Samsung Galaxy S III üçüncü çeyreği lider kapattı

Samsung Galaxy S III üçüncü çeyreği lider kapattı

Akıllı telefon satışları hakkındaki rakamlar elimize geçtikçe paylaşmaya çalışıyoruz. Son rakamlara göre Samsung'un amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S III, 2012 yılının üçüncü çeyreğinde en çok satılan akıllı telefon modeli olduğunu gösteriyor.

Strategy Analytics'in paylaştığı rakamlara göre yılın üçüncü çeyreğinde Samsung Galaxy S III toplamda 18 milyon adetlik satış rakamına ulaştı. Galaxy S III'e en yakın cihaz Apple'ın iPhone 4S'i ise 16.2 milyon adet satılmış durumda.

Bu rakamlara göre Galaxy S III'ün, 168.7 milyon adet akıllı telefon satılan pazardan yüzde 10.7'lik pay aldığını görüyoruz. iPhone 4S'in pazar payıysa yüzde 9.7'de kalmış oluyor. Samsung Galaxy S III böylece üçüncü çeyrek içinde dünyanın en fazla satan akıllı telefon modeli oluyor.

iPhone 5 on günde 6 milyon sattı

Apple'ın son akıllı telefonu iPhone 5 ise listede 6 milyon satış rakamıyla bulunuyor. Ancak iPhone 5'in üçüncü çeyreğin son döneminden yani 21 Eylül'de piyasa sürüldüğünün altını çizelim. Yani iPhone 5'in sadece 10 günün sonundaki ulaştığı satış rakamı 6 milyon.

Tabi Samsung'un bu rakamlara sevinmesinin ne kadar doğru olabileceğini tartışılabilir bir konu. iPhone 5'in çıkmasıyla iPhone satışları normal olarak bölünme yaşadı. Samsung'un aynı dönemde satışta olan S II ne yazık ki listede bulunmuyor. Bu yüzden tam olarak karşılaştırma yapılamıyor, sanırım en iyisi dördüncü çeyrek rakamlarını beklemek olacak.