ModaSor.com 14 farklı e-ticaret sitesini tek bir adreste topluyor

ModaSor.com 14 farklı e-ticaret sitesini tek bir adreste topluyor

E-ticaretin kullanıcıların hayatına girmesinden sonra giyim ve aksesuar ürünleri en popüler kategorilerden biri oldu. Ancak fırsat sitesi, özel alışveriş sitesi ve indirim sitesi derken birçok farklı modelde site açıldı. Bu sitelerin sayısı o kadar çoğaldı ki, takip edebilmek için bile kullanıcıların saatlerini ayırması gerekiyor.

ModaSor.com tam da bu noktada kullanıcıların yardımına koşuyor. Birçok e-ticaret sitesini bir araya getiren site, giyim, aksesuar, ayakkabı, çanta ve kozmetik, gibi ürün kategorilerini bulunduruyor.

Temmuz ayında beta olarak açılan ModaSor.com, Boğaziçi Üniversitesi mezunları olan Barış AygörenÇağsun Acemoğlu, Deniz Ulus ve Halil Alper Öner tarafından kurulmuş.

14 farklı e-ticaret sitesi bulunuyor

Site, şu anda 14 farklı e-ticaret sitesinde bulunan ürünlere ve fırsatlara yer veriyor. Trendyol, 1v1y.com, DayBuyDay, Butigo.comLidyana.com, Modapik.com, Outletim.com, Vipdukkan.com ve Zizigo.com gibi e-ticaret siteleri gözümüze çarpan isimler arasında. Site kurucularından aldığımız bilgilere göre bu rakam yıl sonuna kadar 30'u bulacak.

ModaSor.com, iş modeline baktığımızdaysa iki farklı modelle karşılaşıyoruz. Affillate yani gelir ortaklığı modelinin yanı sıra yönlendirme üzerinden sağlanan gelir modeli de uygulanıyor.

Sitenin ana sayfasında kullanıcıların gerek duyduğu hemen hemen bütün kategoriler ve seçenekler yer alıyor. Arama motoru ve ürün kategorilerinin yanı sıra kullanıcıların ürünlere hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayabilecek 'markalar' ve 'günün kampanyaları' seçenekleri de ana sayfada mevcut.

Binden fazla ürün satışı gerçekleşti

Gelelim rakamlara. ModaSor.com'un açılmasının üzerinden dört ay gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen site, aylık 10 bin tekil ziyaretçisi bulunuyor. Öte yandan ModaSor.com'un aracılığıyla gerçekleştirilen satış sayısının bin adedi geçtiğini belirtelim.

Site, kısa zaman içinde hizmet verdikleri şirket sayısını Türkiye'nin önde gelen e-ticaret firmalarıyla arttırarak, alışveriş konusunda kullanıcıların uğradıkları ilk nokta olmayı amaçlıyor. Buna paralel olarak, sektördeki en kaliteli trafiği sunan ve partnerlik mantığını benimseyen en önemli kaynak olmak da sitenin hedefleri arasında.

Fırsat ve indirimleri bir araya toplayan site konsepti yeni bir fikir değil. Daha önceden de farklı girişimler tarafından bu tip siteler kuruldu. Ancak ModaSor.com'un, belli kategorilere odaklanarak doğru bir sunumla kullanıcılara hizmet verdiğini görüyoruz. Özellikle sitenin kullanıcı arayüzü konusunda çıtayı yükselttiğini düşünüyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.