iPhone 5 ile tanışmak için tarih 12 Eylül olarak kesinleşti
Etkinlikler

iPhone 5 ile tanışmak için tarih 12 Eylül olarak kesinleşti

Tahmin edildiği gibi Apple'ın heyecanla beklenen lansman tarihi 12 Eylül olarak açıklandı. iPhone 5'in tanıtılacağı tahmin edilen ve hatta gönderilen basın davetiyelerinden kesin olduğu anlaşılan etkinlik yine gündemi oldukça meşgul edecek gibi duruyor.

Amerika merkezli basın kuruluşlarına gönderilen davetiyede 12 Eylül tarihini simgeleyen "12" sayısı yer alıyor ancak yere düşen gölgesi "5" şeklinde. Zekice değil mi? :)

Etkinliği elbette herzaman olduğu gibi canlı olarak sizler için takip ediyor ve anlık olarak önemli satır başlarını paylaşıyor olacağız.

Şimdilik Apple severler ve iPhone 5'i bekleyenler için hızlıca 12 Eylül tarihini paylaşmış olalım, zamanı gelince de hep birlikte açıklamaları takip ederiz.

 

Yorumlar (14)
 1. 12'nin gölgesindeki 5 şunu ifade ediyor sanırım; Apple toplamda 5 yeni ürün gösterecek.. iPhone'nun ismi tahminimce sadece Yeni iPhone olacak.

  1. Bence imkanı yok. Iphone ve ipod serisinden toplamda en fazla 3 ürün yenileyebilirler. Mac'ler zaten yeni tanıtıldı. Ipad'in mini versiyonu da ekim de tanıtılması bekleniyor. Büyük ihtimal sadece yeni iphone ve ipod touch tanıtılacak.

 2. Fatih Taşdelen Fatih Taşdelen

  Belkide Apple'ın en sevilen yönü bu, Yaratıcılık! Merak Duygusu! ve Kalite..

  1. Yaratıcılık! Merak Duygusu! ve Kalite..

   Kesinlikle..!

 3. Çok beklenildi , çok şey söylendi işte hangileri doğru hangileri yanlış belli olacak sabırsızlıkla bekliyorum.

 4. insanları ihtiyacı olmadığı halde ihtiyacı varmış gibi davranıyorlar. iphone 5 için Anlatılan hikayelerin %80 i bence şişirme medya icadı, geriya kalan %20 lik kısımda 3-5 yeni teknik özellik olacağına inanıyorum. Abartıldığı kadar ek özellik olacağına inanmıyorum. Haa iphone'ye ek özellik olarak çamaşır, bılaşık, yemek yapma özelliği eklenirse elimdeki galaxy s2 i değiştirim. Aksi takdirde hemen hemen aynı özelliğe sahip android telefonlar varken neden 2-3 katı para ödeyeyim ki ;)

  1. Otobus ile uyguna gitmek varken, niye araba aliniyorsa... iste o yuzden de galaxy yerine iphone aliniyor. Gerek meselesi degil, sadece tercih! Ben hic iphone kullanicisindan "galaxy cok kotu, hic gerek yok almaya" gibi bir cumle duymadim fakat her galaxy kullanicisi nedense iphone'u kotuluyor :) eminim bunu sizde fark etmissinizdir.

   1. Şimdi aytaç bey İphone nere malı? Samsung nere malı? önce bunları bir karşılaştırmak gerek.

    Bir tarafta Amerika, bir tarafta kore var.

    Bana göre telefon ihtiyaç meselesi. İhtiyacımı hangi ürün karşılıyorsa ben ona yönelirim.

    şimdi bakıldığında iphone ve samsung modellerinde gözle görülür pek bşr fark yok (bana göre) çünkü her 2 modelde benim ihtiyacımı çok güzel karşılıyor. Durum böyle olunca 1,500 tl iphone ödemektense 1000 tl ye galaxy s2 ödemek bana göre daha mantılık geldi.

    benim ihtiyacımı 1000 tl lik bir cihaz karşılıyor ise neden 500 tl fazla ödeyeyim ki..! ben parayı sokağa atacak kadar zengin değilim malesef. :)

    iphone bence medyada çok çok abartılarak reklam yapıldığını düşünüyorum. İphone kullanan çevremdeki insanlarda sırf iphone kullanıyorum demek için kullandığınıda adım gibi biliyorum :) andorid gibi bir işletim sisteminin arkasında google gibi bir şirketin bulunması bana göre çok büyük bir avantaj. Tabi bu tercih meselesi ama kaliteyi ucuza almak varken neden daha çok ödeyelimki :)

 5. 12' nini gölgesindeki 5 ne olabilir ? iphone 5 in ayın 12 sinde tanıtacaklarını

 6. bence apple çok acele ediyor nokia ya benzeyecek sonu.iphone 4s şu anda çoğu ihtiyacı karşılıyor.yani gidip 10 mp kamera a6 işlemci koyup iphone 5 i çıkaracaksın bence çıkarma.kaldı ki 4s çıkalı daha bir yıl bile olmadı.neden bu acele garip.ipod touch da .çok fazla pahalı olduğu için onun da çıkaracağın yeni modeli pek işe yaramayacak.

 7. ben diğer bütün telefonları iphone a geçiş için idareten kullanılan aletler olarak görüyorum.benim annem bildiğin ev kadını ne anlar o özelliklerden ama görünüşü çok hoşuna gittiği için bastım parayı aldım iphone 4 beyazı.hangi özelliğini mi kullanıyor? : arama

 8. Jetbilgi Jetbilgi

  bekliyoruz bakalım. gelsin artık

 9. Bugün kaçta olduğu belli mi? Webrazzi yayınlayacaksa izleyelim :)

  1. Apple etkinliklerinde malesef canlı yayın yapmıyor. Ancak biz etkinliği farklı kaynaklardan takip ederek hızla haberleri vermeye çalışacağız.