x

Magnet arkadaşlık sitesi kullanıcılarının ilişki eğilimlerini inceledi [İnfografik]

İstanbul.net, Ankara.net ve İzmir.net gibi şehre özel arkadaşlık sitelerini kurucusu olan Magnet, kullanıcılarının ilişkilere bakış açısını gösteren bir infografik paylaştı.

Kullanıcılara sorulan “İlişkiler” anketinin cevaplarıyla hazırlanan infografikte, Magnet sitelerinde  kadınlar ilişkiyi başlatan taraf olmak istiyor. Kadınlar yüzde 78 oranla ilk adımı atmak istiyor.

İlişkilerin katili kıskançlık, gerçek hayatta olduğu gibi sosyal ağlar kullanıcılar arasında da etkisini hissettiriyor. Erkekler “seven kıskanır” derken, kadınlar kıskançlığın kararında olması gerektiğini düşünüyor.

Çok fazla bizim konumuz olmasa da arkadaşlık sitelerindeki kullanıcı profili hakkında bilgiler veren infografiği kısaca paylaşmak istedik, yazının devamında detayları inceleyebilirsiniz.

Yorumlar (8)

 1. Çünkü erkek üyelerin mesaj atması için paralı üye olmaları gerekiyor.

  Cevapla
 2. infografikte “Kadınlar yüzde 78 oranla ilk adımı atıyor.” denmemiş, “ilişkide ilk adımı atmak isteyen kadınların oranı %78” denmiş.

  Cevapla
  • Yeni Trend diyor iyi okuyun. Bu şekilde insanları (erkekleri) siteye çekip, paralarını almak istiyorlar. Sanırım Ersan beyin youlike.com battı 😀

   Cevapla
 3. ben bu tarz siteleri erkeklere para tuzagi olarak goruyorum. bu degerlendirme ile cikan grafiler dogru. gercek hayat boylemi sizce:-)

  Cevapla
 4. Hürriyet gazetesinden Zeynep Mengi Linkedin hesabından Linkedin’de “slm tanışalım mı” mesajları neden bu kadar arttı diye sormuş. Linkedin gibi normalde profesyonel bir sosyal ağda bile av peşinde olan erkekler için partner bulma sitelerini bedava yapmak ne kadar mümkün olabilir acaba?

  Cevapla
 5. Kız arkadaş edinmek için, bence çok iyi bir ortam.Gerçekten arkadaş edinmek isteyen kızlar ile karşılaşabiliyorsun.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın