Anonymous bu kez Zynga’nın peşinde
Arama
Oyun

Anonymous bu kez Zynga’nın peşinde

Zynga tarihinin en iyi dönemini geçirmiyor. Dünyanın en büyük sosyal oyun firmasının Zuckerberg’in bile dikkatini çeken düşüşü devam ederken bu durum çalışanları da etkiliyor. Mark Pincus’un imzası ile yayınlanan bir not firmanın çalışanlarının yüzde 5’ini işten çıkartıldığını ve toplam 13 oyun için artık destek verilmeyeceğini duyurmuştu.

Fakat ünlü hacker grubu Anonymous, Zynga’nın planlarının bununla sınırlı olmadığını iddia ediyor. Anonymous’a göre Zynga 800 kişinin daha işine son vermeyi ve operasyonlarının bir kısmını ABD dışındaki ülkelere taşımayı planlıyor.

Bununla ilgili belgelere ulaştığını söyleyen Anonymous, eğer Zynga’nın bu kararından vazgeçmeyecek olursak 5 Kasım’da Zynga’ya karşı geniş çaplı bir operasyona başlatacağı tehdidinde bulunuyor.

Konuyla ilgili bir de video yayınlayan, fakat YouTube’un zararlı etkinlikler politikasını ihlal ettiği için yayından kaldırdığı Anonymous, Zynga’nın sunucularından elde ettiği tüm oyunları ücretsiz olarak yayınlayacağını söylüyor.

Oyunların hangileri olduğu bilinmiyor. Diğer yandan Anonymous’un gerçekten Zynga’nın planlarını elde edip etmediği ve söz konusu oyunları ele geçirip geçirmediği de şu aşamada kesin değil.

Fakat bunu öğrenmek için çok uzun süre beklememiz de gerekmeyecek. Anonymous’un Zynga’ya karşı operasyona başlayacağını söylediği (ve hacker grubunun simge olarak kullandığı Guy Fawkes’ın günü olan) 5 Kasım’a sadece sayılı günler var.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (5)
 1. Muhammed Resmen dedi ki:

  Bu adamların sıkıntısı ne anlamadım? İşi zorbalığa mı vurdular şimdi de… Adam istediğini işten çıkarır, istediği ülkeye taşınır.

 2. fenasi lerim dedi ki:

  ananimus grubu da amma yapıyor şimdi firma çalışanlarını çıkarmaz ise daha fazla zarar edip komple iflas edecek o zaman bütün herkesi çıkarmak zorunda kalacak.hem zynga sonuçta size ne .ota .oka karıştığı için ananimusa korsan saldırı düzenlemek lazım

 3. samet unal dedi ki:

  ilk aklima gelen zynga calisani(lari) ayrica Anonymous a uye olabilirler mi?

 4. msn kaydol dedi ki:

  Bu adamları cidden anlamıyorum hep laf başka hiç bir icraat yok 🙂

 5. Webmaster dedi ki:

  Gene atarlar ddos 1-2 saat :p

Bir Yorum Yazın