Sahibinden.com’un etkileyici yeni ofisi [Galeri]

sahibinden-com-yeni-ofisi-1Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız ofis fotoğrafının hangi internet şirketine ait olduğuyla ilgili 83 tane yorum geldi. Yorumların önemli bölümünde tahminler doğru çıktı; paylaştığımız fotoğraf Sahibinden.com‘un yeni ofisine aitti.

Sahibinden.com’un Ataşehir’deki yeni ofisi 5000 metrakare büyüklüğünde ve şu anda içerisinde 250 kişilk bir ekip çalışıyor. Erginoğlu & Çalışlar’ın tasarladığı yeni ofiste konfor ve sosyal olanaklar üst düzeyde tutulmuş. Aynı binada Aksoy Internet Ventures ve dakick‘in de bulunduğunu paylaşalım.

Yazının sonuda sahibinden.com’un yeni ofisine ait 12 fotoğrafa ulaşabilirsiniz. 

sahibinden-com-yeni-ofisi-2

Yeni Ofisleri hakkında konuştuğumuz sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş, insanların değişen ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayabilmek için sürekli yenilikleri arayan bir ekip olduklarını belirtiyor. Yeni ofislerinin çalışanları için bir çalışma alanı kadar bir yaşam alanı olmasını da hedefleyerek tasarladıklarını belirten Ertaş, Silikon Vadisi’indeki çalışma ortamlarını hedeflediklerini açıklıyor.

sahibinden-com-yeni-ofisi-2

Sahibinden.com’un yeni ofisini 250 metrelik bir tartan pist çevreliyor. Gün içerisinde çalışanların yürüyüş ve koşu yapabildikleri pistlerde kullanılmak üzere gingerlar da alınmış. Yeni nesil ofislerin olmazsa olmazlarından Play Station odası ve ofisin her katında yer alan Cafe’lerde yiyecek ve içecekler ücretsiz olarak sunuluyor.

sahibinden-com-yeni-ofisi-3

Sportif etkinliklerin yapılabildiği alt katta 150 kişilik eğitim ve konferans salonuna dönüştürülen çok amaçlı bir alan bulunuyor. Bu alanın dışında çalışanların kullanabileceği fitness salonu da gün boyunca kullanılabiliyor.

Aylık 22 milyon tekil kullanıcı ve 2.5 milyara yaklaşan sayfa gösterimiyle Türkiye’nin en büyük ilan sitesi olan sahibinden.com’un yeni ofisinin Silikon Vadisi’ndeki ofislerle rahatlıkla yarışabileceğini söyleyebiliriz. Sahibinden.com’un yeni ofisinin fotoğraflarına aşağıdaki galerimizden ulaşabilirsiniz. Yakında bu sıra dışı ofisi sadece hakkında söylenenler ve fotoğrafları ile görmekle kalmayacak, Webrazzi TV’de izleyebileceksiniz ;)

Yorumlar (47)

 1. Her şey güzel, logo berbat 🙂

  Cevapla
  • Evet, eski logo çok güzeldi… Bu sadeleştirme akımından her firmanın etkilenmesini anlamak mümkün değil… 100 yılların şirketi olursun, logon karma karışıktır, sadeleştirirsin.. sen zaten yeni yetme bir şirketsin logon da işin için gayet uygun, sempatik, hem de tam özdeşleşmişken gidiyorsun sadeleştiriyorsun ve bunu da baştan savma yapıyorsun…

   olmamış abi kim ne derse desin…

   Cevapla
 2. Nasıl ya? Spor salonu, basketbol sahası mı? Burada iş yapmak zor olur. Olmadı işten sonra spor yapar bir kenarda da uyursun yani o derece güzel olmuş.

  Cevapla
 3. Hehe o zaman şimdi siteyi yeniden tasarlatsınlar 🙂

  Cevapla
 4. İbrahim ÖZKAN |

  Fotoğraflar popup vb. şekilde verilse iyi olurdu. Her büyük fotoğrafta tekrar geriye dönmek zorunda kalınıyor.

