Magnet arkadaşlık sitesi kullanıcılarının ilişki eğilimlerini inceledi [İnfografik]
Arama
İnfografik

Magnet arkadaşlık sitesi kullanıcılarının ilişki eğilimlerini inceledi [İnfografik]

İstanbul.net, Ankara.net ve İzmir.net gibi şehre özel arkadaşlık sitelerini kurucusu olan Magnet, kullanıcılarının ilişkilere bakış açısını gösteren bir infografik paylaştı.

Kullanıcılara sorulan “İlişkiler” anketinin cevaplarıyla hazırlanan infografikte, Magnet sitelerinde  kadınlar ilişkiyi başlatan taraf olmak istiyor. Kadınlar yüzde 78 oranla ilk adımı atmak istiyor.

İlişkilerin katili kıskançlık, gerçek hayatta olduğu gibi sosyal ağlar kullanıcılar arasında da etkisini hissettiriyor. Erkekler “seven kıskanır” derken, kadınlar kıskançlığın kararında olması gerektiğini düşünüyor.

Çok fazla bizim konumuz olmasa da arkadaşlık sitelerindeki kullanıcı profili hakkında bilgiler veren infografiği kısaca paylaşmak istedik, yazının devamında detayları inceleyebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. Serdar dedi ki:

  Çünkü erkek üyelerin mesaj atması için paralı üye olmaları gerekiyor.

  1. okuz dedi ki:

   aynen öyle yüzde 78 oran dünyanın hiç bir yerinde yoktur sanırım, paralı üyelik çekmek için böyle ciddi bir mecrada, aslının kanıtlanamayacağı bilgi veriliyor

 2. infografikte “Kadınlar yüzde 78 oranla ilk adımı atıyor.” denmemiş, “ilişkide ilk adımı atmak isteyen kadınların oranı %78” denmiş.

  1. Hasan dedi ki:

   Yeni Trend diyor iyi okuyun. Bu şekilde insanları (erkekleri) siteye çekip, paralarını almak istiyorlar. Sanırım Ersan beyin youlike.com battı 😀

 3. Ali dedi ki:

  ben bu tarz siteleri erkeklere para tuzagi olarak goruyorum. bu degerlendirme ile cikan grafiler dogru. gercek hayat boylemi sizce:-)

 4. teknolojionline dedi ki:

  Hürriyet gazetesinden Zeynep Mengi Linkedin hesabından Linkedin’de “slm tanışalım mı” mesajları neden bu kadar arttı diye sormuş. Linkedin gibi normalde profesyonel bir sosyal ağda bile av peşinde olan erkekler için partner bulma sitelerini bedava yapmak ne kadar mümkün olabilir acaba?

 5. Fatih dedi ki:

  Kız arkadaş edinmek için, bence çok iyi bir ortam.Gerçekten arkadaş edinmek isteyen kızlar ile karşılaşabiliyorsun.

Bir Yorum Yazın