Kuponista: Fırsat, indirim ve kuponlar tek adreste
E-Ticaret

Kuponista: Fırsat, indirim ve kuponlar tek adreste

Grup alışveriş pazarının yükseliş döneminde indirim toplayıcı siteler de benzer bir ivme yakalamıştı. Zamanla her ikisinin de popüleritesi düştü ve iyi girişimler gelişerek ayakta kalmayı başardı. Bundan 2 yıl önce açılan Kuponista.com bu pazara yeni bir soluk getirmek niyetinde.

İngiltere'de çalışma hayatını sürdüren Deniz Turan'ın 2010'da ilk adımlarını attığı Kuponista, yazılım tarafında bir türlü aradığı gücü bulamamış. 2012 Mayıs ayına gelindiğinde ise yazılım tarafını gelir ortaklığı modeliyle üstlenen Adeel Farooq devreye girmiş ve Ağustos ayında Funda Şen'in de katılımıyla Kuponista.com çekirdek kadrosunu tamamlamış.

Yeni haliyle 19 Kasım'da açılan Kuponista'nın hem grup alışveriş fırsatlarını ve özel alışveriş indirimlerini hem de indirim kuponlarını takip edebileceğiniz kapsamlı bir yapısı var. Tüm bunların yanında da kullanıcılar arası etkileşim için bir sosyal ağ yapısı oluşturulmuş. İşin içine markalar da girince gelecek vaadeden bir mecra ortaya çıkmış.

Detaylı aramada sunulan filtreleme seçenekleriyle aradığınızı bulabileceğiniz gibi neler satın alabileceğiniz konusunda öne çıkanları da incelemeniz mümkün.

"İndirim kuponlarının geleceği var"

Şu anda sistem 228 web sitesi, 30 içerik sağlayıcı fırsat/e-ticaret ve özel alışveriş sitesi, 50 binden fazla ürün ve 76 adet indirim kuponu ile hizmet veriyor. Verilerin işlenmesi ve teknik detaylarda bazı eksikler olsa da, site sahiplerinden gelen özel indirim kuponu teklifleri de değerlendirilmeye başlanmış.

İndirim kuponu pazarının çok daha büyüyeceğine inanan Kuponista ekibi, önümüzdeki dönemde gelişmesini tamamlayarak - ki buna fiziksel mağaza indirimlerini siteye dahil etmek de var - 2013 yılında İngiltere'ye de adım atmak istiyor.

İndirimin ne olduğunu bilen Kuponista kurucularının bu yönde kullanıcılarına yardım heveslisi olduğunu söyleyebilirim. Zaten blog ve forum bölümleri de bunun bir göstergesi olarak kullanıcılara temas eden 2 önemli detay. Kuponista'nın bir kaç rakibi olsa da halen Türkiye'de indirimli alışveriş için arama yapma mantığı tam oturmadığı için geniş bir mücadele alanı var.

Kurucularınınn sermayeleri ve tanıdık gönüllülerin destekleriyle yoluna devam eden Kuponista'nın bu hızla gitmesi durumunda dikkat çeken bir girişim olabileceğini düşünüyorum.

Yorumlar (16)
 1. Onur Ozcan Onur Ozcan

  Kupon sitelerinde mantiga aykiri bir durum var. Kuponu goster diyorsun ve nihayetinde "kupon gerekli degil" diyor. Eger kupon gerekmiyorsa bu bir 'deal' dir, kupon sitesinde 'deal'in isi olmaz. Kampanya indirim sitesi acarsin orada kupon gerektirmeyen indirimleri paylasirsin. Kullanicilari yaniltma da isin diger tarafi. Sirf satistan komisyon almak icin boyle ucuz hilelere basvurmamak gerekir.

  1. bence gayet normal ilk başta menzile ulaşmak için 'deal' fırsatlarıda eklemeleri.. İsim olarak sana hak veriyorum, madem kupon yazıyor sadece kupon kodu dağıtmak mantıklı ama daha adı üstünde girişimciler.

   İnşallah daha fazla kupon siteleri gelirde eticaret siteleri bu kupon kod olayına daha hoş bakarlarsa tüketicininde işine yarıyacaktır ve iyi bir gelişme olur diye düşünüyorum ve sonunda benimde işime yarar :)

 2. Mehmet Alakuş Mehmet Alakuş

  http://www.faceboock.com/kuponista

  öncelikle bu linki düzeltsinler

  X marka ürünler %70\'e varan indirimlerle Y.com\'da

  evet arkadaşlar mükemmer bir kupon. Her ne kadar tıklayınca -> Kod Gerekli Değil yazsa da.

