Hepsiburada'nın Android uygulaması yayında
E-Ticaret

Hepsiburada'nın Android uygulaması yayında

Türkiye e-ticaret sektöründe hatırı sayılır bir paya sahip olan Hepsiburada'nın Android uygulaması Google Play'deki yerini sonunda aldı. Hepsiburada'nın önceki uygulamaları gibi Pozitron tarafından geliştirilen Android uygulaması, Google Play'de yer alan verilere göre yaklaşık bir hafta içinde 5-10 bin adet indirilme aralığına ulaşmış durumda.

Hepsiburada'nın Anroid uygulaması, menü seçenekleri hariç hemen hemen iOS uygulamasına benzer tasarlandığını görüyoruz. Geçen sene sonunda yayınlanan Hepsiburada'nın iOS uygulamasındaki menü seçenekleri cihazlara uygun olarak ekranın alt kısmına konumlandırılmıştı. Menü seçenekleri Android uygulamasında ekranın üst kısmında yer alıyor.

Android uygulaması özellik olarak da iOS versiyonuna  oldukça benzer. Barkod okuyucu, fiyat karşılaştırması, sipariş takibi ve müşteri hizmetleri yetkilileriyle iletişime geçme gibi özellikler Hepsiburada Android uygumasında mevcut.

Türkiye'de de hızla kullanımı artan Android kullanıcılarının özellikle beklediği uygulamalar arasında Hepsiburada olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle barkod seçeneğiyle kullanıcıların fiziksel mağazalardaki ürünlerin fiyatlarını kıyaslama imkanı veren uygulama, Android kullanıcılarının beklemesine değmiş gibi görünüyor.

Hepsiburada iOS uygulaması 2 ayda 100 bin sınırını geçerek, beklentilerin üzerine çıkmıştı. Sessiz bir çıkış yapan Anroid uygulamasının yayınlanmasının üzerinden yaklaşık bir hafta geçmesine rağmen 10 bin sınırına ulaşmış bulunuyor. Hepsiburada Android uygulamasının indirilme konusunda bu hızla gitmesi, şirketin iOS uygulamasındaki başarısını yakalamasını sağlayabilir.

Hepsiburada'nın Android işletim sistemleri için yayınladığı uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. Kullanımı çok basit ve kullanışlı. Beklenen indirme rakamını bulur diye düşünüyorum.

 2. indirip kurdum, fakat web sayfasındaki kadar sonuç vermedi. web browserdan girmek daha iyi gibi hala.

 3. Klasik Emre Klasik Emre

  bu uygulamayı denedim güzel yapmışlar,hb yakışır ayrıca webrazzi uzun süredir bakmıyodum görünce of off dedim konular süper özellikle e-ticaret kategorisi,okumaya devam...

 4. gayet başarılı olmuş, bazen ufak tefek takılma yapıyor oda gözardı edilebilir

 5. Kerim Tekin Kerim Tekin

  Yorumlar pozitron/hepsiburada çalışanları tarafından yapılmış galiba .

  Aynı ürünler iki tane sepete atınca ayrı iki kayıt oluşturuyor.(Stajerler bile buna dikkat ediyor artık)

  Teslimat fatura adresleri aynı seçmek nerdeyse imkansız.

  Sözleşme onayla tuşu yok sağ üstte bi sağa doğru bi ok var hissetmeniz gerekiyor bunun onay tuşu olduğunu .

  Andorid app imiz var mı sorusuna, "Var" diyebilmek için yapılmış özensiz bir uygulama .