Garanti Bankası ve MMA Türkiye'den mobil girişimcilere 30 bin TL ödüllü yarışma
Mobil

Garanti Bankası ve MMA Türkiye'den mobil girişimcilere 30 bin TL ödüllü yarışma

 • Geçen hafta MMA Forum İstanbul'u ne kadar takip ettiniz bilmiyorum ama mobil uygulama geliştiriciler için önemli yarışmanın haberi orada paylaşıldı.

Geçen hafta MMA Forum İstanbul'u ne kadar takip ettiniz bilmiyorum ama mobil uygulama geliştiriciler için önemli yarışmanın haberi orada paylaşıldı. MMA Türkiye ve Garanti Bankası toplam 30 bin TL ödüllü bir yarışmayla yılın mobil girişimcilerini seçecek.

Türkiye'den ve dünyadan mobil sektör profesyonellerini buluşturan MMA Forum İstanbul'da paylaşılan yarışmaya şu anda başvuru yapmak mümkün ama seçimler 2013 yılı Şubat ayında gerçekleştilecek. Ön elemenin ardından finale kalan ilk 5 girişimcinin fikirleri Mart 2013'te jüriye sunulacak.

Mobil sektörün önemli temsilcilerinden oluşan jürinin seçeceği ilk 3 girişimci ödül kazanacak. Strateji, uygulama, yaratıcılık ve sonuçlar açısından eşit oranda değerlendirilecek girişimlerin birincisi 15.000 TL, ikincisi 10.000 TL, üçüncüsü ise 5.000 TL nakit para ödülünün sahibi olacak.

Mobil bankacılık konusunda önde gelen Garanti Bankası bu yarışmanın yanında girişimcilere "Mobil Girişimci Destek Kredisi" aracılığı ile de finansman sağlıyor. Söz konusu kredi özel koşullarda 50.000 TL’ye kadar kredi almayı mümkün kılıyor.

Aşağıda detaylı bilgileri bulabilir ve başvuru formunuzu mobilgirisimci garanti.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Yorumlar (6)
 1. Ödülden ziyade birinciye projesinin uygulanma sözü vermeleri gerekir.

  Garanti bankası bunun yerine projeye 50 bin TL borç vereceğinden bahsetmiş.

  Ödül 15 bin TL Kredi 50 bin TL.

  K-F 1500 bunların.

  Ben olsam katılmam. Fikrimi ifşa etmeye değmez. Fikrimin mülkiyetinide koruma altına almıyorlar. Böyle yarışmamı olur ? Hiç mi görmediniz Genç Mucitler yarışmasını ?

  1. Bence fikrini "ifşa" etmelisin ki o fikrin sandığın kadar değerli olmadığını, gereksiz yere korumacı davanarak fikrinin olgunlaşmasını engellediğini ve nasıl düzeltip daha iyi bir fikre çevrilbileceğini anlatabilelim.

 2. 30 bin mi. ilahi garanti

  ben olsam 10*-15bin tl için hayatta güzel bir fikrime kimseyi ortak etmem, dandik bi fikirse ortam için yarışmaya girilebilir.

  bir de sultanahmetin kopyası cami maketine 200bin verilip, böyle yarışmaların ödülünü görünce ağlanacak halimize gülesim geldi.

 3. Muharrem Taç Muharrem Taç

  Dökümanı da haberi de okudum ama yarışmanın hayata geçmiş bir proje mi yoksa bir iş fikri mi istediğini anlamadım. Anlayan varsa yardımcı olabilir mi?

 4. Fırat Fırat

  Baştan sona karışıklık var. Eğer 2012'nin en iyilerini seçeceklerse tamam. Fakat iyi fikirleri seçeceklerse, bu imkansız çünkü "Müşteriler sizi neden beğendi?" "Sonuçlarınız nedir?" gib sorular var.

  Diğer bir komik olay da, tüm soruların bir "kampanya" üzerinden sorulması. Örneğin "kampanya" müşterilerinizin marka algısını değiştirdi mi gibi bir soru var. Bu yarışmaya başvuran adam "Mobil Girişimci", pazarlama ajansı değil ki! Bütün sorular kampanya üzerine. Belli ki kurumsal hayatın içine gömülmüş kişiler hazırlamış bu soruları ve yine hiç bir şeyden haberleri yok.

  1. Mehmet Mehmet

   Söylediklerine aynen katılıyorum. Kurumsal hayatın içine gömülmüş pazarlamacılara hazırlatılmış bir pr showu. Başlık ile içerik birbirini tutmuyor. Önceden hayata geçirilmiş bir pazarlama kampanyasının sonuçları isteniyor sadece. "Mobil" kampanyanın yanında pek de umursanıyormuş gibi görünmeyen "buzzword" olarak kalmış, "Girişimcilik" ise tümden kayıp.