Friendplans.com: Planınızı yapın, çevrenizle paylaşın

Friendplans.com: Planınızı yapın, çevrenizle paylaşın

Sosyal ağlarda hayatımıza dair detayları anlık olarak paylaşmak konusunda epey yol katettik. Bir yandan da zaman ayarlı güncellemelerle internet elimizin altında olmasa da sosyal ağlarda kendimizi gösteriyoruz.

Size tanıtacağımız Friendplans.com'un odaklandığı nokta da tam olarak bu.

Tolgay Toklar, Mehmet Akçay ve Ege Çağal tarafından kurulan FriendPlans, geleceğe dönük planlarınızı paylaşmanızı isteyen bir sosyal mecra.

Yapacağınız işi belirli bir zaman dilimi belirterek giriyorsunuz. Bu paylaşıma fotoğraf, konum ve beraber olacağınız arkadaşları da ekleyebiliyorsunuz.

İçerideki topluluk içinde dünyanın herhangi bir yerinde sizinle aynı planları uygulayan kişileri veya yakınınızdaki herhangi bir planla meşgul kişileri görebiliyorsunuz. Facebook hesabınızla kayıt olarak mevcut arkadaşlarınızı Friendplans içinde bulmanız veya davet ederek çevrenizi genişletmeniz de mümkün.

Planlarınız takvimde

FriendPlans planlarınızı girdiğinizde size bir iş takvimi de sunuyor ama gördüğüm kadarıyla diğer takvim/etkinlik uygulamalarından bilgi çekmiyor. Belki bu boşluğun doldurulması içerik anlamında Friendplans'i daha ileri taşıyabilir. Bu durum ne kadar aktif olduğunuzu ölçerek bir 'sosyallik oranı' belirleyen girişimin pekala işine gelir.

Bir önceki halinden daha iyi bir arayüzle karşımıza çıkan Friendplans halen test sürecinde diyebiliriz. Ancak Facebook, Twitter ve Foursquare'ın belli özelliklerini tek bir arayüzde iyi bir şekilde birleştirmeyi başarmış. Girişimciler siteyle ilgili planlarını Friendplans'de paylaşmamış ama önümüzdeki dönemde cepten canlı yayın ve anlık konum paylaşımı özelliklerini siteye entegre etmek istediklerini öğrendik.

Diğer yandan girişimcilerin önemli bir kurumsal teknoloji deviyle görüşmekte olduklarını ve bu şirketin iş ortaklarına tanıtıldıklarını da öğrendik ki bu durum kurumsal yapıların sosyal medya uyumunda yeni boyut katabilir. Belki gelecekte bizler de sosyal ağlarda ne işle meşgul olduğumuzu giren kullanıcılar oluruz, kimbilir...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.