Türkiye'nin popüler Facebook oyun ve uygulamaları
Oyun

Türkiye'nin popüler Facebook oyun ve uygulamaları

Appstats.eu'dan aldığımız raporlara bir yenisini daha ekledik ve bazı okuyucularımızın da isteği üzerine Türk kullanıcıların uygulama/oyun tabanlı aylık aktif kullanıcı istatistiklerini aldık.

Aşağıdaki iki listeye baktığımızda da bildiğimiz sosyal oyun geliştiriciler dışındaki kaynaklardan gelen isimler görüyoruz. Ekim ayı istatistiklerinde en çok kullanılan uygulamalar için ilk sırada Günlük Falınız uygulaması var. Kullanıcı sayısı 1.98 milyon.

İkinci sıradaki Mynet ise 1.78 milyon kullanıcı yakalamayı başarmış. Geçtiğimiz ay yaklaşık 1.67 milyon kişi Android için Facebook uygulamasını kullanmış.  

Listenin 4. sırada iPhone için Facebook uygulaması var ve kullanıcı sayısı 1.5 milyon. iPhone uygulamasını 1.46 milyon ile izlesene.com takip ediyor. İlk 10'da Nokia'nın adı geçmiyor ama Blackberry 7. sırada yer alıyor.

Oyunlarda ilk sıra Peak Games'in güç Zynga'da

Oyunlara baktığımızda ise Peak Games'in Okey oyununu yaklaşık 3 milyon aylık kullanıcı sayısı ile ilk sırada görüyoruz. Ardından Zynga'nın The Ville oyunu, geliyor. 4. en popüler Facebook oyunu King.com'dan Bubble Witch Saga. Listede Zynga'dan 6 oyun bulunması dikkat çekiyor. Peak Games'in oyunu Bizim Çiftlik ve Mynet'in Çanak Okey oyunu son iki sırayı alıyor.

Önümüzdeki aylarda günlük aktif kullanıcı sayısına göre de popüler uygulama ve oyunların listesini paylaşmaya çalışacağız ama şu anki durumda yerli oyun ve uygulama geliştiricilerimizin biraz daha fazla çalışması gerektiği ortada.

Yorumlar (3)
 1. Saim Darke Saim Darke

  bu rakamlar saçma görünüyor, şimdi 20 milyon iphone kullanıcısı mı var ülkede?

 2. Fikriye Fikriye

  Merhaba,

  "Geçtiğimiz ay yaklaşık 24.6 milyon kişi iPhone için Facebook uygulamasını kullanmış" diye yazmışsınız, 24,6 milyon tekil kullanıcı olamaz çünkü Türkiyede 24 milyon iPhone yok, 2,4 milyon mu yazmak istediniz?

  Yoksa 24 milyon tekil kullanıcı değil toplam login olma adedi mi?

  Saygılar,

  Fikriye

  1. Fırat Demirel Fırat Demirel

   Söz konusu hatayı düzelttik. iPhone uygulamasını kullanan kişi sayısı 1.5 milyon civarında.