1.5 saatte Instagram tarzı bir iPhone uygulaması nasıl geliştirilir? [indirim kuponu]

1.5 saatte Instagram tarzı bir iPhone uygulaması nasıl geliştirilir? [indirim kuponu]

Instagram'ın popüler bir uygulama haline gelmesiyle beraber geliştiriciler başta olmak üzere hemen hemen her sosyal ağ meraklısı fotoğraf uygulamalarının yakından takipçisi oldu. Hatta Instagram benzeri uygulamaları geliştirmek için kurslar bile açılmaya başlandı.

Kullanıcıların online dersler açtığı platformlardan biri olan Udemy'de yer alan bir yerli ders, geliştiricilere 1 buçuk saatte Instagram benzeri bir iPhone uygulamasının nasıl yapıldığını gösteriyor.

Udemy nedir?

Dersin ayrıntılarına geçmeden önce bilmeyenler için Udemy'i kısa bir şekilde anlatmak istiyoruz. Udemy, bir online ders platformu. Platformda yer alan dersler, dalında uzman kullanıcılar tarafından hazırlanıyor ve site yükleniyor. Ancak bu derslerin bir olmazsa olmazı bulunuyor; video. Sadece videolu ders içerikleri Udemy'de yer alabiliyor. Ders içeriği hazırlayan kullanıcılar, dersler üzerinden gelir sağlayabiliyor.

İşin içinde dalında uzman kullanıcıların anlattığı ders içerikleri ve buna bağlı olarak gelir söz konusu olunca, Udemy'den başarı hikayeleri çıkabiliyor.

Dersler sıfırdan başlıyor

"1.5 saatte Instagram tarzı bir iPhone uygulaması geliştir" Udemy'de yer alan başarılı ders içeriğine sahip yerli bir kurs. Sıfırdan başlayarak anlatılan derste, iPhone uygulaması geliştirmek için bilinmesi gereken temel ve önemli konuları anlatılıyor. Xcode, interface builder, class olusturma ve UI kontrolleri başta olmak üzere birçok bilginin de derste mevcut olduğunu belirtelim.

Toplamda 9 saatten oluşan dersin ilk ve son dersler kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Aradaki derslerse 59 dolarlık fiyatla satın alınabiliyor.

Ancak Webrazzi okurları için güzel bir haberimiz var. Udemy'deki 'Redeem It' düşmesine basarak, 'webrazzi' yazan kullanıcılar, derse 59 dolar yerine 39 dolara satın alabilecek. İndirimli ders sayısının 100 olduğunu belirterek, elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ediyoruz. :)

"1.5 saatte Instagram tarzı bir iPhone uygulaması geliştir"in hem kendisi girişim olduğu gibi hem de geliştiricileri internet ekosistemine davet eden bir girişim olduğunu söylemek mümkün. Özellikle bu işe gönül koyanlar için dersin faydalı olacaktır. Öte yandan dersi Türkçe olması yerli geliştiricileri için bir şans olduğunu düşünüyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.