1.5 saatte Instagram tarzı bir iPhone uygulaması nasıl geliştirilir? [indirim kuponu]
Arama
Girişim

1.5 saatte Instagram tarzı bir iPhone uygulaması nasıl geliştirilir? [indirim kuponu]

Instagram’ın popüler bir uygulama haline gelmesiyle beraber geliştiriciler başta olmak üzere hemen hemen her sosyal ağ meraklısı fotoğraf uygulamalarının yakından takipçisi oldu. Hatta Instagram benzeri uygulamaları geliştirmek için kurslar bile açılmaya başlandı.

Kullanıcıların online dersler açtığı platformlardan biri olan Udemy‘de yer alan bir yerli ders, geliştiricilere 1 buçuk saatte Instagram benzeri bir iPhone uygulamasının nasıl yapıldığını gösteriyor.

Udemy nedir?

Dersin ayrıntılarına geçmeden önce bilmeyenler için Udemy’i kısa bir şekilde anlatmak istiyoruz. Udemy, bir online ders platformu. Platformda yer alan dersler, dalında uzman kullanıcılar tarafından hazırlanıyor ve site yükleniyor. Ancak bu derslerin bir olmazsa olmazı bulunuyor; video. Sadece videolu ders içerikleri Udemy’de yer alabiliyor. Ders içeriği hazırlayan kullanıcılar, dersler üzerinden gelir sağlayabiliyor.

İşin içinde dalında uzman kullanıcıların anlattığı ders içerikleri ve buna bağlı olarak gelir söz konusu olunca, Udemy’den başarı hikayeleri çıkabiliyor.

Dersler sıfırdan başlıyor

“1.5 saatte Instagram tarzı bir iPhone uygulaması geliştir” Udemy’de yer alan başarılı ders içeriğine sahip yerli bir kurs. Sıfırdan başlayarak anlatılan derste, iPhone uygulaması geliştirmek için bilinmesi gereken temel ve önemli konuları anlatılıyor. Xcode, interface builder, class olusturma ve UI kontrolleri başta olmak üzere birçok bilginin de derste mevcut olduğunu belirtelim.

Toplamda 9 saatten oluşan dersin ilk ve son dersler kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Aradaki derslerse 59 dolarlık fiyatla satın alınabiliyor.

Ancak Webrazzi okurları için güzel bir haberimiz var. Udemy’deki ‘Redeem It‘ düşmesine basarak, ‘webrazzi’ yazan kullanıcılar, derse 59 dolar yerine 39 dolara satın alabilecek. İndirimli ders sayısının 100 olduğunu belirterek, elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ediyoruz. 🙂

“1.5 saatte Instagram tarzı bir iPhone uygulaması geliştir”in hem kendisi girişim olduğu gibi hem de geliştiricileri internet ekosistemine davet eden bir girişim olduğunu söylemek mümkün. Özellikle bu işe gönül koyanlar için dersin faydalı olacaktır. Öte yandan dersi Türkçe olması yerli geliştiricileri için bir şans olduğunu düşünüyoruz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (15)
 1. oğlum bak git dedi ki:

  100 kişi mi, o kadar geliştirici var mıdır acaba webrazziden haberi olan… 🙂

 2. Deniz Silahcilar dedi ki:

  2 gunde ingilizce ogreten kurslar gibi olmus.

 3. cemil dedi ki:

  9 saatte instagram mi? neyin reklami yapiliyor ki 🙂

 4. hüseyin topal dedi ki:

  gereksiz bir eğitim olmuş, basit bir google araştırmasıyla instagram tarzı bir uygulamanın nasıl yapılacağı öğrenilebilir zaten..

 5. Volkan AKKUŞ dedi ki:

  geliştirilmez.

  deneyin, öğrenin.

  1. kemal dedi ki:

   ben geliştirdim sanırım yetenek meselesi

   1. Volkan AKKUŞ dedi ki:

    tebrik ederim. başarılarının devamını diliyorum.

 6. can dedi ki:

  39$ için piyasada kendi rakibinizi yaratmayın ne olur. 100 tane satsan ki satamazsın 3900$ eder. Giriş bariyeri çok yüksek olan iOS geliştirmeyi ayağa düşürüp kendi ayağımıza sıkmayalım.
  Türkiyede bazı kartelleşmiş Mobil Uygulama firmalarının teşviki ile giriş bariyeri düşürülüp developer ücretleri aşağıya çekildiği gibi, daha küçük hacimli firmaların büyümesi de kasıtlı olarak engelleniyor sanki.

  1. Fatih dedi ki:

   Bu tarz yorumlar görmek ne kadar üzücü. İnsanlar sizin yaptığınızı işi öğrenecek ve işinizi elinizden alacak gibi bir korkunuz varsa çok yanlış yoldasınız demektir.

 7. samet unal dedi ki:

  1.5 saate bu tur mobil uygulamalarla cok ugrasmayanlar icin “yaz kizim (oglum)” modunda gecer . anlamak icin bir kac kez daha izlemek gerekir..

 8. mobilya dedi ki:

  gereksiz bence bu tür paylaşımlar ücretsiz olmalı ki 🙂 yararlı olsun

 9. murat dedi ki:

  her bir ders mi yoksa aradakilerin hepsi mi 59(veya 39) dolar?

 10. Mimar Aslan dedi ki:

  Objective-C Programlama Dili Eğitimi (Türkçe Video Online)
  138′den fazla ders ve 27 saat içerik!
  Dersler başlangıç seviyesinden alınıp ileri seviyelere doğru detaylarıyla işleniyor.
  İlgilenenler bu adresten dersleri inceleyebilir.
  http://www.udemy.com/objective-c-programlama-dili-egitimi/

  iPhone ve iPad Programlama Eğitimi ( Türkçe Video Online )
  99′den fazla ders ve 19,5 saat içerik!
  Dersler başlangıç seviyesinden alınıp ileri seviyelere doğru detaylarıyla işleniyor.
  Bu dersleri izledikten aldıktan sonra kendi iPhone ve iPad uygulamalarınızı geliştirmeye başlayabilirsiniz.
  İlgilenenler bu adresten dersleri inceleyebilir.
  http://www.udemy.com/apple-iphone-ve-ipad-programlama-egitimi/

Bir Yorum Yazın