oyun şirketlerinden King.com CEO'su ile konuştuk [LeWeb Paris]

Webrazzi’nin medya partneri olduğu LeWeb Paris’ten TEB sponsorluğunda paylaştığımız tüm haberleri, wbrz.in/leweb12 adresinden takip edebilirsiniz.

Avrupa'nın önde gelen online oyun şirketlerinden olan King.com, 2003 yılında kuruldu ve o günden bu yana oyunlarla uğraşıyorlar. Bu yüzden bu alanda oldukça büyük bir tecrübeleri var ve oyun alanındaki tecrübelerini sosyalleştirme aşamasında da oldukça önemli bir yol kat etmişler.

Londra, Stockhölm, Malta, Bükreş, Malmö, Hamburg ve San Francisco'da olmak üzere dünyanın 7 farklı şehrinde ofiste 140'tan fazla çalışanı bulunan King.com'un CEO'su Riccardo Zacconi ile sizler için konuştuk. King.com ile ilgili olarak kullanıcı bazında bazı verileri paylaşan Zacconi, aylık 60 milyon aktif kullanıcıya sahip olduklarını aktardı. Günlük aktif kullanıcı sayılarının ise 50 milyon olduğunu söyleyen CEO, verdiği bu istatistiklerle aktif kullanıcıların gün aşırı King.com aracılığıyla oyun oynadıkları bilgisini de vermiş oldu.

Türkiye'den 6 milyon oyuncu King.com'da

Röportajımızda yaptığı açıklamalarda ülkemizle ilgili rakamlara da değinen Riccardo Zacconi, Türkiye'den geniş bir kitleyi misafir ettiklerini sözlerine ekledi ve Türkiye'den yaklaşık 6 milyon kullanıcının çeşitli oyunlarını oynadıklarını aktardı.

Aslında bir oyun fabrikası olan ve sürekli olarak yeni oyunlar üreten King.com'un sosyal oyun alanında Amerika ve Avrupa'daki hızlı büyümesi ile ilgili bilgileri de aktaran Zacconi ile yaptığımız röportajın tamamını izleyebilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. Hakan Mert Hakan Mert

  Noyan Bey sanki tam konsantre olamıyor.

  Ve gergin gördüm nedense. Konuşmacıyı dinlemekte zorluk çekiyorum bu durumdan mesela 1.57 den itibaren deftere bakarak soru sorma çabası var.

  Bence bu denli teknolojik bir sitede elinde bir ipad mini olsa soruları bir an bakıp takip etse. Biraz daha rahat olsa bu güzelim röportajlarda ister istemez tüm dikkati üstünde toplamayacak.

  Ama bu eleştiri yıkıcı amaçla değil izlediğimiz bu videoların daha iyi olması temennisi ile yapılıyor yapılan işi küçümsemek ya da değerini düşürmeyi hedefleyen gizli yorumlardan değil bu.

 2. İzleyici İzleyici

  Türkçe alt yazı olsaydı iyi olurdu.

 3. Enver Gökmen Enver Gökmen

  Oyun ve uygulama alanında o kadar çok fırsat var ki. Ama ülke olarak çok kısıtlı projeler dışında resmen izliyoruz.Eski bir söz geldi aklıma su akar türk bakar diye. oyun ve uygulama hatta sosyal medya alanında resmen bakıyoruz. Bizden de başarılı projeler var ama sayıları çok az. İyi yönlendirmeler ve kaynaklar ile çok daha iyisini yapabileceğimizi düşünüyorum.

 4. Paşa Özata Paşa Özata

  Konuyu takip eden arkadaşlara bir soru sormak istiyorum king.com ile kraloyun.com arasında herhangi bir bağlantı var mı acaba ?

  1. Hayır alakaları bulunmuyor.