TurkTicaret'in büyük projesi Web.TV açıldı!

TurkTicaret'in büyük projesi Web.TV açıldı!

TurkTicaret.net'in sahip olduğu web.tv alan adının kısa süre önce bir portal haline getirildiği haberini almıştık. Bugün ise TT tarafından resmi bir açıklamayla Web.TV projesinin hayata geçirildiğini öğrendik.

Web.tv kısaca ifade etmek gerekirse video temelli bir sosyal ağ. Youtube'un bugünkü haline benziyor. Test aşamasındaki platform kullanıcılarına alt alan adı ile (kanaladi.web.tv gibi) hizmet verecek. Mobilden ve webden canlı yayın yapma olanağıyla da fark yaratmaya çalışacak.

Alan adının getirmiş olduğu değerle küresel ölçekte başarı yakalamak isteyen Web.Tv'de Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle hizmet veriyor. Kanal aramasına göz attığımızda ise çok farklı dillere hitap edeceğini görebiliyoruz. Ayrıca özellikler sayfasında Web.tv'nin medya şirketleri, TV kanalları, prodüksiyon şirketlerine DVR özelliği ile geçmişe dönük yayın izletme imkanına sahip olacağı da paylaşılıyor.

Mobil uygulamalarının yayına girmesiyle bireysel video paylaşımında etkili olabilecek olan Web.tv, bireysel ve kurumsal üyelere kanal adı satmak niyetinde. Bu konuda gelen talepler şimdiden açık olarak listelenmeye başlamış. Örneğin Youtube.web.tv kanalı için 580 talep var ama bu konuda marka haklarının önemini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Fiyatlar konusunda ise bir açıklama yok.

Web.tv kurucusu ve Genel Müdürü Murat Yanıklar da kendi adına murat.web.tv kanalını açmış ve yayına başlamış. Web.tv alan adının uyandırdığı algı hüç şüphe yok ki çok değerli. Ancak bu işin küresel ve güçlü bir proje olup olmayacağını zamanla göreceğiz. Açıkçası ses getiren bir proje olmaması için bir sebep yok ama çok çalışmak gerektiği ortada. Özellikle mobil uygulamaların son dönem eğilimlerini yakalaması projenin gidişatını hızlandırabilir.

Bu arada bilmeyenler için TurkTicaret.net'in daha önce Televidyon yatırımı ile bu alanda bir adım attığını ve tecrübeli olduğunu paylaşmadan geçmeyelim.

Şimdilik site davetiye ile üye kabul ediyor ve bu konuda size yardımcı olmaya çalışacağız. Bu arada 'acımasız' yorumlarınızı almaya başlayabiliriz. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.