Turkcell Teknoloji Zirvesi Guy Kawasaki'yi ağırladı [sunumlar]
Etkinlikler

Turkcell Teknoloji Zirvesi Guy Kawasaki'yi ağırladı [sunumlar]

 • Dün düzenlenen Turkcell Teknoloji Zirvesi'ne bu yıl da teknolojinin ünlü ve başarılı bir ismi; Guy Kawasaki katıldı.

Dün düzenlenen Turkcell Teknoloji Zirvesi'ne bu yıl da teknolojinin ünlü ve başarılı bir ismi; Guy Kawasaki katıldı. Pazarlama dünyasınının da yakından bildiği Guy Kawasaki'nin konuşması dün canlı yayına verilmedi ama Kawasaki'nin ve Süreyya Ciliv'in sunumunu sizlerle paylaşarak biraz da olsa merakınızı gidermek istedik.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Turkcell Teknoloji Zirvesi, internet çevresinde gelişen yeni dünyayı masaya yatıran bir çok oturuma ev sahipliği yaptı. 3500 kişinin katıldığı etkinlikte Süreyya Ciliv bir kez daha Türkiye'nin potansiyeline ve mobil dünyanın yükselişine dikkat çekerken ülkemizde 2012'nin ilk 8 ayında satılan akıllı telefon ve tablet sayısının kişisel bilgisayar satışlarını üçe katladığını söyledi.

2013'te dünya genelinde mobil cihaz sayısının bilgisayar sayısını geçeceğini paylaşan Ciliv, 2012'de 1,3 ekzabayt olan mobil veri trafiğinin de 2013'te 2.4 ekzabayta çıkacağının ve katlanarak yükseleceğinin altını çizdi.

Guy Kawaski ise  “İnovasyon Sanatı” başlıklı bir konuşma yaptı ve geçmişte telefon, bilgisayar gibi icatlar karşısındaki tutucu bakış açısını eleştirerek, her şeye rağmen teknolojiye yönelmek gerektiğine parmak bastı. Anlamlı tüm ürün ve servislerin "derinlik, zeka, zerafet, kudret ve bütünsellik" özelliklerine sahip olması gerektiğini anlattı.

Kawasaki aynı zamanda "değer ve benzersizlik" kavramlarının da bir arada yakalanması gerektiğini ve bu konuda bilgi, araştırma ve yardımlaşmanın önemli olduğunu dile getirdi.

Aşağıda sırasıyla Guy Kawasaki'nin ve Süreyya Ciliv'in sunumlarını bulabilirsiniz.

Guy Kawasaki Presantation - Turkcell Teknoloji Zirvesi Sunum

Süreyya Ciliv - Turkcell Teknoloji Zirvesi Sunum

Yorumlar (5)
 1. Osman D Osman D

  Videolar ekleyecek misiniz?

 2. Osman D Osman D

  Lütfen vidyoları koyunuz..

 3. Metin Kahraman Metin Kahraman

  Guy Kawasaki'nin canlı yayına verilmemesinin nedenini gerçekten merak ediyorum. Evet bazı kişilerin görüntü aldırmadıklarını ve belli anlaşmaları olduğunu da biliyoruz fakat Guy Kawasaki'nin geçen sene Pazarlama Zirvesi'ndeki sunumu canlı olarak yayınlanmıştı ki bunu en çok isteyen de kendisiydi. Dolayısıyla Turkcell hep, ben yenilikçiyim, liderim diyor ama şu eski kafalı kralcılardan kurtulamıyor. Teknoloji Zirvesi değil bildiğin Reklam Zirvesi!

  @metinkahraman

 4. Bu konuşmalardan ve her taraftaki hızlıyız reklamlarından sonra telefona speedtest.net programını yükledim ve test ettim. Çamlıca tepesi,kadıköy bahariye,gözetepe bağdat caddesi buralardaki hız 3 mps geçmedi ama gösterilen reklamda 11 mps yazıyor orası neresiyse gidip ordaki interneti kullanalım. Zirveyi canlı olarak izledim sadece kendileri için yapılmış gazlama toplatısından başka bir şey değil.

 5. Şükran D Şükran D

  Zirveye ilk kez katıldım. Beş bine yakın, herbiri kendi işinde çok meşgul olan katılımcılar için hazırlanan sunumlar,ifadeler, mesajlar fazlasıyla reklamdı. Türkcell'in hizmetleri, büyüklüğü açık. Eğer böyle bir zirveyi yapabiliyor ve katılımcı da sağlayabiliyorsanız, Turkcell'in teknolojiye katkılarını daha zarif bir şekilde hissettirmesi markaya daha çok yakışırdı. "Hele 800 euro" gibi bir bedel de biçilmişse...

  Panellerde, Turkcell hizmetlerini kullanmış olan müşteriler ve bilgi paylaşımları vardı.

  Ödül töreni tamamen kendi kurumsal iletişimlerini ilgilendiren bir bölüm. Cem Yılmaz'ın önüne konularak, zorunlu seyir yarattılar.Plaket töreni, takdir tanıma vs. eklemeler zirveyi amacından saptırıyor. Sonuç olarak, teknolojinin markalar,kullanımları,erişimleri ve bilgi paylaşımı için önemi tartışılmaz. Ancak aşırılıklar çağını yaşadığımız dönem içinde, insan ilişkileri ve etkileşimleri için daha vizyonel, bir sonraki adımda bizleri nelerin beklediğini gösteren paneller olabilirdi. Üniversiteler, akademik görüşler hiç yoktu. Değerli ilgililerin bilgilerine,