Benim Belediyem: Belediyelerle vatandaşlar arasındaki mobil köprü
Girişim

Benim Belediyem: Belediyelerle vatandaşlar arasındaki mobil köprü

Şikayet, talep ve görüş bildirimi konusunda biraz pasif bir milletiz. Özellikle kamu kurumlarına karşı. Artık bu süreçte bahaneleri arka plana atacak bir uygulama var; Benim Belediyem.

Benim Belediyem, Eskişehir merkezli Pozitif Mobil tarafından 2 ay gibi bir sürede geliştirilen bir mobil uygulama. Hem iOS ve hem de Anroid kullanıcılarına hitap ediyor. Zira hedef mümkün olduğunca çok vatandaşın kendi belediyesi hakkında geri bildirimde bulunması.

Benim Belediyem'e üye olduktan sonra uygulamada seçtiğiniz belediyelere her türlü bildirimde bulunabiliyor ve belediyeniz ilgilenirse bildiriminize cevap alabiliyorsunuz. Belediyeler hakkındaki haberleri, etkinlikleri takip edebiliyorsunuz ancak bu bölüm henüz tam olarak güncel görünmüyor.

Vatandaşlar ile belediyeler arasında bir köprü kuran Benim Belediyem, gelir modelini belediyelere sunduğu bildirim yönetim paneli üzerinden sağlamayı hedefliyor. Şu anda belediyelerle görüşme aşamasındaki girişim bu yönetim panelini belediyelerin CRM sistemine de dahil edebiliyor.

Ülkemizde mobil uygulama pazarı sanırım yazılım tabanlı web işlerinden daha hızlı bir büyüme gösteriyor. Bu eğilimin Anadolu'ya yayılıyor olması ise işin diğer güzel yanı.

Yorumlar (10)
 1. cep telefonu beyin tumoru yapıyor diye avrupada baya bir azalma var diye duydum.

 2. şikayetvar ın mobil versiyonu olmuş. onlarda şikayeti alıp şirketlerin üye olup cevap vermelerini bekliyor.

  bence bizim ülkede bu tutmaz .

  1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   Sikayetvar.com Yerel yönetimler adı altında buna benzer bir uygulaması da var...

   1. Ömer Dermirlik Ömer Dermirlik

    Sikayetvar.com yapıp bırakmış öyle,ne üye olabiliyosun,nede şikayet gönderiyosun,yapmış olmak için yapmış

 3. Mert Meriç Mert Meriç

  güzel bir hizmet, belediyelerle anlşaması ve buradan gelen şikayetlerin takip edilmesini sağlayacak vizyoner başkan/yöneticiler ile güzel yerlere gelecektir... amerikada çok güzel işleyen şöyle bir site var http://seeclickfix.com/, mobilin yanı sıra site olarak da çalışmaları gerektiğini düşünüyorum....

 4. Belediyeler ilgili göstermedikçe yada kendi sistemlerin e dahil etmedikçe proje zor gibi gözüküyor

 5. Murat U. Murat U.

  Proje çok güzel ve kullanışlı.

  ayrıca yerel seçimler öncesinde olduka karlı bir proje olabilir. Güzel fikir güzel zamanlama...

 6. Sebile Akıncı Sebile Akıncı

  iphone uygulamasını indirdim,gayet kullanışlı buldum.belediyelerin havuzu gibi olmuş aslında tüm belediye bilgilerine de ulaşabiliyorsun.seçim dönemi olduğu için belediyeler ilgi gösterecektir...

 7. Ayhan Şahin Ayhan Şahin

  Şikayet edeyim edim... KOnumum bir şekilde south atlantic ocean kaldı. Hadi diorum gönder, Eksik bilgi diyor. Ciddi ciddi de yazmıştım... kurcalarken mesajım da silindi..

  Maalesef kullanışlı olduğu yorumlarına katılamayacağım...

  ios 5.0.1 iphone 4s

 8. Süper programmış (!) gerçekten... Test ederken bilgisayar yerine ütü kullanmış olabilirler:

  http://i.imgur.com/Pq7Gn.png