HepsiBurada.com iPhone uygulaması 2 ayda 100 bin kez indirildi [İnfografik]

HepsiBurada.com iPhone uygulaması 2 ayda 100 bin kez indirildi [İnfografik]

Türkiye e-ticaret pazarının en büyük birinci el satış pazarı Hepsiburada.com, iPhone uygulaması ile mobil ticarete de el atmıştı. Aylık 8 milyon civarında tekil ziyaretçi çeken Hepsiburada, iPhone uygulamasının iki ay içinde 100 binin üzerinde indirildiğini paylaştı.

Uygulamadan ilk siparişin Şanlıurfa’dan verildiğini aktararak Anadolu'daki potansiyeli hatırlatan Hepsiburada, Pozitron tarafından geliştirilen uygulamanın günde ortalama 1.700 kişi tarafından indirilir olduğunu eklemiş.

60 günlük sürede 100 binden fazla indirilen Hepsiburada iPhone uygulaması Türkiye için bu alanda bir rekora imza atmış. Uygulamayı en çok kullanan iller İstanbul, Ankara ve İzmir olmuş. En çok bilgisayar, oto aksesuarı, kitap, telefon alınmış. Ardından sağlık ürünleri, spor ürünleri ve anne-bebek ürünleri gelmiş. Anneler mobil ticarete de adım atmış.

Hepsiburada.com’un paylaştığı bilgilere göre mobil alışverişin en aktif kitlesi 27-34 yaş arasındaki müşterileri olmuş.

Umarız mobil ticaret potansiyeli üzerine fikir sahibi olmamızı sağlayan bu bilgilerin devamı gelir. Mobil ticarete yönelen diğer şirketlerden de benzer bilgileri alabiliriz.

Hepsiburada iPhone uygulaması ile ürün karşılaştırması yapabileceğinizi, QR kod ve barkod uygulaması ile bir ürünün Hepsiburada.com'daki fiyatını görebileceğinizi hatırlatalım.

Meraklıları için Hepsiburada.com'un iPad ve Android uygulamalarının da kısa sürede yayına alacağını paylaşalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.