HepsiBurada.com iPhone uygulaması 2 ayda 100 bin kez indirildi [İnfografik]
E-Ticaret

HepsiBurada.com iPhone uygulaması 2 ayda 100 bin kez indirildi [İnfografik]

Türkiye e-ticaret pazarının en büyük birinci el satış pazarı Hepsiburada.com, iPhone uygulaması ile mobil ticarete de el atmıştı. Aylık 8 milyon civarında tekil ziyaretçi çeken Hepsiburada, iPhone uygulamasının iki ay içinde 100 binin üzerinde indirildiğini paylaştı.

Uygulamadan ilk siparişin Şanlıurfa’dan verildiğini aktararak Anadolu'daki potansiyeli hatırlatan Hepsiburada, Pozitron tarafından geliştirilen uygulamanın günde ortalama 1.700 kişi tarafından indirilir olduğunu eklemiş.

60 günlük sürede 100 binden fazla indirilen Hepsiburada iPhone uygulaması Türkiye için bu alanda bir rekora imza atmış. Uygulamayı en çok kullanan iller İstanbul, Ankara ve İzmir olmuş. En çok bilgisayar, oto aksesuarı, kitap, telefon alınmış. Ardından sağlık ürünleri, spor ürünleri ve anne-bebek ürünleri gelmiş. Anneler mobil ticarete de adım atmış.

Hepsiburada.com’un paylaştığı bilgilere göre mobil alışverişin en aktif kitlesi 27-34 yaş arasındaki müşterileri olmuş.

Umarız mobil ticaret potansiyeli üzerine fikir sahibi olmamızı sağlayan bu bilgilerin devamı gelir. Mobil ticarete yönelen diğer şirketlerden de benzer bilgileri alabiliriz.

Hepsiburada iPhone uygulaması ile ürün karşılaştırması yapabileceğinizi, QR kod ve barkod uygulaması ile bir ürünün Hepsiburada.com'daki fiyatını görebileceğinizi hatırlatalım.

Meraklıları için Hepsiburada.com'un iPad ve Android uygulamalarının da kısa sürede yayına alacağını paylaşalım.

Yorumlar (5)
 1. "Türkiye 'de kısa sürede bu download rakamına ulaşan tek uygulama oldu"

  Yanlış. Bu rakama 2 ayın altında ulaştığını şahsen bildiğim 4-5 adet uygulama halihazırda var. Zaten bu iddialarını destekleyebilecekleri herhangi bir veriye de sahip olmalarına imkan yok, çünkü appstore indirim istatistikleri gizlidir. Pozitronun diğer uygulamalarını baz alarak konuşuyor iseler bunu belirtmeleri gerekirdi.

  Gayet kullanışlı bir uygulama, şahsen hepsiburada hesabımı kontrol etmek için ben de kullanıyorum, tebrikler. :)

  1. Snowbird Snowbird

   Doğrudur. İşbankasının uygulaması bildsiğim kadarıyla bu rakamı katlamıştı, çıkar çıkmaz. Ancak şunuda göz ardı etmemek lazım. İşbankası aynı zamanda Android de çıkardı, o yüzden yüksek.

   Aslında kurumsal bir firma olarak yapacaksan hem ios hemde android beraber çıkartacaksın.

 2. Hakan Bilgin Hakan Bilgin

  Ben de en az turkiye kokenli hem de iphone ve ipad bu kadar yaygin degilken bir ayda 100 bini asan download sayisina ulasmis uygulama biliyorum. Neyse onemli olan uygulamanin yapilmasi.

 3. Murat Aydın Murat Aydın

  Çok zayıf bir infografik olmuş, koskoca grafikte 2-3 tane sayı var, infografik'ta çokça sayı ve istatistik olması gerekir, esprisi budur. Infografik yayınlamış olmak için yapılmış. Olmamış

 4. Göktuğ Göktuğ

  Hepsiburada uygulaması cidden başarılı ama infografik için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.