  Bence gereksiz bir haber :)

  1. http://www.kuponista.com/vouchers/new-offers kampanya linkleri kod göster değil siteye git olarak görünüyor. Yorumlardan sonra değiştirmiş olabilirler.:) Olması gereken de bu zaten kod ve kampanya birbirinden ayrı tutulmalı.

   Haberin gereksizliği konusuna katılmıyorum, her ne kadar yeni açılan ve halen gelişmekte olan bir site olsa da baya kapsamlı düşünülmüş. Ürün arama modülü istenmeyen sonuçlar verse de kendileri de farkında olmalı ki yapım aşamasında demişler.

   Bence bu site agregator ve kupon sitelerine yeni bir soluk getirir, eğer başarabilirlerse farklı siteleri indirim kuponu/fırsat ve özel alışveriş kampanyalari bulma amaçlı takip edenlerin dikkatini çekip tek bir noktada buluşturabilirler.

 3. 2 senedir faaliyette olup alexa 25000 sırada olan siteleri haber yapmak oldukça enteresan, haber sıkıntısı var sanırım:)

  1. Alexa ne zamandan beri bir girişim için önemli bir veri?

   1. Yazida 19 Kasimda acilmis diyor, yani 2 hafta once faliyete gecmis, 2 sene degil. :)

  2. Berkan Bağcı Berkan Bağcı

   Ali Altuğ Koca +1

 4. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

  Bu tarz irili ufaklı o kadar çok site var ki! Çoğuda birbirine benzer sitelerden indirimleri, kuponları yayınlıyor. Dolayısıyla çokta artısını bulamadım bu sitede...

 5. Deniz Şentürk Deniz Şentürk

  Gayet güzel olmuş. Kupon sektörüne yeni bir tasarım ve soluk getirmiş. Hoşgeldin Kuponista.

 6. Siteyi inceledim.

  Arama kısmını çok başarılı buldum. aklınıza gelebilecek her türlü kritere göre ve fiyat aralığıyla arama yapabiliyorsunuz. Çok fazla ürün satan şirketler için olmazsa olmazdı. Çokta güzel yapmışlar.

  İki kadının muhtemelen tek satır kod bilmeden böyle bir işe girmeside tam girişimcilik örneği.

 7. Berkan Bağcı Berkan Bağcı

  Projenin yaşadığı süreçleri yakından takip etme fırsatı buldum. Özellikle yazılım konusunda yaşanan aksaklıkların canlı şahidiyim. Her şeyden önce bu projede çok ciddi emek var. Ona saygı duymak gerekir.

  Projenin ilerleyen etaplarda daha çok ses getireceğine eminim.

  Tebrikler ve başarılar.

 8. Subscribe e-postası neden İngilizce geldi acaba?

  Ayrıca kişiselleştirilmiş e-posta'dan bahsediyordu kayıt sayfasında ama sitede, arayüzde kişiselleştirebileceğim bir sayfa bulamadım.

  Arama sonuç sayfaları da sayfalandırma yerine scroll ile aşağıya atsa daha keyifli olur.

 9. Bengü Yüksel Bengü Yüksel

  Kuponista fan clup menusu ve kullanıcı profilleri daha önce bu sektörde yer almayan bir yenilik. Sorunlar olsa da sağlam düşünülmüş bir altyapı. Takip etmek ve ilerleyen günlerde nasıl bir ilerleme göstereceğini izlemek lazım. Tebrikler

 10. Arda Arslan Arda Arslan

  Sitenin en çok hoşuma giden yanı, ürün sayfalarında eğer o siteye ait bir kupon varsa bunu öne çıkarıp başka sayfalarda kupon arama derdinden kurtarmış olması. Fırsat/özel alışveriş ve diğer tüm indirimlerin kupon kodlarıyla bir araya getirilmesi bence çok güzel düşünülmüş.Tebrik ederim

 11. Kupon Kodu Kupon Kodu

  2010 - 2012 yılları arasında Türkiye'de ki kupon sektörüne ayrı bir heyecan kattığı görülüyor, ancak ne yazık ki bu heyecan kısa soluklu kalmış. Kapanan girişimler arasında yerini alması sektör adına üzücü.