Ganipara.com: E-ticaret ile tanışmak isteyen girişimciler için

Ganipara.com: E-ticaret ile tanışmak isteyen girişimciler için

Türkiye’deki e-ticaret sektöründe birçok kategoride farklı seçenekler oluşmaya başladı. Ancak bir e-ticaret sitesi açmak sanıldığı kadar kolay değil. Bu noktada yeni girişimler devreye girerek, e-ticaret yapmak isteyen girişimcilerin yardımına koşuyor. İşte bunlardan biri olan Ganipara.com'u paylaşmak istiyoruz.

Ankara merkezli Academica’nın yeni bir girişimi olan Ganipara.com’u basit bir şekilde anlatmak gerekirse, herhangi bir sanal mağaza yazılımına ihtiyaç duymadan dijital ürün, servis veya fiziksel ürün satılabilen bir platform.

Ganipara.com’da şu anda dört farklı kategori bulunuyor: Dijital Ürün, E-Kitap Ürünü, Servis Ürünü ve Taşınabilir Ürün. İş modeline uygun olarak seçilecek olan kategoriyle klasik e-ticaretin yanı sıra dijital ürün, Sosyal DRM’li e-kitap veya hizmet satışı da yapılabiliyor.

Kişiselleştirilebilir arayüzler yapılabiliyor

Ganipara.com’un en dikkat çekici özelliklerinin başında kullanıcıların özelleştirmesine olanak sağlayan arayüz sağlaması. Kullanıcılar kişiselleştirilebilir alışveriş butonları ve widgetları, ödeme sayfaları ve iletişim mesajları oluşturabiliyor. Oluşturulan bileşenler kullanılacak web sitesine eklenerek, ek programlama işlemi yapmadan veya pahalı bir alışveriş sistemini web sitesine entegre etmeye çalışmadan ürünleri satılmaya başlanabiliyor.

Ganipara.com'un kullanıcılarına sunduğu hizmetlerin bir diğeriyse ödeme sistemlerinde sağladığı kolaylık. Sanal POS almadan e-ticaret fikirlerini hayata geçirecek olan site kullanıcıları, Sanal POS haricinde PayPal ve Havale türünde ödeme çeşitlerini kullanabilecek.

Eylül ayında açılacak

Site şu anda test yayınında. Bu yüzden tam olarak kullanıma açılmış değil. Ancak paylaşılan bilgilere göre Ganipara.com'un Eylül ayında açılacağını söyleyebiliriz. Ganipara.com'u öncelikli olarak kullanmak isteyen kullanıcılar şimdiden kayıt olarak, ücretsiz servisleri kullanma hakkına sahip olabilir.

Birçok e-ticaret yapmak isteyen şirket veya kişi Sanal POS başta olmak üzere maddi anlamda birçok engelle takılıyor ve hevesleri kursaklarında kalıyor. Bu yüzden Türkiye'deki giriş seviyesi e-ticaret pazarının oluşması için Ganipara.com gibi girişimlerin önemi çok büyük olduğunu düşünüyoruz.

Ganipara.com'nın tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.