Projemefon'dan güzel örnekler doğuyor: Klibime Fon Lütfen
Pazarlama

Projemefon'dan güzel örnekler doğuyor: Klibime Fon Lütfen

Bugüne kadar dünyada crowdsourcing denildiğinde akla ilk gelen servis Kickstarter'dan çeşitli projeleri sizlerle paylaştık. Bugün ise Kickstarter'ın Türkiye'deki karşılığı olan Projemefon'da gözümüze çarpan bir projeyi paylaşmak istiyorum.

Elçin ve Ece isimli iki müzisyen çekmek istedikleri kliplerine fon arıyorlar ve bunun için Projemefon üzerinde "Klibime Fon Lütfen" isimli bir proje başlatmışlar. Daha önce çeşitli yarışmalarda başarılar elde etmiş bu kişiler klipleri için 10.000 TL hedefliyorlar ve şimdiden 89 kişinin kartılımıyla 3.160 TL toplamışlar.

Ayrıca proje sayfalarında kullandıkları ve aşağıdaki paylaştığımız tanıtım videosunun çekimi için El Turco Digital, şarkılarının kaydı için ise Melodrome Müzik ikiliye destek olmuşlar. Şimdi geriye kliplerini çekmeleri kalmış...

İçimdeki bir ses projelerine fon bulmak için böylesine güzel bir ön hazırlık yapan ekibin, bundan sonrasını kolaylıkla aşacağını söylüyor. Bu sebeple de sizlerle her ne kadar bir internet projesi olmasa da ülkemizdeki crowdsourcing örneklerinin başarılı ilk temsilcilerinden olduğu için Klibime Fon Lütfen'i paylaşmak istedim. Aynı zamanda Projemefon'un da yoluna emin adımlarla devam ettiğini bu fırsatla hatırlamış olduk diye düşünüyorum.

Bu kadar konuştuktan sonra destek olmak isteyenlerin bu linkten Elçin ve Ece'nin klip çekimine fon sağlayabileceğini ve her destekçinin de klipte oynayacağını belirtmiş olayım. ;)

Yorumlar (4)
 1. Ödül kısmına çalışmamışlar pek. Biraz daha ciddi tierler olsaydı yüksek meblağlarda destek verebilecek kişiler de artabilirdi.

 2. bence projemefonun viral reklamı gibi olmuş.

  inandırıcı gelmiyor.

  şahsi fikrim 10000 tl bu kadar güzel bir tanıtım filmi yapabilenler için ufak bir para olduğu.

  ya da pr çalışması, klip nasılsa yapılacak bari ön tanıtımı olsun mantığı.

 3. Mustafa Mustafa

  Bencede video fazla professional olmus. Projemefon sizetesini uzun zamandir takip ediyorum. Nedense halen bir basari yakalayabilmis degiller. Aslinda cok guzel bir proje fakat istenildigi gibi ilerlemiyor sanirim.

  Site tasarimi halen cok amator duruyor, bir tasarimci havasini yakalayamadilar.

  Site daha cok COOL urunler uzerine projeleri desteklemeli.

  Odul aciklamalari cok basit

  Yani biraz sosyal projelerden cikmak lazim, kickstarter oldugu gibi, insanlar daha cok COOL yeni urunleri gormek istiyorlar. Sonucunda o urunu almak istiyorlar.

  O cizgi yakalanamaz ise malesef uzun omurlu bir proje olmayacak. Ki turkiye icin zaten zor bir calisma.

 4. Balamir Nazlica Balamir Nazlica

  Projemefonun muzik kategorisindeki tek basarili proje sanirsam simdilik bizim oldu. Bir suru nedeni olabilir ama sanirsam videomuzun basit olmasi, grubumuza destek veren kisilerin muzigi sevmesi ve surekli takip etmemiz olabilir. Soakedun projesi aslinda Projemefonun ilk basarili projesi ayni zamanda!