Escape from Rikon: Türk girişimcilerden yeni Android oyunu

Türk firmaların oyun sektöründeki yükselişi devam ederken, Peak Games, Gamester ve Picnic Hippo gibi öncü kuruluşların başarıları da genç girişimcileri cesaretlendirmeye devam ediyor.
Escape from Rikon: Türk girişimcilerden yeni Android oyunu

Türk firmaların oyun sektöründeki yükselişi devam ederken, Peak Games, Gamester ve Picnic Hippo gibi öncü kuruluşların başarıları da genç girişimcileri cesaretlendirmeye devam ediyor. Bunun son örneği ise 2 üniversite öğrencisinin hazırladıkları Escape from Rikon adlı Android oyunu.

Turan Arslangil ve Eda Kahveci’nin Tvee markası altında geliştirdikleri ilk oyun olan Escape from Rikon oynanabilirliğinin yanı sıra, grafikleri ve müzikleri ile de dikkat çekiyor. Bundan sadece bir hafta önce piyasaya çıkan aksiyon oyun hem ücretli, hem de ücretsiz iki sürümü ile Google Play’de yerini aldı.

Geliştiricilerden aldığımız bilgiye göre oyunun iOS sürümünün de 2 ay içerisinde yayınlanması planlanıyor.

Yönettiğiniz karakterin Rikon adasındaki hapishaneden kaçmasına yardımcı olmaya çalıştığınız oyun özellikle hızlı tempolu oyunları sevenler için oldukça ilgi çekici bir alternatif olacak diye düşünüyoruz. Yolculuğunuz boyunca amacınız karşınıza çıkan engelleri savuşturmak ve bu sırada da yol boyunca göreceğiniz altınları toplamak. Bu altındalar daha sonra oyun içi mağazadan ek özellikler satın almak için kullanılabiliyor.

İngilizce ve Türkçe dil seçeneklerine sahip olan oyunla ilgili olarak geliştiricilerden Turan Arslangil şunları söylüyor:

“İlk oyunumuz için çok farklı olduğumuzu söylememiz zor. Çünkü konseptimiz başka oyunlarda birçok kez kullanılan bir konsept. Ancak estetik özellikleri ve kaliteyi olabildiğince üst düzeyde tutmaya çalıştık. İlk oyunumuz ile asıl amacımız konsepti gerçekten fark yaratacak bir oyun için yeterli sermayeyi edinmek ve piyasa hakkında tecrübe kazanmak. Bunu yaptıktan sonra çok farklı oyunlarla adımızı duyurmayı amaçlıyoruz.”

Escape from Rikon’un müziklerine ayrı bir paragraf açmakta fayda var. Popüler Cut the Rope oyunun da müziklerini hazırlamış olan Alexander Falinski'nin özel olarak hazırladığı müzikler, genel anlamda oyunun kalitesini üst seviyeye çıkartmak anlamında önemli bir katkı sağlamış.

Oyun sektöründe gelecek vadeden Tvee’nin bu ilk oyunuyla ilgili daha fazla bilgi almak için Facebook sayfasını ziyaret ve Twitter hesabını takip edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.