  Cevapla
 5. Açık pozisyon varsa basketbol takımına coach olarak başvurabilirim 🙂 Boş zamanlarımda da şeker gibi kod yazarım, cobol dan tut java ya.., c++ dan tut dön geriye, clipper a kadar 🙂 Yaş 35 i gecti gerci ama enerjiyi bu mekan verir artık 🙂

  Cevapla
 6. Tebrikler, gerçekten çok güzel olmuş…

  Cevapla
 7. Eski bir sahibinden.com çalışanı olarak, emeği geçen herkesi tebrik ederim son derece konforlu ve güzel bir çalışma ortamı olmuş doğrusu.

  Cevapla
 8. Nephan Baykal |

  Selam Volkan demek bizim Girişim Ofislerini takip etmiyorsun 🙂 burdan Yandex’i izleybilirsin
  http://tv.webrazzi.com/video/girisim-ofisleri-yandex/4e77bebed27dc_4fd89807d8105

  ayrıca her perşembe de yeni bölümlerimiz yayınlanıyor kaçırma lütfen 🙂

  Cevapla
 9. Ginger’larımızın adı Robin. Onun da fotoğrafını görürsünüz herhalde burada. Yorulduğunuz zaman binanın etrafında bir tur atmak bile gerçekten çok iyi geliyor!

  Cevapla
 10. Yener Arslan |

  10 yıl önce sahibinden in yanlış hatırlamıyorsam ümraniye civarındaki ofisine iş görüşmesine gitmiştim. O zaman bir isp de çalışıyordum. İlan vererek ne kadar para kazanılır diye sormuştum kendime. Burak Bey çalışanına yatırım yapıyor. Mutlu çalışanları da onu bu günlere getirmiş. Dünya devlerinin ofisleri ile yarışır bir ofis olmuş. Sahibinden.com bu günlere getiren herkesi aynı sektörün bir çalışanı olarak tebrik ediyorum.

  Cevapla
 11. “kurumsallık” adı altında, yazılımcıya kravat taktıran, havasız – camsız plazalarda göt kadar alanlarda 2 metrelik bir masa, bi tane ergonomik olmayan sandalye verip, “sabah 9 akşam kaçta çıkarsın Allah bilir” mantığında “esnek” çalışma saatleri ile çalışan firmalara ders olur umarım…

  bence bu tip ofis yatırımları silikon vadisine özentiden öte, çalışanlara verilen bir değer olarak algılanmalı.

  sahibinden.com da çalışan tüm arkadaşlara başarılar, kıskandım valla 😀

  Cevapla
  • Binanın büyüklüğünü çuna benzetelim.

   Hollanda .
   Toplam yüz ölçümü nedir ? GSMH nedir ?
   Türkiye’ nin yüz ölçümü nedir ? GSMH nedir ?

   Bu işler binayla olmaz. Bu işler bu işleri yapabilen yüksek seviyede programlama bilgisine sahip insanlarla olur. Bu insanlarada 5000 değil 5 metre kare yeter. Çünkü bilirler çalışacakları zaman ile çalışmayacakları zamanı. Giderler diledikleri otelde havuza girerler diledikleri yerde spor yaparlar diledikleri ülkede tatil.

   Böyle göstermelik şeylere itibar etmezler.

   Cevapla
   • İbrahim ÖZKAN |

    @wime77: Sahibinden.com gösteriş olsun diye yapmamış, çalışanlarına değer verdiği için bu kadar şey düşünmüş. Bu sektörde çalışanına değer veren yatırım firmalar kazanır. Herşey para değildir. Çalışanına 5.000 TL verirsin ama 5 metrekarelik yerde mutlu edemezsen bir anlamı olmaz.

