WM Dergi: Web teknolojileriyle ilgilenenlere aylık online dergi
Genel

WM Dergi: Web teknolojileriyle ilgilenenlere aylık online dergi

Web teknolojileri ile ilgilenler için online içerik bulmak genel olarak sorun olmadı. Webin gelişmeye başladığı ilk yıllarda teknoloji dergilerinin içeriklerine dahil ettiği sonrasında online içeriğin artmasıyla ekstra bir desteğe ihtiyaç duymayan web teknolojileri üzerine yeni bir online dergi hazırlanıyor.

Emin Doğu'nun kurucusu ve genel yayın yönetmeni olduğu WM Dergi'nin bugün üçüncü sayısı yayınlandı. İlk sayısı Haziran'da yayınlanan WMDergi bu ayda 50 bin tekil okuyucuya ulaşmış. Temmuz sayısı ise ilk 15 günde 32 bin kişiye ulaşmış.

Ana teması web teknolojileri olan WM Dergi'nin Ağustos sayısında Web hosting fırsatları, domain bazlı seo, satış ortaklığı, fb uygulama izinleri, html ve sql injection gibi konular işleniyor.

WM Dergi'de şu anda düzenli olarak 4 kişinin yazıları yayınlanıyor. Hali hazırda bulunan yazarlar dışında konusunda uzman kişilerin yazıları da WM Dergi'de konuk yazar olarak yer alabiliyor.

Henüz üçüncü sayısını yayına alan dergi gelişimini sürdürdüğü takdirde iyi bir sektörel yayın olma postansiyelini taşıyor. Önünde uzun bir yol olan WM Dergi'nin tablet versiyonlarının çıkarılması belki de yayının geleceğinde hızlı bir atlama yapmasını sağlayabilir.

Online derginin Ağustos sayısına aşağıdan ulaşabilir, daha eski sayılara ise WMDergi.com'dan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (12)
 1. Ayhan Kocak Ayhan Kocak

  Basarilar diliyorum. Kaliteli bir icerik paylasimi ümit ediyorum ve takibe aliyorum bugünden itibaren :)

  1. Emin Doğu Emin Doğu

   Teşekkürler Ayhan bey,

   Kaliteli içerik üretmek ve özgün olmak adına maksimum çaba sarfediyoruz ve her ay daha iyisi için devam edceğiz. İlginiz için tekrar teşekkürler :)

 2. Bence başarılı bir çalışma değil. En azından sitenin hakkımızda bölümünde yayınlanan fotoğraf 1 milyon yıldır internette dolaşan bir fotoğraf olmamalıydı. Gerçekten webmaster la hitap eden veya sektöre yeni giren arkadaşlarımıza kaynak olacak bir çalışma amacıyla yapacaksanız olmamış. Biraz can sıkıntısından çıkan proje benziyor. Yorumlarım acımasız gelebilir ama kusura bakmayın...

  1. Emin Doğu Emin Doğu

   Değerli yorum ve eleştiriniz için teşekkürler, ancak can sıkıntısından çıkan bir proje kısmına maalesef katılmıyorum, kaliteli bir dergi, can sıkıntısından çıkartılamayacak kadar yorucu ve zaman alan bir çalışmadır :)

   1. Hüseyin Hüseyin

    Mete gibi arkadaşlara rağmen bu ülkede böyle bir çalışma yaptığınız için tebrik ederim. Daha 3. sayı atılacak çok adım var. Dergi tasarımı son derece başarılı.

    Tebrik ederim.

  2. Çağrı Çağrı

   mete hadi sende yap senin wm derginide görelim hadi yap hadi ?

 3. Hehh soyle artik yaaa. Basarilar...

  1. Emin Doğu Emin Doğu

   Çok teşekkürle :)

 4. Çağrı Çağrı

  Böyle dergilerin olması gerçekten çok güzel .O ekipte çalışan herkezi tebrik ediyorum .Ne mutlu size.

  Çünkü Türkiye'de hep aynı şeyler bnkz : chip ,pcnet.

  Tebrikler

  1. Emin Doğu Emin Doğu

   Çok teşekkürler, evet katılıyorum.Bu projede, diğer dergilerden farklı olarak sadece Web, Webmaster & Web Teknolojileri içerikli çalışma yaparak, bu alanda olmayan bir dergi hazırlıyoruz.

   İlginiz için tekrar teşekkürler

 5. Ramazan Gürbüz Ramazan Gürbüz

  Güzel bir iş çıkarmışsınız tebrik ederim. Derginizi 2. sayıdan itibaren takip ediyorum. Ancak sürekli webtures isimli firmanın reklamları, tanıtım makaleleri olması beni rahatsız etti. Körler sağırlar birbirini ağırlar izlenimine kapıldım. Ben reklam seçimlerinde ve içerikte kendini tekrarlamayan bir düzen kurmanız gerektiğini düşünüyorum.

  1. Emin Doğu Emin Doğu

   Ramazan bey, ilgi, beğeni ve eleştiriniz için çok teşekkürler.Sanırım yanlış bir anlaşılma oldu.Temmuz sayısında ofis fotoğrafları ve şirket bilgisi yer alıyordu ve kapakta manşet olarak MaestroPanel mevcut idi.Ağustos sayısında ise webtures kurucusu ile röportaj yayınlandı.Çünkü barındırdıkları web siteleri webmaster 'ların para ödediği ve sık kullandığı hizmetleri içeriyordu.Yani kendini tekrarlayan bir içerik mevcut değildir.