Samsung Galaxy S III üçüncü çeyreği lider kapattı
Mobil

Samsung Galaxy S III üçüncü çeyreği lider kapattı

Akıllı telefon satışları hakkındaki rakamlar elimize geçtikçe paylaşmaya çalışıyoruz. Son rakamlara göre Samsung'un amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S III, 2012 yılının üçüncü çeyreğinde en çok satılan akıllı telefon modeli olduğunu gösteriyor.

Strategy Analytics'in paylaştığı rakamlara göre yılın üçüncü çeyreğinde Samsung Galaxy S III toplamda 18 milyon adetlik satış rakamına ulaştı. Galaxy S III'e en yakın cihaz Apple'ın iPhone 4S'i ise 16.2 milyon adet satılmış durumda.

Bu rakamlara göre Galaxy S III'ün, 168.7 milyon adet akıllı telefon satılan pazardan yüzde 10.7'lik pay aldığını görüyoruz. iPhone 4S'in pazar payıysa yüzde 9.7'de kalmış oluyor. Samsung Galaxy S III böylece üçüncü çeyrek içinde dünyanın en fazla satan akıllı telefon modeli oluyor.

iPhone 5 on günde 6 milyon sattı

Apple'ın son akıllı telefonu iPhone 5 ise listede 6 milyon satış rakamıyla bulunuyor. Ancak iPhone 5'in üçüncü çeyreğin son döneminden yani 21 Eylül'de piyasa sürüldüğünün altını çizelim. Yani iPhone 5'in sadece 10 günün sonundaki ulaştığı satış rakamı 6 milyon.

Tabi Samsung'un bu rakamlara sevinmesinin ne kadar doğru olabileceğini tartışılabilir bir konu. iPhone 5'in çıkmasıyla iPhone satışları normal olarak bölünme yaşadı. Samsung'un aynı dönemde satışta olan S II ne yazık ki listede bulunmuyor. Bu yüzden tam olarak karşılaştırma yapılamıyor, sanırım en iyisi dördüncü çeyrek rakamlarını beklemek olacak.

Yorumlar (4)
 1. Samsung çok iyi bir rakip.

  Apple'ın karşısında en iyi direnen marka.

 2. Murat U. Murat U.

  Samsung'un tek bir model ile IPhone'u geride bırakması demek Apple bu saatten sonra tahtını geri alamaz demektir.

  1. "Bizim milletimiz konu hakkında yeterli bilgiye ve tecrübeye sahip olmadan atıp tutmayı çok sever."

  2. Mert Ak Mert Ak

   Aynen öyle. Apple daha doğrusu Iphone inişe geçti artık. Eskiden iphone tek bir modelle samsung onlarca modelle mücadele ediyor derlerdi, S3 kapak oldu.