Myspace, Justin Timberlake ile geri dönüyor
Arama
Sosyal Ağlar

Myspace, Justin Timberlake ile geri dönüyor

Bir zamanların en önemli sosyal ağı aradan geçen yıllar boyunca Facebook’un gölgesinde kalmış, unutulmaya terk edilmiş olsa da, son bir hamle ile küllerinden doğmaya hazırlanıyor. Baştan aşağı yenilen sitenin ilk detayları (artık Myspace’in ortaklarından biri olan) Justin Timberlake temalı bir video ile karşımıza çıktı.

Haziran ayında Specifc Media tarafından satın alınan Myspace’in yenilenmeye hazırlandığı duyumlarını almaya başlamıştık ve görünüşe göre çalışmalar büyük oranda tamamlanmış, yeni Myspace de kullanıcılara sunulmaya hazır hale gelmiş durumda.

İlk bakışta ilgi çekici özelliklere sahip gibi görünen yeni Myspace’te Pinterest esintilerinin yanı sıra Facebook ve Twitter entegrasyonu göze çarpıyor.

Hazırlanan videoda Myspace ile Facebook’taki arkadaşlarınızı nasıl bulabileceğiniz ve doğrudan Myspace üzerinden nasıl tweet gönderebileceğinizi görmek mümkün. Bunların dışında artık sosyal ağlarda neredeyse standart hale gelen durum güncellemeleri ve paylaşımlar yeni Myspace’te de yer alan öğeler arasında. Fakat sitenin görünümü ve kullanımı tamamen değişmiş.

Sadece bir video ile karar vermek pek sağlıklı olmasa da, görünen o ki Myspace bu kez son derece etkili yeni görselliği ile fark yaratma peşinde. Her ne kadar bu saatten sonra Facebook ile kolay kolay yarışabilecek konuma gelemeyecek olsa da, yeni Myspace müzik odaklı kendi niş alanında varlığını sürdürmeyi hedefleyecek gibi görünüyor.

Yeni Myspace, sitenin çok uzun zamandır hayata geçirdiği en heyecan verici yenilik gibi görünüyor. Giderek kalabalık hale gelen sosyal ağ pazarından nasıl bir pay alabileceğini ise şimdilik kestirmek mümkün değil.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (13)
 1. Aytac dedi ki:

  Cok guzel konsept hazirlamislar ve grafik + usability en üst düzeyde…

  FAKAT ÇOK GEÇ MYSPACE ABI !

 2. Mustafa dedi ki:

  bence tasarım ve uygulama harika, fakat biraz geç kalınmış bir güncelleme…

 3. Uğur Arıcı dedi ki:

  Gerçekten çok şık duruyor. Bir zamanlar özellikle amatör müzisyenlerin vazgeçilmez adresiydi, eski günlerini yakalar umarım. Davetiye için mail adresimi bıraktım 🙂

 4. demir dedi ki:

  Müzisyenlerin ve müzikseverlerin ilk sosyal ağı olan Myspace’i yenilenen yüzüyle ve yapısıyla yeniden görmek çok güzel. Hemen davetiye istedim, denemek için sabırsızlanıyorum.

 5. melih dedi ki:

  Gerçekten harika bir arayüzü var. Çok büyük bir emeğin harcandığı belli. Merakla bekliyorum çıkışını.

 6. Şakir Şensoy dedi ki:

  Facebook’un saçma zaman tüneli karmaşasından sonra böyle bir arayüz görebilmek içimi ferahlattı. Bence gayet hoş ve kullanışlı. Arayüz budur dedirtecek türden. Koskoca Google’ın bile Plus için yapamadığını mySpace başarmışa benziyor. Tebrikler.

 7. teobookv2 dedi ki:

  ne kadarda uğraşsalar artık myspace eskisi gibi revaçta olmaz

 8. Ensar Günel dedi ki:

  Açıkcası videoyu izlerken heyecanlandım. Arayüzü çok hoş görünüyor. Umarım eski popülerliğini yakalar

 9. Eray dedi ki:

  Arayüz oldukça iyi görünüyor videodan. Denemek için sabırsızlanıyorum, bu çok sık olan bir şey değildir 🙂

Bir Yorum Yazın