birFİKRİNmiVAR'ın jürisi Ali Şen, Leyla Alaton ve Alphan Manas
Etkinlikler

birFİKRİNmiVAR'ın jürisi Ali Şen, Leyla Alaton ve Alphan Manas

Türkiye'nin televizyona çıkan girişimcilik programı birFİKRİNmiVAR 5. yaşına girdi ve yeni sezonun jürisi belli oldu.

birFİKRİNmiVAR'ın tüm süreçlerini organize eden Fuat Sami'den aldığımız bilgiye göre yeni sezonda TV 8'de yayınlanacak olan yarışmanın bu yılki jürisi Ali Şen, Leyla Alaton ve Alphan Manas (inovatif girişimcilik) üçlüsünden oluşuyor. Üyeler sırasıyla geleneksel, kurumsal ve inovatif girişimcilik analizi yapacak.

Cemal Hünal ve Tamay Kılıç tarafından sunulacak yarışma yıl boyunca 18 ünlü işadamı ve iş kadını da konuk jüri üyesi olarak ağırlayacak.  Geçen yılın jüri üyeleri Ali Sabancı, Gülden Yılmaz ve Ömer Kızıl da bu konuklardan bir kaçı. Diğer 15 ismi görmek için ise yarışmayı takip etmek gerekiyor.

Daha önce paylaştığımız üzere birFİKRİNmiVAR bu yıl  büyük ödül olarak bir girişimciye 200.000 TL kazandıracak. Özellikle üniversite öğrencilerinin ilgi gösterdiğini ve bu yıl daha kaliteli girişimlerin başvurduğunu paylaşan Fuat Sami, birFİKRİNmiVAR'ın şimdiye kadar 10.000 girişimciye ulaştığını söylüyor. Bu 3 farklı segmentin buluşmasıyla programın daha fazla ilgi çekmesini bekliyor. Bizim de umudumuz bu sene girişimcilik ekosistemine başarılı örneklerin kazandırılması.

Programın ilk ön elemesi tamamlanmış ve ilk bölümlere çıkacak girişimciler belirlenmiş ama hala diğer bölümler için başvurular devam ediyor. İlk bölümü kaçırmak istemiyorsanız 10 Ekim Çarşamba Saat 22:30'da ekran başında olun.

Yorumlar (3)
 1. Barış Gürenç Barış Gürenç

  Merhabalar,

  BirFİKRİNmiVAR, E-tohum gibi girişimcilik programlarının sonucunda kazananları, dereceye girenleri içeren bir durum haberi paylaşır mısınız?

  Açıkcası merak ediyoruz,

  bu yarışmaları kazanan girişimleri ben açıkcası aktif olarak göremedim?

  Yapılan yarışmalarda kazanan projeler hep başarısız mı oldu diye düşündürüyor bizlere.

 2. Tibet Tibet

  Merhabalar,

  Ben yarışmaya katıldım tam 6:30 bekledim sadece 2 dakika sunum yapmak için ve seçildim:)

  Yani kanımca önceden internet başvurularını dikkatle inceliyorlar ve filtreliyorlar. Sunum sadece prosedür, kimlerin televizyona çıkacağı 80% önceden belirleniyor. Ama asıl olay Jürinin önünde müdaafa etmek olacak.

  Bence televizyon hem projesini hemde kendisini tanıtmak için çok iyi bir fırsat. Üç Jürinin yanın 15 e yakın konuk Jüriler olacak (3+1 her programda) hepside iş dünyasından.

  Yani olumsuz bakmamak gerekiyor yani tek tek bu kişilere ulaşmaya çalışsanız ve sunum yapmak için randevu talep etseniz yıllarınızı alır oysa burada hepsi bir arada olacak ve onlara sunum yapabileceksiniz.

  Yaşıyıp göreceğiz Çarşamba 10 Ekim'den itibaren TV8'i izleyin !

 3. Mesut Mesut

  Bakalım bir etohum etkisi yaratabilcekmi tv 8 de...