   • @wime77 sen olsan bu iş yerine her sabah kalktığında “ulan bugünde iş,keşke tatil olsaydı,ALLAH kahretmesin” diyerek mi gidersin yoksa koşa koşa mı gidersin?Kaldı ki sahibinden.com çalışanlarının bütün ihtiyaç ve zevklerini aynı ortamda topluyor.Trafik işkencesi çekip havuza,oradan çıkıp başka bir işkence çekip spora gitmektense bütün ihtiyaçlarını aynı çatı altında karşılıyor.Çalışanına zaman tasarrufu sağlıyor,dolayısıyla çalışanda o zaman çerçevesinde sahibinden.com’a zaman ayırıyor.Bütün gün orada çalışmayıp oyun oynayacak,yüzecek adamın zaten orada barınması mümkün değil.Bu tarz işlerle uğraşan kişiler yaratıcılığa ihtiyaç duyar.Yaratıcılığı en çok körelten unsurlar ise gereksiz stres ve koşturmadır.İster kod yazan,ister grafik yapan,isterse buna benzer işlerle uğraşan kişilerin insan olduğunu unutuyorsun.Senin mantığında ancak robotlar çalışabilir.

   • Dediğim gibi ortamın temiz, aydınlık, havadar ve gürültüsüz olması yeterli.

    Siz kapalı alanlarda minytür zevkleri olan insanlarsanız benim yapabileceğim birşey yok.

    Kaldıki
    Burda havuz varmı ? Yok. Gidebilirmi eleman mesai saati içinde ? Hayır.
    Bsketbol sahası karşılıklı maç yapılabilinecek büyüklüktemi ? Değil.
    Bütün gün kocaman meydanda oturarakmı eğlenir insan ? Hayır.
    Kütüphanesi varmı ? Yok.

    Yandex ‘in ofisini gördünüz mü ? Daha küçük 15 metre karde 5 tane masa var.Çalışan sayısıda küçük ama üretilen değer daha fazla.

    Birde doğaya saygılı az enerji tüketip işleyen binalarda çalışmak yeni TREND.

    Sahibinden.com bir teknoloji şirketi değil. Tüm çalışanlarının YARATICI olması beklenemez.

    İbrahim bey Swiss otelin havuzu olimpik boyutlarda. Kapalı ısıtmalı. Tenis kortu ve basketbol sahası da minyatür değil.Ofisinizin buraya yakınlığı sahilden ağır tempo yürüyerek 5 dakika. Ofisinizde denize 50 metre. Sadece görmüyorsunuz kokusunuda alabiliyorsunuz. Ofis 36 metre kare ve 4 kişi ile payaşıyorsunuz. Tüm istediğiniz içeçeklerde kişisel dolabınızda masanın altında.Hepsini şirket karşılıyor.

    Aylık ücretinizle bu ay hangi dünya ülkesini göremeye gideyim diye düşünebileceğiniz kadar.

    Seçin birisini.

 12. Güzel bir ortam olmuş. Gün içinde kim koşar kim top oynar ve terli terli çalışır? Ancak mesai sonrası uygun olur gibime geliyor.
  Firmalar bu yenilikleri yapmadıkça rekabete katılamazlar ve istedikleri kalitede eleman çalıştıramazlar.
  Hayırlı işler…

  Cevapla
 13. bende baya eski bir shbdn calişanı olarak çok begendim. nefes alacak çalişma ortamları gördükçe diger işverenlerinde örnek almasını umut ediyorum.

  Cevapla
 14. Güzel görünüyor, hayırlı olsun.

  Cevapla
 15. Tek kelime ile MÜKEMMEL.Helal olsun sahibinden.com a

  Cevapla
 16. Nurettin Bacanak |

  Ofisleri hayırlı olsun, Allah yollarını açık etsin. Nitekim; ofisin, ofis olan kısımlarını da görebilseydik keşke 🙂

  Cevapla
 17. muhteşem bir ofis

  Cevapla
 18. Böyle güzel ofisleri ülkemizde görmek ne güzel 🙂

  Cevapla
 19. Sahibinden kelimesi türkiyede çok kullanıldığı için girişim hızla büyüdü ve bu günlere geldiler. Çalışanlarına ve yöneticilerini tebrik ederiz.
  Birde istanbul dışı girişim ofislerini görmek isteriz 🙂

  Cevapla
 20. Ofisi yenileyene kadar mobil uygulamalarını güncelleseler keşke.

