Endeavor'un yeni girişimcileri Hediyemo ve Unnado
Etkinlikler

Endeavor'un yeni girişimcileri Hediyemo ve Unnado

Bu yıl 45.si gerçekleştirilen Endeavor Uluslararası Seçim Paneli, yeni Endeavor Girişimci listesini açıkladı. Türkiye dahil 13 farklı ülkeden üst düzey yönetici, girişimci, lider ve yatırımcılardan oluşan 24 panelistin değerlendirmesiyle Hediyemo.com ve Unnado.com'nun kurucuları bu listeye giren isimler arasında.

27 girişimci arasından 12 şirketi temsilen seçilen 19 girişimci arasında Hediyemo'dan Altuğ Acar ve Pınar Kart Acar, Unnado'dan Göktuğ Okan Oğuz ve Haldun Uraz yer alıyor. Yani Türk girişimcilerin payı yaklaşık yüzde 20 oranında.

3 Ekim’de açıklanan sonuçların ardından Unnado ekibi bu ünvanın sadece kendileri için değil, Türkiye’deki e-ticaret ve internet girişimlerinin büyümesi adına önemli olduğunu paylaşıyor. Hediyemo'nun kurucuları da Türkiye’nin yazılım alanındaki birikimini ve girişimcilik başarısını ortaya koyduklarını düşünüyor.

Hediyemo ve Unnado, New York merkezli Endeavor'un Türkiye şubesi olan Endeavor Türkiye tarafından Yaz 2012 Ülke Aday Şirketleri arasına girmişti. Artık Endeavor Girişimi seçildikleri için Endeavor'un yerel ve uluslararası rehber ağının sunduğu, kuruma özel 3 yıllık Girişimci Hizmetleri Teknik Destek Programı’ndan faydalanabilecekler.

Geçen yılın Ekim ayında da Magnet, İletken ve Peak Games kurucuları Endeavor girişimcileri arasına seçilmişti. Tüm Endeavor girişimcisi kuruculara Webrazzi adına başarılar diliyoruz. ;)

Yorumlar (12)
 1. Hediyemo'yu açtım ve hemen kapattım. Siteyi gezmek için illa ki üye mi olmam gerekiyor?

 2. M.akif M.akif

  sitelere baktım da sıradan e-ticaret siteleri.onlarca benzerleri var.

  endeavor öyle bir anlatılmıştı ki bize...

  bunlara mı yatırım yapacaktı meğer, yada türkiye de durum o kadar vasat ki ancak bunları mı bulmuşlar.

  1. Koral Koral

   Katılıyorum , fikir kopyalamaktan başka bişey yapmıyoruz , bir de kendimizi "reklam amaçlı" övüyoruz. Bilinmeyeni çok reklamla anlatmaktansa , bilineni az reklamla satmak daha kolay geliyor.

  2. Muhammed M. Adsız Muhammed M. Adsız

   aynen, geçenlerde beni bir fikrim için bir girişim merkezi aradı, adamlar konuşma tarzım yüzünden benimle ayarladıkları randevuyu iptal ettiler... ki bu fikri ben bulduğumda ortada hiçbir örneği yoktu ve sonra bir tanesi çıkıp AOL'e satıldı, ardından ülke içinde kopyalandı vs... Şimdi kendi imkanlarımla yapacağım ama işin özü konuşma tarzım yüzünden işin iptal olması ki konuşma tarzım da karşıdaki kişiye siz yerine sen demekten ibaret. Şimdi saçma sapan fikirlere yatırım yapıyor söz konusu firma, bu arada endeavor değil... başka bi firma.

 3. Barbaros Barbaros

  Endeavor Türkiyenin gerçek manada,söyledikleri ve anlattıkları gibi olmadığını bu iki girişimden görmemiz mümkün.Türkiyede bir çok başarılı girişim var.Sanırım aranılan kriterler farklı!.

 4. Yasin Canli Yasin Canli

  Şirketimizin Hediyemo ile anlaşması var, satış puanlarımızla Hediyemo üzerinden hediyeler alabiliyoruz. En çok da KFC menülerine bayılıyorum :) Güzel bir girişim, takdiri hak ediyorlar. Başarılarının devamını dilerim..

 5. Yusuf Turan Yusuf Turan

  Unnado'nun seçilme sebebi iLab Ventures iştiraki olması olabilir mi? Hadi Hediyemo ne ise de Unnado'nun satış yapıp kar etmek dışında dünyaya ne gibi bir faydası olabilir ki?

 6. Baran Ran Baran Ran

  Arkadaşlar endeavor girişim seçmiyor, girişimci seçiyor. Girişimcileri de girişimlerine göre değil, kendilerine göre seçiyor.

  Haber metni de tam bu şekilde yapılmış zaten...

  Dikkat edin, bu iki girişim çok yakında yabancılardan yatırım alacak!

  1. Barbaros Barbaros

   Neye üzülüyorum biliyormusunuz?Bu ülke insanı aklını kullanarak birşeyler yapıp,üç kuruş için bu ve benzeri ''stk'' adı verdikleri ki gerçek asla öyle değil! bunların kapısına gidiyorya,işte bu beni gerçekten çok ama çok üzüyor.

   1. Baran Ran Baran Ran

    Olay; seçilen girişimcilerin kurdukları girişimler filan değil, onlara yatırım yapmak, onları yabancı şirketler tarafından satın aldırtmak da değil.

    Endeavor'un seçtiği girişimciler, hem kendileri, hemde şirketleri için belli çıtayı geçmiş insanlar...

    http://www.endeavor.org.tr/tr-TR/girisimcilerimiz/17.aspx

    Endeavor, bugünün iş adamlarının, yarın yerlerini bırakacakları insanları STK kimliği ile aleni bir şekilde seçmesi ve yerleştirmesidir. (Neden STK olarak aşikar bir şekilde yapıyorlar, bunu tam anlamış değilim.)

    Önemli olan her yıl seçtikleri girişimcilerin bugünü değil, yarını...

    Seç, tasarla, devret...

    Önceki seçilmişlere bakın, her birine "şirket hissesi satışı" görüntüsünde büyük paralar aktarıldı...

   2. Baran Ran Baran Ran

    (Neden STK olarak aşikar bir şekilde yapıyorlar, bunu tam anlamış değilim.) demiştimde...

    Seçtikleri insanların rol model olmalarını da istiyorlar ya, o yüzden göstere göstere...

    Gayet güzel...

 7. Projeler adina tebrikler.

  Ancak Endeavor Türkiyenin yapisinina ve isleyisine bakinca bu tip projeler cok var.

  Ya TR de proje cikmiyor ya da abartildigi kadar buyuk bir sektor degil.