Evarkadasi.co: Ev arkadaşı arayanlar için ilan sitesi

Evarkadasi.co: Ev arkadaşı arayanlar için ilan sitesi

Özellikle üniversite öğrencilerinin en çok sıkıntı çektiği konuların başında ev arkadaşı bulmak geliyor. Buradan yola çıkan yerli girişimciler, sadece ev arkadaşı arayanlar için bir platformu Türkiye'de kullanıma açtı: Evarkadasi.co.

Ata Gür ve Özgür Akçalı tarafından kurulan ve yaklaşık bir yıl kadar üzerinde çalışılan Evarkadasi.co, 4 Haziran'da kullanıma açıldı. Siteden bir cümleyle bahsetmek gerekirse Evarkadasi.co, hem oda arayanlara hem de ev arkadaşı arayan kullanıcıların ilan verebildiği bir platform.

Evarkadasi.co'ya giren kullanıcılar, sitede yer alan ilanlara bakıp aramalar gerçekleştirebiliyor. İlan vermek isteyen kullanıcıların üye olma işlemlerini tamamladıktan sonra platformda yer alabiliyor. Kullanıcıların istedikleri ilan veya ev arkadaşı bulunduktan sonra site üzerinden mesaj gönderilerek iletişim kurulabiliyor.

Sitenin iş modeli: Premium üyelik

İşin mesajlaşma kısmında sitenin iş modeli ortaya çıkıyor. Mesaj paketi üzerine iş modelini kuran Evarkadasi.co, kullanıcılara sınırlı sayıda mesaj hakkı veriyor. Sınırsız mesaj gönderme hakkına sahip olmak isteyen kullanıcıların, Premium üyelik paketlerine geçmeleri gerekiyor. Satın alınan süre zarfında sınırsız mesajlaşmaya imkan tanıyan Premium üyelik paketleri fiyatlarıysa şu şekilde;  3 günlük 5 TL, 1 haftalık 10 TL ve 2 haftalık 15 TL. Ücret ödemek istemeyen kullanıcılarsa Facebook üzerinden arkadaşlarını davet ederek 5 mesaj hakkına sahip olabiliyor.

4 Haziran'da kapılarını açan Evarkadasi.co'nun şu anda günlük tekil ziyaretçi sayısı 400 civarındaymış. Sitedeki ilan sayısıysa 200'ü geçmiş durumda. Bu rakamların yeni açılan bir site için oldukça normal olduğunu söyleyebiliriz.

İngilizce sürümü de yayınlanacak

Sitenin gelecekteki ilk planları arasında Türkiye'de sayısı giderek artan Erasmus öğrencilerinin Evarkadasi.co'yu kullanabilmesi var. Bunun için sitenin İngilizce versiyonunu yayına girecek.

Evarkadasi.co kategorisinde Türkiye'de çok fazla seçenek bulunuyor. Türkiye'deki kullanıcılar genellikle Sahibinden.com başta olmak üzere ilan sitelerini ev arkadaşı bulmak için kullanıyor. Bu yüzde Evarkadasi.co'nun hatırı sayılır bir kullanıcı sayısına ulaşmasının mümkün olduğu söylenebilir.

Madalyonun diğer tarafında Evarkadasi.co'nun iş modelinden bahsetmek istiyoruz. Mesajlaşma üzerinden iş modeli yaratan ilan siteleri dünyada tartışılır bir hale geldi ve neredeyse bu iş modelini kullanan kalmadı diyebiliriz. Bu yüzden Evarkadasi.co ekibinin iş modeli üzeride biraz daha çalışması gerektiğini düşünüyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.