Ganipara.com: E-ticaret ile tanışmak isteyen girişimciler için
E-Ticaret

Ganipara.com: E-ticaret ile tanışmak isteyen girişimciler için

Türkiye’deki e-ticaret sektöründe birçok kategoride farklı seçenekler oluşmaya başladı. Ancak bir e-ticaret sitesi açmak sanıldığı kadar kolay değil. Bu noktada yeni girişimler devreye girerek, e-ticaret yapmak isteyen girişimcilerin yardımına koşuyor. İşte bunlardan biri olan Ganipara.com'u paylaşmak istiyoruz.

Ankara merkezli Academica’nın yeni bir girişimi olan Ganipara.com’u basit bir şekilde anlatmak gerekirse, herhangi bir sanal mağaza yazılımına ihtiyaç duymadan dijital ürün, servis veya fiziksel ürün satılabilen bir platform.

Ganipara.com’da şu anda dört farklı kategori bulunuyor: Dijital Ürün, E-Kitap Ürünü, Servis Ürünü ve Taşınabilir Ürün. İş modeline uygun olarak seçilecek olan kategoriyle klasik e-ticaretin yanı sıra dijital ürün, Sosyal DRM’li e-kitap veya hizmet satışı da yapılabiliyor.

Kişiselleştirilebilir arayüzler yapılabiliyor

Ganipara.com’un en dikkat çekici özelliklerinin başında kullanıcıların özelleştirmesine olanak sağlayan arayüz sağlaması. Kullanıcılar kişiselleştirilebilir alışveriş butonları ve widgetları, ödeme sayfaları ve iletişim mesajları oluşturabiliyor. Oluşturulan bileşenler kullanılacak web sitesine eklenerek, ek programlama işlemi yapmadan veya pahalı bir alışveriş sistemini web sitesine entegre etmeye çalışmadan ürünleri satılmaya başlanabiliyor.

Ganipara.com'un kullanıcılarına sunduğu hizmetlerin bir diğeriyse ödeme sistemlerinde sağladığı kolaylık. Sanal POS almadan e-ticaret fikirlerini hayata geçirecek olan site kullanıcıları, Sanal POS haricinde PayPal ve Havale türünde ödeme çeşitlerini kullanabilecek.

Eylül ayında açılacak

Site şu anda test yayınında. Bu yüzden tam olarak kullanıma açılmış değil. Ancak paylaşılan bilgilere göre Ganipara.com'un Eylül ayında açılacağını söyleyebiliriz. Ganipara.com'u öncelikli olarak kullanmak isteyen kullanıcılar şimdiden kayıt olarak, ücretsiz servisleri kullanma hakkına sahip olabilir.

Birçok e-ticaret yapmak isteyen şirket veya kişi Sanal POS başta olmak üzere maddi anlamda birçok engelle takılıyor ve hevesleri kursaklarında kalıyor. Bu yüzden Türkiye'deki giriş seviyesi e-ticaret pazarının oluşması için Ganipara.com gibi girişimlerin önemi çok büyük olduğunu düşünüyoruz.

Ganipara.com'nın tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumlar (11)
 1. Muhammed Muhammed

  Bir zamanlar E-ticaret ile uğraşacaktım fakat yeterli sermayem ve sponsor bulamadığım için müthiş fikir ve idellarim yarım kaldı sitenin açılmasının sabırsızlıkla bekliyorum konu için teşekkürler..

 2. Çok iyi ve aslında asıl yapılması gereken bu diye düşünüyorum.. Dediğiniz gibi bir çok kişi site kurabiliyor ancak e-ticaret işi farklı bir boyut olduğundan teknik yetersizlikteki kişiler burada büyük sıkıntı yaşıyor.. Eğer sistemi yanlış anlamadıysam, Wordpress, Joomla vb sistemlerle ganipara.com widget'ları entegre edilerek çok kolay ama çok başarılı e-ticaret modelleri ortaya çıkabilir düşüncesindeyim.. Tabi sistemi doğru anladıysam ? Yani wordpress'deki bileşenler ( sidebar ) mantığı mı mevcut ? Eğer böyle bir imkan var ise harika.

  1. Bora Ünal Bora Ünal

   Evet tamamen doğru. Wordpress eklentisi yol haritamızda.

 3. gittigidiyor'dan cok fark yok gibi geldi bana

 4. Belli bir ürün ekleme limiti ya da işlem hacmi sınırı yoksa pek çok küçük ölçekli işletmenin e-ticaret sitesi kurmasını sağlayacaktır.

  Profesyonel bir sistem çıkartmışlar, Ganipara ekibini tebrik ediyorum...

 5. Kralizasyon Kralizasyon

  Paypal olması çok iyi!

 6. Anladığım kadarıyla Ganipara sadece satış sistemini sağlıyor, Sanal POS ya da Paypal'ı yine biz alıp seçip alıp kullanıyoruz. E-Ticaret'e yeni başlayan, fakat e-ticaret paketi almak istemeyen, ya da kurulum vb ile fazla uğraşmak istemeyen kişiler için faydalı olabilir.

 7. Ben birşey anlamadım.Gittigidiyordan farkı ne :S

 8. Okan Bettaş Okan Bettaş

  e-bay gibi bir sistem. kullanılmış malların yanı sıra firma olarak hesap açılan ve yeni etkiketi üzerinde ürün satılabilen bir mekan...

 9. Tayfun Tayfun

  Güzel bir sistem fakat benim merak ettiğim konu, ödeme direk mağaza hesabına gidiyorsa, sahtekarlıkların önüne nasıl geçiliyor? Yani para yollanıp ürün yollanmazsa ne oluyor?

 10. Kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki; Küçük işletmeler özellikle tercih ederken dikkat etmesi gereken bir sistemdir. Aylık ödeme tutarları küçüktür fakat oldukça kısıtlıdır.

  Aylık ödemelere sitenin güvenlik sertifikası dahil değildir. Tam sen bizim sitenin güvenliğini alamıyorsun bari biz kendimiz alalım dersiniz. Sonra bir bakarsınız ki dışarıdan hizmet alırsan kabul etmeme çevirirler. Dışarıda SSL sertifikası yıllık 40 TL iken ganipara 90 TL dir. Dışardan alırsanda yardımcı olmayız kodunu vermeyiz derler. iyide siz göz göre göre bana kazık atacaksınız bunu neden kabul edeyim dersiniz işinize gelirse derler.

  Kısacası 1 haftada memnun kalmadım. Tekrar iade alayım diye düşündüm. 30 gün para iadesi gibi birşeyleri de yok muş. Yıllık hizmet almamanızı tavsiye ederim.