Kim Dotcom Me.ga ile sahalara dönüyor
Bulut Bilişim

Kim Dotcom Me.ga ile sahalara dönüyor

İnternet korsanlığı suçlamasıyla 2012 yılı başında göz altına alınan Megaupload'un sahibi Kim Dotcom yeni bir projeyle geri dönmeye hazırlanıyor. Kim Dotcom, yeni projesiyle en iyi bildiği işi yani indirme servisiyle sahalara dönüyor.

Twitter hesabından yeni projesini duyuran Kim Dotcom, alan adının Me.ga olduğunu açıkladı. Bu alan adı şu anda Kim.com/mega adresine yönlendiriyor. Yönlendirilen sitenin ana ekranındaysa Mega'nın 20 Ocak 2013 tarihinde kullanıma açılacağı belirtiliyor.

Mega'nın şu anda ekranında yer alan "dünyayı değiştireceğiz" ve "daha büyük, daha iyi, daha hızlı, daha güçlü, daha güvenli" sloganları Kim Dotcom'un yeni projede de iddialı olacağını fazlasıyla gösteriyor.

Kim Dotcom'un Twitter adresinden yaptığı açıklamalara göre dünyanın en büyük açılışlarından biri olacak Mega için en az 60 sunucu hazırlanmış durumda.

Kim Dotcom, bilindiği üzere Megaupload'ın sahibi ve kurucusuydu. İnternet korsanlığı suçlamasıyla 2012 yılı başında Yeni Zelanda'daki evinde tutuklanan Kim Dotcom, ülkedeki yasal boşluklardan dolayı şu anda tutuksuz olarak yargılanıyor. Öte yandan Kim Dotcom'un milyonlarca dolarlık servetiyle dikkat çektiğini paylaşalım.

Megaupload kullanıma açıkken günlük 50 milyon ziyaret alıyordu ve internet kullanıcıları için oldukça önemli bir yere sahipti. Yaklaşık 10 aydan beri kapalı olan Megaupload'un yerinin dolduğunu düşünmüyor ve benzer bir projeyle yeniden kullanıcı karşına çıkmayı planlıyor. Mega, Megaupload'ın yerini doldurur mu? Gelecekte göreceğiz.

Yorumlar (6)
 1. Kesinlike dolduracaktir bu konu hakkinda okudugum bir makaleye gore cloud'da barindirma yapacak ve sifreli dosyalama(nasil olacagi hala tam bilinmemekte) sistemi gelerek cok saglam yapiya sahip ayrica cloud servisi olarak 3 farkli kitadaki DC ler ile anlastiginida okumustum. Boylelikle guvenlik gucleri ile herhangi bir problem yasandiginda diger cloud servisinin devreye girmesi ongoruluyor.Yani Kim yine zekasini kullanarak muhtesem bir donus yapacak.(Yine dememin sebebini Kim'in hayat hikayesini okuyarak anlayabilirsiniz.)

  1. Eren Yağdıran Eren Yağdıran

   Bence biraz zekası olsa bu işe tekrar girmez.Usama bin Ladin'e yapılan operasyonun bir benzeri bu adama yapıldı.Swatlar bu adamın malikanesine helikopterle indirildi vs.Yani iş artık internet girişimciliginden cıktı askeri bir boyut aldı.Neyine güvenip tekrar böyle bir iş yapıyor çözemedim.

   1. Snowbird Snowbird

    Bu iş çok kârlı o yüzden

   2. adam hukuk devletinde yaşadığını düşünerek yasaların etrafından dolaşmaya çalışıyor.

    ladin ile bu adamı nasıl kıyasladınız anlamadım.

    o swat'lar adamı evin içinde saatler sonra bulabildiler.

   3. Ladini nerden cikardiniz bilmiyorum ama swatlarin girmesini gayet normal buluyorum sebebi ise en buyuk legal cerceve icersinde yonetilen illegal dosya up/down servisi oludugu icindir. Ayrica yasalara gore dosyalari gizlilik kosullari gozetleme imkani sunulmuyor ve bu sayede Kim serbest kalabilme hakkina sahip oluyor.

   4. Eren Yağdıran Eren Yağdıran

    @Snowbird o kadar karlı olmayabilir çok fazla rakini olan bir pazar.

    @hh ladin ile bu adamı kıyaslamadım tabii ki kıyasladıgım benzer operasyonların yapıldıgı.Swatların saatler sonra o adamı bulaması , Kim 'in malikane icerisinde yaptırdıgı özel bir odaya saklanmasından kaynaklanıyor.