Her girişimcinin izlemesi gereken 5 TED videosu (2. bölüm)
Girişim

Her girişimcinin izlemesi gereken 5 TED videosu (2. bölüm)

Geçtiğimiz günlerde sizlerle her girişimcinin izlemesi gereken 5 TED videosunu paylaşmıştık. Fakat TED’deki görülmesi gereken videoları 5 ile sınırlamak pek mümkün değil. Sizden gelen isteklerin de doğrultusunda girişimcilerin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz 5 videoyu daha bir araya getiriyoruz.

Bu sefer de size yine farklı bakış açıları kazandırması muhtemel 5 video seçtik. Aşağıda Malcolm Gladwell’nin Spagetti Sosu, Simon Sinek’in liderlikten, Steven Johnson’ın iyi fikirlerden, Cameron Herold’ın çocuk ve girişimcilikten, son olarak da Jason Fried’ın iş yerinden bahsettiği videoları keyifle izleyeceğinizi tahmin ediyorum.

İyi seyirler :)

Malcolm Gladwell: Spagetti Sosu

Simon Sinek: Mükemmel liderler bir harekete nasıl ilham verirler

Steven Johnson: İyi fikirler nereden çıkagelir?

Cameron Herold: Çocukları girişimci olmak üzere eğitelim!

Jason Fried: Neden iş iş yerinde olmuyor

Yorumlar (3)
  1. Konseptiva.blogspot Konseptiva.blogspot

    Simon SINEK video su mükemmel...

  2. Canlıizletv Canlıizletv

    Cameron Herold'un anlattıkları gerçekten çok güzel.Girişimcilik içimizde var olan bir şey fakat okul belli bir süreden sonra işleri bozuyor.Hangi tarafı seçeceğimiz sorusu kafamızı karıştırıyor.Etrafımızdaki insanların sadece memur vb. işler için uğraşması bizide o yöne itiyor ve içimizdeki yani kafamızdaki fikirleri hep ileri atmamızı sağlıyor.üniversite bitsin yapıcam,memur oluyum yapıcam , bu sene şu sınavı geçiyim de sonra yapıcam vb. İşte bu yüzden kafamızdaki fikirlerin peşinden koşmaya korkuyoruz.Biraz uzun yazıp gözünüzü yordum ama teşekkürler video için webrazzi.

  3. Kampanya Kampanya

    Bu videolarda gerçekten girişimciyi farklı bir noktaya taşıyabilecek nitelikte bilgiler veriliyor. Özellikle Cameron Herold: Çocukları girişimci olmak üzere eğitelim görüşünü benimsemiş biri olarak destekliyorum.