eBay 17 yıllık logosunu değiştirdi
Arama
E-Ticaret

eBay 17 yıllık logosunu değiştirdi

2012 yılında logosunu değiştiren şirketler arasında eBay de katıldı. E-ticaret sektörünün dünyadaki öncülerinden biri olan eBay, 17 yıllık logosunu dün itibariyle değiştirdi. Tam tamına 17 yıldan beri kullanılan eski logodaki birbirine geçen harfler artık birbirine daha mesafeli. Ayrıca logodaki sadeliğin de dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

eBay Başkanı Devin Wenig’in yeni logo yorumu şu şekilde: “Yeni logomuzda ikonik renk paletimizi koruduk. Dünya çapında 100 milyon aktif kullanıcı ve 25 milyon satıcıya ulaştıran logumuzdaki renkler, yeni logomuzda da yer aldı.

eBay’in geçtiğimiz yıl satın aldığı GittiGidiyor‘da da eBay logosu mevcut. Ancak GittiGidiyor ekibi yeni logoyu henüz sitede kullanmıyor. GittiGidiyor’un yeni logoyu kısa zaman içinde kullanacağını tahmin ediyoruz.

Güncelleme: GittiGidiyor ve eBay’den konuyla ilgili yanıt geldi. Yeni logo Ekim ayı ortasından itibaren kullanılacak. eBay ve GittiGidiyor’dan gelen yanıtı aşağıda paylaşıyoruz.

“17 yıl önce eBay insanların satın alıp satması için yeni bir yol yarattı. Bu zamandan beri milyonlarca insanın kendi işini kurmasına imkan verdi ve dünyanın ihtiyacı olan, sevdiği şeyleri almak için alışveriş şeklini değiştirdi. Yayınlanan yeni logo eBay’in bugünkü kimliğini; şeffaf, modern ve tutarlı deneyimini yansıtıyor. eBay logo-kullanım kurallarını Ekim ortası yayınlayacak, kullanımı bu tarih itibariyle kendi sitesinde, reklam, pazarlama alanlarında ve tüm dünyada başlayacak.”

Yorumları GösterYorumlar Gizle (12)
 1. Dinçer dedi ki:

  ebay.com’ da da henüz kullanılmıyor sanırım.

 2. emre arslan dedi ki:

  Google’nin Ebay’ını düşünün işte. :/ 😀

  1. İsa dedi ki:

   Bi tabir var, laf konuştu bal ….

 3. Şerif Varlı dedi ki:

  Yeni logo güzel olmuş. Modern bir tasarım. Renklerden vazgeçilmemesi doğru seçim.

 4. İbrahim ÖZKAN dedi ki:

  Gittigidiyor kendi sitesinde ebay’ın logosunu değiştirirken gittigidiyor logosunuda değiştirmeli bence… Özellikle Koca tek gözlü şekili…

 5. Aytac dedi ki:

  bence cok acil olarak “gittigidiyor”un da logosu degismesi lazim. ilk ciktigi günden beri anlam veremedigim bir logo tasarimi…

  1. Pavlovs Partner dedi ki:

   GittiGidiyor’un logosu çok hareketli bence 🙂 aradığı şeyi bulmaya çalışan göz kafa ve kendinden geçmiş eller kollar. internet alışverişini güzel özetliyor bence.

   1. Aytac dedi ki:

    o zaman “ebay, amazon, trendyol, vs…” işi bilmiyorlar. onlarda kafa göz cizip hareket katsinlar bari 😉

   2. selami dedi ki:

    Hareketli bulduğunuz logoya ters çevirip baktığımda ılluminati görüyorum , başımı sağa yatırıp baktığımda ise kendinden geçmiş eller kollar zannettiğiniz şeyin çiftleşen insan çizimi olduğunu biliyormuydun?Bu kadarının tesdüf olacağını sanmıyorum.

 6. Mehmet dedi ki:

  Harfler hizaya gelmiş, böylesi daha iyi olmuş.

 7. Nesim dedi ki:

  ebay.com da ekim ayında mı kullanılacaktır? Ayrıca bu tür alıveriş siteleri baya çoğalmaya başlandı.

Bir Yorum Yazın