Steve Ballmer Outlook'ta hesap açmadı mı?
E-Posta

Steve Ballmer Outlook'ta hesap açmadı mı?

Microsoft büyük bir değişimle Hotmail'i Outlook.com'a taşıdı ve kullanıcılar için Windows 8'e hazırlık evresini başlattı. İlk bir kaç saatte 1 milyon hesabın oluşturulduğu Outlook.com'un yeni hesap oluşturma gerekliliği ise biraz ortalığı karıştırdı.

Hemen bahsedelim, Outlook.com'a Hotmail vb. e-posta adreslerinizle giriş yapabiliyorsunuz ama Outlook.com'da yeni bir e-posta adresi alabilirsiniz. Microsoft, Windows 8'de artık kişisel bilgisayar olayını bulut sayesinde daha özel bir hale getiriyor ve varolan Hotmail hesabınız veya Outlook.com'dan alacağınız hesap sizin Microsoft kimliğiniz oluyor.

Steve Ballmer'in Outlook hesabı var mı?

Bu durum, Outlook.com'da isminize ait bir hesap açmak, aslında çok önemli değil ama Microsoft'un Hotmail veya Skype gibi büyük kaynaklardan bir eşleşme yapmamış olması dikkat çekici. Dahası bazı önemli adreslerin kullanıma açık olması şaşırtırıcı. Hele ki Microsoft CEO'su Steve Ballmer adına bir hesap alındıysa.

Ballmer, sadece adı veya soyadıyla bir Outlook hesabı açmış olabilir ama [email protected] adresini alan birileri bu durumdan faydalanarak açtıkları blogda bazı paylaşımlarda bulunarak biraz eğlenmiş.

Bir başkası ise [email protected] adresini alarak gelecek istenmeyen e-postaları beklemeye koyulmuş.

Eric Schmidt'in ilk dönemde Google+'da hesap açmaması gibi görünen bu durumu her ne kadar çok ciddiye almamak gerekse de, Microsoft'un bazı özel e-posta adreslerini saklaması elbette daha iyi olurdu.

Diğer yandan Outlook'a dair ilk yorumlar, ben dahil, gayet olumlu. Arayüz ve işleyişteki başarı gerçekten Microsoft için iyi bir adım olmuş ve kullanıcıların Windows 8'e küçük bir 'merhaba' demesini sağlamış. Tabi tüm iyileştirmelere rağmen Hotmail'in istenmeyen e-postalarla savaşma yüzdesi, en azından Türkiye için halen bir hayal kırıklığı.

Yorumlar (6)
 1. donotreply mi dontr reply mi, genelde dontreply kullanılıyor.

 2. Hotmail.com.tr açıldığında da böyle bir furya kopmuştu. Yine var olan Hotmail hesaplarını aktarmadıklarından forumlarda hotmail.com.tr uzantılı e-posta adresleri satılmaya başlamıştı. Microsoft İnternette girdiği bazı alanlarda magma yönündeki ilerleyişini emin adımlarla sürdürüyor...

 3. Volkan Çallar Volkan Çallar

  Barry Collins pek yaratıcı değilimiş. Eminim dünyada birden fazla Steve Ballmer vardır ve o adres kullanımın pek eğlence tarafını görmüyorum.

 4. ne büyük mesele...

  tavuk dağa küsmüş dağın haberi yok kim takar ballmer ı sen takarmısın şahsen ben takmam :D:D:D:D:D

 5. Hakan Öztürk Hakan Öztürk

  Hotmail ismi çok başarılıydı outlook gibi zor ve sıkıcı bir neden tercih edildi bilmiyorum. Bir de çok fazla tasarım olmuş biraz can sıkıcı. Biraz da kullanışsızlık var gibi görünüyor. Kolay algılanmıyor. Bir de gmail'den esinlenmeler var. ayar iconu ve oturumu kapat gmail'in aynısı. sürükleyerek dosya upload hala yok. Her iletinin üstüne geldiğinde çıkan şu sil ve okundu iconları berbat bir tasarım. başka bir çözüm bulabilirlerdi ama burada hotmail'deki mantık devam etmiş. Bir de facebook ekliyoruz ama hesabımızda hiç aktif kullanamıyoruz. nereden erişiliyor bu facebook'a? ne bir gönderi ne güncellemeler hiç birşey doğru düzgün gelmiyor. göremiyoruz.

  Eski live sitesine yönlendirmeler devam ediyor. Bir sürü kişinin boş profillerine live üzerinden bakmaya devam edebilirsiniz.

 6. o kadar önemli mi o adresi almaları? facebookta da default.aspx bir kullanıcıya ait ama herhangi bir zararı yok: http://www.facebook.com/default.aspx