Sosyal medya pazarlamasında harikalar yaratan pizzacı Ramon De Leon [LeWeb Paris]

Sosyal medya pazarlamasında harikalar yaratan pizzacı Ramon De Leon [LeWeb Paris]

Webrazzi’nin medya partneri olduğu LeWeb Paris’ten TEB sponsorluğunda paylaştığımız tüm haberleri, wbrz.in/leweb12 adresinden takip edebilirsiniz.

Daha önce hikayesine yer verdiğimiz sosyal medya kahramanı Ramon De Leon ile hem bir röportaj gerçekleştirdik hem de özellikle sosyal medya ile ilgilenenler için LeWeb'in üçüncü gününde yaptığı konuşmasından bazı notlar çıkardık.

Domino's Pizza'nın Chicago'daki 6 mağazasının pazarlamasından sorumlu olan Rahmon De Leon (hikayesini mutlaka okumalısınız) aslında tüm Domino's Pizza'lara ve sosyal medya alanında çalışanlara ilham kaynağı oluyor.

Son derece eğlenceli ve keyifli bir sunum gerçekleştiren Ramon, LeWeb katılımcılarını da gülümsetmeyi başardı. Aslında sadece sosyal medyadan değil, müşteri memnuniyetinden bahseden Ramon, kendileri için de asıl önemli konunun bu olduğunu dile getirdi.

Facebook'taki beğenilerin umrunda olmadığını, asıl önemli konunun müşterilerin memnuniyeti olması gerektiğini ifade eden Ramon De Leon, Domino's Pizza'nın bu konudaki duruşunu da göstermiş oldu. Sosyal medyayı kontrol etmekle uğraşmak yerine, onu kullanmanın önemli olduğunu vurguladı.

İçerik oluşturmanın önemli olduğunu ifade eden Ramon, fotoğraf ya da video çekerek, bunları paylaşarak içerik oluşturmaktan asla vazgeçilmemesi gerekiğini söylüyor. Ramon'a göre, sürekli bir şeyleri kayıt etmek ve tabii ki paylaşmak şart.

Daha önce yaptıkları işlerden bahseden Ramon, Dünya Domino's Pizza Gününde yarım milyon sipariş (sadece 1 günde!) aldıklarını dile getirdi. Domino's Pizza'dan verdiği sipariş sonrasında yanlış pizzanın teslim edildiği kullanıcının attığı tweet'ten sonra, o sırada pizzacıda çalışmakta olan ve siparişleri hazırlayan çalışanla birlikte bir özür videosu çeken Ramon, bu video ile de viral bir etki yarattıklarını aktardı.

Öğrencilerle iletişimin çok önemli bir konu olduğunu aktaran Ramon, 2005 yılında Facebook henüz Amerika'daki tüm okullara açık bile değilken, öğrencilerle birlikte çektirdikleri fotoğrafları blogları üzerinden paylaştıklarını, düzenledikleri sosyal sorumluluk ve bedava pizza partilerinden bahsetti. Tüketiciyi şaşırtmaları ve mutlu etmelerinin onlar için önemli olduğunu vurgulayan Ramon De Leon'a göre, başarının da sırrı bu.

Ramon'un LeWeb Paris'te yaptığı sunumu aşağıda izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.