  Cevapla
 21. Destek maillerine neden cevap vermedikleri şimdi anlaşıldı

  Cevapla
 22. Hasan Yaman |

  Bu ofisin yanında Yemek Sepeti’nin ofisi çok kötü kaldı. Yemek Sepeti’nin ofisi çok çirkindi ya, artık şöyle omalıydı diyeceğimiz iyi bir örnek var. Göstermelik süsler değil de hem etkileyici hem de çalışanların işine yarayacak şeyler var.

  Cevapla
 23. vaybe çok süpermiş
  ofis harika

  Cevapla
 24. sahibinden fitness center

  Cevapla
 25. Süper, çalışanlara böyle değer verilince. İş yeri bir çalışanın yaşama alanı haline gelirse. Çalışanlar kendini geliştirip yaşama alanını kaybetmemek ve faydalı olabilmek var gücüyle çalışacaktır.

  Cevapla
 26. ah o gemide ben de olsaydım |

  bir de api hizmeti verseler ne güzel olacak

  Cevapla
 27. Gerçekten kaliteli bir çalışma ortamı dizayn edilmiş. Allah’ım bizlere de nasip etsin böyle ofisleri 🙂

  Cevapla
 28. çok güzel bir mekan olmuş yahu, canım çekti

  Cevapla
 29. İnternet üzerinden dönen para Sahibinden gibi siteler ile birlikte çok büyük bir rakama ulaştı. Kazançların bu tür yatırımlara gitmesi gelecek için umut verici başarılar.

  Cevapla
 30. Çok etkileyici bir ofis olmuş. İnşallah benzerleri de bize nasip olur.

  Cevapla
 31. Google Plex havasında bir ofis yani mükemmel.Fakat ben hazır yerindeyken logodan bahsetmek istiyorum.Bu tarz sadeleştirmelere karşıydım ama bir yazılımcı olarak yaptığım proje ve web tasarım işlerinde bu tarz sadeleştirmelerden dolayı daha az kafa yorma imkanı salanıyor.Yani logoya günlerce,hatta haftalarca kafa yorulmuyor.Sadeliğine laf eden olursa da “koskoca Microsoft’un logosuda böyle” yada “koskoca sahibinden’in logosuda sade” gibi cevaplar verilerek karşı taraf susturulabiliniyor.Logo yapmak için grafiker olmaya,ajanslara yüzlerce lira yatırmaya hatta photoshop bilmeye bile gerek kalmıyor.Aç Paint’i yap =)

  Cevapla
 32. İşte bu! Çok beğendim, sanki hayal gibi. Yıllardır aklımda oluşturduğum ofis bu. Bu ofisteki özelliklerin bir çoğunu maalesef teknokentlere yaptıramıyoruz bir türlü. İnşallah bu bir öncü ofis olur ve teknokentlere de örnek olur. Sahibinden.com için bu güzel tasarımı yapan insanlara büyük sevgi ve saygılar sunarım.

  Cevapla
 33. Çok başarılı olmuş. Duş vs. de vardır umarım. Keşke IK’sı görüşmek istediğinde “sahibinden hakkında iyi şeyler duymadığımı” belirtim “iş tanımını” istediğimde cevap yazsaydı 🙂

  Cevapla
 34. Tek beğenmeyen benim sanırım. Genel olarak herkes beğenmiş. Bir tasarımcı olarak mesleki deformasyon yaşadığım kesin… Sahibinden.com’a yeni ofislerinde başarılar dilerim…

  Cevapla
 35. ondan sonra dükkan fiyatları 1200 tl den başlar 10 adet sınırlama getirirsiniz siz yatın biz öderiz.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın