Yandex Panorama sıcak denizlere indi
Arama
Arama Servisleri

Yandex Panorama sıcak denizlere indi

1997 yılında kurulmuş olan Rus arama motoru Yandex’in Türkiye’deki geçmişi çok da eski sayılmaz. 1 yıla yakın bir süredir Türkiye pazarında aktif olan Yandex, bu sürede oldukça hızlı bir gelişme göstererek pek çok ürünü Türkçeye çevirdi ve Türkiye için yerelleştirilmiş olarak sundu.

Yandex ürünleri arasında en ilgi çekenlerden biri de Yandex.Haritalar ve gerçek görüntülerin yer aldığı Panorama servisi. Yandex Türkiye pazarına girdikten çok kısa bir sonra devreye giren Panorama ile şu anda İstanbul, Ankara ve İzmir’deki pek çok bölgenin panoramik fotoğraflarını görmek mümkün.

Yandex’in dün Antalya’da düzenlediği bir etkinlik ile Panorama’nın sıcak denizlere ulaştığı da resmen duyurmuş oldu.

Antalya’daki etkinlikte daha önce Webrazzi TV sayesinde tanışmış olduğunuz Yandex ekibi, hem panorama aracı, hem de Yandex’le ilgili merak edilen sorulara yanıt verdiler.

Etkinlik için İstanbul’dan gelen Yandex ekibi de, araç ve servis ile ilgili soruları yanıtladılar.

Yandex’ten aldığımız bilgilere göre Panorama aracı Ağustos ayında Antalya’daydı ve bu süre boyunca 1.600 kilometre çekim yaptı. Bu süreçte 280.000 kare fotoğraf çekildi ve bu fotoğraflardan 70.000 panorama oluşturuldu.

Antalya merkezin yanı sıra özellikle turizm açısından çok önemli olan Alanya, Manavgat ve Kemer’de yapılan çekimlere ait görüntüler 2012 içerisinde Yandex.Haritalar içerinde yer almaya başlayacak.

İl Kültür ve Turizm müdürlüklerinden izin alınarak yapılan çekimler için sonraki duraklar da belli. Antalya’dan sonra Yandex panorama aracı İzmit, Bursa ve Adana’ya giderek bu şehirlerin de panoramik görüntülerini haritalara aktaracak.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (14)
 1. mehmetkose dedi ki:

  dün konyaaltına giderken gördüm nostalji transayından ama inmedim. zaten bir antipati var bu arama motoruna karşı ama bilmiyorum artık hayırlısı.

  1. serhat dedi ki:

   kesinlikle bir antipati var. bu kadar hızlı büyümeyi kabul etmez bizim millet. şüphe ile yaklaşır:)

  2. hüseyin dedi ki:

   antipati değil o bence google alışkanlığı. google’a alışmış millet niye bunu kullanayım gereksiz diyorlar bence

 2. mert dedi ki:

  Böylece Ruslar hayallerini gerçekleştirmiş oldu

 3. çağla aytaç dedi ki:

  bursa için resmi izinleri tamam 🙂 bakalım ne zaman gezecekler

 4. Mehmet dedi ki:

  Başlık süper olmuş:)

 5. Hakan Mert dedi ki:

  Düşünün geleceği.
  360 derece naklen 3d görüntüleme. Tüm sokaklar. Tüm yollar.

 6. ferdi dedi ki:

  Geçen hafta antalya, alanyada gördüm bu aracı. Sokakatan geçiyordu.

 7. MrAuTHoR dedi ki:

  Yandex Türkiye’de her geçen gün operasyonlarını büyütüyor Google ise bakıyor.Buda biz Google severleri üzüyor … YouTube’un en dandik ülkelerin bile dilleri mevcutken yıllardır Türkçe dili yok.

 8. Radyo Dinle dedi ki:

  Yandex’in atılımları gün geçtikçe devam ediyor.
  Çok ilerliğcek bir firma olarak görüyorum.

 9. Mert dedi ki:

  bende antalya alanyada tatildeyken gordum ışıklarda yanımdaydi birde araba seçiminide iyi yapmış adamlar ee biliyorlar az yakan ve çok sallanıp sarsılmayan arabayi 😉 o beyaz corolla 2012 ben siyah corolla 2012 yanina durdum ikiz gibi olduk zaten. sonra guldum kafa selami verdim arkadaşa, oda guldu eyv gibisinden 😉

Bir Yorum Yazın