Startup Weekend Istanbul'a 15 Ekim'e kadar başvurabilirsiniz

Startup Weekend Istanbul'a 15 Ekim'e kadar başvurabilirsiniz

İstanbul dünyanın en önemli girişimcilik etkinliklerinden Startup Weekend'e 4. kez ev sahipliği yapacak. 9 -11 Kasım arasında Özyeğin Üniversitesi'nde düzenlenecek yarışma bu sene daha iyi bir programla girişimcilere kucak açacak.

Startup Weekend'de yine girişimci adayları 54 saat içinde iş fikirlerini şirketleşme aşamasına taşımaya çalışacak. Bu yıl 15 Ekim'e kadar sürecek olan başvurular neticesinde ilk gün (cuma günü) girişimci adayları 60 saniyede iş fikirlerini oylamaya sunacak. Kauffman Foundation’ın desteği ve Özyeğin Üniversitesi’nin ana sponsorluğuyla düzenlenen yarışmada Girişim Fabrikası da değerlendirmeye katılacak.

Değerlendirme sonucunda en çok sevilen 10 fikir yola devam edecek ve kurulan takımlar bu fikirler etrafında birinci olmak için yarışacak. Bu yıl daha zengin bir içerikle girişimci adaylarını karşılayacak yarışmanın Türkiye Koordinatörü Tuğçe Ergül'e göre bu yıl 200 katılımcının yarışmada yer alması bekleniyor.

Dünya çapında 100’ü aşkın şehirde gerçekleştirilen Startup Weekend'in Türkiye'deki yeni bir organizasyonu da geçen hafta Ankara'da düzenlenmişti. Bir girişim fikriniz varsa siz de istanbul.startupweekend.org adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Gelişmeler için Webrazzi'yi takip etmeye devam edin. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.